Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Piciu.H

Pedał sprzęgła przycina się viki c 1,9 cdti 120kM

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Witam. Szukam porady od tygodnia i nic. Od jakiegoś czasu pedał sprzęgła czasem nie odbija do końca, tzn. zatrzymuje się na tej samej wysokości co pedał hamulca a po sekundzie odskakuje, zaznaczę że ta różnica wysokości to skok jałowy sprzęgła który miałem od zakupu auta. Wszystko pracuje normalnie tzn. biegi wchodzą cicho i bez oporu (czasem jedynka trochę ciężko), sprzęgło ok, viki jedzie normalnie. Fakt że sprzęgło ciągnie dość szybko czyli blisko podłogi. Czy jest możliwość regulacji wysokości pedału sprzęgła by brało trochę wyżej od podłogi i co może być przyczyną zacinania się pedału (może właśnie za duży jest ten jałowy luz)?.

Mała zmiana.

Wymieniłem cały płyn. Na zimnym i ciepłym silniku sprzęgło jest o niebo lepsze, mniejszy luz jałowy i twardszy pedał sprzęgła ale gdy tylko silnik osiągnie max. temperature problem powraca z tym że już nie ma problemów z biegami, wchodzą troszkę ciężej ale dają się wkleszczyć.

Edytowano przez Piciu.H

Witam wszystkich. Ja podczepie sie pod temat bo mam podobny problem. silnik z20net i problem pojawia sie podczas przegazowaniu VC na luzie badz jak doprowadze ją do 5-6 tys obrotów . pedał zostaje przy podłodze i aby odbić musze podniesc go nogą :) staje sie wtedy bardzziej twardy ale tylko na chwile. starczy nacisnac go kilka razy i jest ok. czy to zapowietrzenie sprzegła ?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Odpowietrz i zobacz czy jest różnica. Ja wymieniłem cały płyn i jest mała poprawa.

A w jakim stanie jest ta "sławna" sprężynka pod pedałem sprzęgła? Ja miałem podobnie, krótko przed jej pęknięciem i dodatkowo jak pedał nie odbija do końca nie działał tempomat.

No jest niby cała, może być rozciągnięta ?

Tam oprócz sprężyny jest jeszcze teleskop. Sprężyna się ugniata i pracuje tylko w niewielkim kawałku. 

Jaki teleskop? 

W sprężynie jest teleskop który pracuje razem ze sprężyną, ugina i rozciąga ze sprężyną. Może słowo teleskop to za dużo powiedziane.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=https://i.imged.pl/sprezyna-pedalu-sprzegla-opel-vectra-c-nowa-oryg-4115530938.jpg&key=1208d5dc98d695731bb3eb232556b24222efdf617beb75b3566faa53927fd78f" width="1024" data-imageproxy-source="https://i.imged.pl/sprezyna-pedalu-sprzegla-opel-vectra-c-nowa-oryg-4115530938.jpg" />

Aaa dzieki;) bo ja jestem już po wymianie tej sprężyny na nową ale mam ponad 2cm luz na pedale sprzęgła i delikatne wibracje na pedale jak go musne, przy wciskkaniu w podłogę wibracji brak ehh i nie wiem co to może być.... Sprzęgło dwumas itp wymieniane biegi ładnie wchodzą. Najlepsze ze sąsiad ma stres z silnikiem vm1. 9cdti jest wymianie wszystkiego a i jemu delikatnie wibruje ale ie ma tego luzu na pedale jak ja 

Ale on działa jako amortyzator by pedal nie "strzelał" jak się go nagle puści a ciągnie sprężyna czy się mylę?

Sprężyna odpycha pedał od podłogi. 

No tak myślałem. Czyli sugerujesz że ten amortyzator się zacina?

U mnie było tak, że najpierw przy większych większych nierównościach wyłączał się tempomat. Potem właśnie zrobił się luźny pedał sprzęgła na samym początku i tempomat w ogóle się nie włączał aż po pewnym czasie pękł plastik trzymający sprężynę i wyleciało. Wymiana sprężyny i pedał działa jak nowy. 

Wymiana dwumasy i po sprawie.

Mógłby ktoś luknac do mojego tematu tj luźny pedal sprzęgła Vectra C? Wstawiłem film zachowania pedalu sprzegla oraz ompy sprzegla

Zastanawia mnie fakt co dwumasa miała do zacinajacego się pedału sprzęgła chyba że było gorzej niż w moim przypadku bo u mnie pedal się za tnie przy samym końcu na dosłownie chwilę i zdarza się to raz na 10 wcisniec

Na początku też tak było ale zaczęło się nasilać. Też stawiałem na wysprzęglik lub pompę. Przy sprzęgle samonastawnym docisk szaleje bo tarcza pływa na dwumasie i zmienia się szczelina.

Acha;(

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.