Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

rafiq

Dziwne "Pierdzenie" podczas hamowania

Recommended Posts

Witam,

Ciężko było mi znaleźć temat do którego mógłbym to  nawiązać.

A więc, podczas hamowania wydostaje się dziwny dźwięk "pierdzenie" jakby dochodził z pompy serwo (tak mi się wydaje), ostatnio szlak mi trafił przewód hamulcowy w lewym tylnym kole, więc został na szybko wymieniony, ponieważ auto użytkuję na codziennie. Ale to przed wymianą rurki było tak samo. (oczywiście w najbliższym czasie będę wymieniał pozostałe rurki na miedziane)

to co Ja sprawdziłem,

-wymieniony nowy płyn

-odpowietrzony

-nowe tarcze klocki + zaciski wyczyszczone

A co najgorsze, to mam dość twardy pedał hamulca. Biorę porównanie z mojej firmówki która ma 12 miesięcy, tak elegancko mięciutki pedał hamulca i nie trzeba się jakoś siłować.

I nie mam pojęcia już, co jeszcze można zrobić aby to poprawić+to dziwne pierdzenie podczas hamowania.

Proszę o jakąś pomoc.

Samochód:

Opel Signum, 2007 rok, 1.9 cdti

Pozdr

Nazwa tematu aż się uśmiałem .:)

Na postoju jak naciśniesz pedał hamulca to też pierdzi ?  

Przewód nie ma nic do rzeczy sam jak napisałeś.

Nie porównuj do nowego auta bo to bez sensu. 

Podejrzewam że sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie . Najprawdopodobniej masz uszkodzone serwo hamulca ( skoro z niego dochodzi "pierdzenie" )w środku znajduje się membrana która w twoim wypadku pewno jest uszkodzona i wydaje te ciekawe odgłosy. Dodatkowo skoro musisz że pedał hamulca działa jak drewno to jest to potwierdzenie uszkodzenia serwa.

Lecz żeby nie brnąć w koszta sprawdź sobie najpierw przewody podciśnienia które idą bezpośrednio do serwa hamulca ( sprawdź ich szczelność ) połączenia trójniki .  Nieprawidłowe podciśnienie również może powodować twardy hamulec .

Pozdrawiam i podziel się spostrzeżeniami 

Może to pierdzenie to działający ABS ?

Please login or register to see this quote.

Inaczej tego nie moglem nazwac 🙂

apropo cisnien, to juz sprawdzalem i wszystko jest wporzadku. W tym tygodniu porozbieram sobie wszystko i sprawdze dokladniej to serwo.

michalm83

tu nie chodzi o abs, bo jesli abs mialby zadzialac to przy gwaltowniejszym hamowaniu.

Lecz mi sie tak zachowuje np 120 wytracasz powoli predkosc np do 70 i slyszysz taki dziwny dzwiek.

Powiem tak, ze z duzej predkosci zeby zwolnic hamujac czuje jakby cos mnie pchalo z tylu.

Nie do końca. Błąd czujnika lun skorodowana koronka na przegubie może powodować uruchamianie ABS 

Postaram się sprawdzić w tym tygodniu jak w przegubie to wszystko wygląda. Ale z tego co pamiętam, to przed wymianą tarcz i klocków wydaję mi się że tego nie było.

Gwałtownie jak hamuję to oczywiście abs działa normalnie.

Ale gdyby czujniki zbierały złe odczyty to w każdym bądź razie byłby błąd?