Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Szumi91

Szarpie jakby nie dostawał paliwa przy 1.5 tys.obr.min

Recommended Posts

Witam wszystkich... Od wczoraj moja vc z 2004 z 1.9 cdti zaczeła świrować.... Przy mojej normalnej jeździeczyli fest przyspieszanie i mocne chamowania jest ok.... Ale żona mówi że viki szaleje kjak trzyma gaz na 3 i 4 biegu w jednej pozycji przy około 1.5 tys.obrotów nie przyspiesza nie zwalnia tylko stała prędkość... Mechanik mówi żeby sprawdzić wtryski .... Nie wierze. W to bo przez tydzień jeździlem i nie szarpała... Ale ostatnio jest to coraz częstsze... Proszę o podpowiedź.... Dzieki z góry.... Pozdr.

Please login or register to see this quote.

No nie dziw się, jazda na 3 a juz napewno 4 biegu przy 1.5tys. obrotów prowadzi do samozaglady tego wozu.zamulasz wóz i do tego jeszcze chcesz nową dwumase kupić przy takiej jeździe.Pierwsze do czysczenia egr.

Edited by redzi79

EGR

Odlacz wtyczke od EGRa i jak przestanie szarpac to masz winnego. Tez stawiam na zawor egr.

Egr po czyszczeniu przy tym cały kolektor wyciągnięty i też czyszczony... A co do zamulania to tak samo na każdym biegu nawet jak jedynką ruszasz i przytrzymasz go chwilke na 1.5 tys.obr to tak samo szarpie...

Dla sprawdzenia czy to egr zaslep go wtedy będziesz pewny, czasami i czyszczenie nie pomaga

Egr był czyszczony zrobiłem około 1000km nad morze i spowrotem nic nie działo sie a teraz znowusz... A jaka cena i jakiej firmy najlepiej kupić?

Edited by Szumi91

W części elektrycznej egr-a jest sprężynka co wypycha bolec z cewki. Spróbuj ją troszeczkę rozciągnąć bo może już się ścisneła. U mnie tak było i po tym zabiegu pomogło. Tylko że ja i tak go wyprogramowałem.

Będzie trzeba spróbować. Dzięki

Ja bym obstawiał przepustnicę. Miałem u siebie takie objawy. Szarpała, było coraz gorzej aż gasła. Też mówili EGR. Czyściłem i nic się nie działo. A czy przypadkiem przy gaszeniu nie słychać takiego metalicznego dźwięku? Jeśli tak to tym bardziej przepustnica. Wymieniłem i mam spokój.

Witam ponownie wszystkich. Problem dalej nie został rozwiązany. Przepustnica, egr, przekaźniki... Szarpie teraz nawet przy 2tys. obrotów na każdym biegu jeśli trzyma sie gaz w jednym miejscu na równych obrotach.... Z rana pojawia sie problem z odpalaniem chociaż nie zawsze... Przy deszczu, przy słońcu różnie... Jakby sie paliwo cofało.... Zamontowałem zaworek zwrotny paliwa i bez zmian. Jak z kobietą, zależy którą noga wstanie.... 😄 Nie wiem już... Jakieś podpowiedzi ???? 

Kumaty mechanik ,podpiąć kompa i szukać po parametrach czy coś tam nie widać że cos jest nie tak

Mechanik twierdzi że wtryski do regeneracji.... A że tak podpytam... Czy viki nie ma czujnika położenia pedału gazu ??? Może on coś szwankuje jeśli jest.... ?

A kostka 3 wtrysku ?

Kumaty nie naciagacz!!! To niech przy tobie sprawdzi dawki korekcyjne jezeli twierdzi że to wina wtryskiwaczy

A jaka powinna być dawka paliwa ?

Dawki korekcyjne sprawdzić można np.tech2 czy op-com normy są +/-0,6 ale sztywno sie tego nie trzymamy i jak jest np+/-1 to nie ma tragedi, ale jak by bylo np+/-3. To trzeba bylo by się zastanowić co dalej robić.

Ok dzięki bardzo... Redzi79. Odezwe sie co i jak działałem... Pozdrawiam.

Kolego ja tez walczylem dlugo czasu z szarpaniem przy delikatnym przyspieszaniu auto przerywalo przy dynamicznej jezdzie tego nie bylo kilja dni temu odpialem kostke z egr a no i kilkanascie kilometrow a autko ani razu nie szarpnelo probowalem mnóstwo razy przyspieszac z niskich obrotow i bajka po podpieciu egra od razu.problem wrocil dodam tylko ze op com zadnych bledow nie pokazal teraz wyciagne egr wyczyszcze wstawie zaslepke z 3 otworami zobaczymy czy bedzie ok .

troche nie było mnie w pl a po wymianie egr problem zniknął !!! także na 1000% szkudził egr.