Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

rafiq

Dziwne "Pierdzenie" podczas hamowania

Polecane posty

Witam,

Ciężko było mi znaleźć temat do którego mógłbym to  nawiązać.

A więc, podczas hamowania wydostaje się dziwny dźwięk "pierdzenie" jakby dochodził z pompy serwo (tak mi się wydaje), ostatnio szlak mi trafił przewód hamulcowy w lewym tylnym kole, więc został na szybko wymieniony, ponieważ auto użytkuję na codziennie. Ale to przed wymianą rurki było tak samo. (oczywiście w najbliższym czasie będę wymieniał pozostałe rurki na miedziane)

to co Ja sprawdziłem,

-wymieniony nowy płyn

-odpowietrzony

-nowe tarcze klocki + zaciski wyczyszczone

A co najgorsze, to mam dość twardy pedał hamulca. Biorę porównanie z mojej firmówki która ma 12 miesięcy, tak elegancko mięciutki pedał hamulca i nie trzeba się jakoś siłować.

I nie mam pojęcia już, co jeszcze można zrobić aby to poprawić+to dziwne pierdzenie podczas hamowania.

Proszę o jakąś pomoc.

Samochód:

Opel Signum, 2007 rok, 1.9 cdti

Pozdr

Nazwa tematu aż się uśmiałem .:)

Na postoju jak naciśniesz pedał hamulca to też pierdzi ?  

Przewód nie ma nic do rzeczy sam jak napisałeś.

Nie porównuj do nowego auta bo to bez sensu. 

Podejrzewam że sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie . Najprawdopodobniej masz uszkodzone serwo hamulca ( skoro z niego dochodzi "pierdzenie" )w środku znajduje się membrana która w twoim wypadku pewno jest uszkodzona i wydaje te ciekawe odgłosy. Dodatkowo skoro musisz że pedał hamulca działa jak drewno to jest to potwierdzenie uszkodzenia serwa.

Lecz żeby nie brnąć w koszta sprawdź sobie najpierw przewody podciśnienia które idą bezpośrednio do serwa hamulca ( sprawdź ich szczelność ) połączenia trójniki .  Nieprawidłowe podciśnienie również może powodować twardy hamulec .

Pozdrawiam i podziel się spostrzeżeniami 

Może to pierdzenie to działający ABS ?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Inaczej tego nie moglem nazwac 🙂

apropo cisnien, to juz sprawdzalem i wszystko jest wporzadku. W tym tygodniu porozbieram sobie wszystko i sprawdze dokladniej to serwo.

michalm83

tu nie chodzi o abs, bo jesli abs mialby zadzialac to przy gwaltowniejszym hamowaniu.

Lecz mi sie tak zachowuje np 120 wytracasz powoli predkosc np do 70 i slyszysz taki dziwny dzwiek.

Powiem tak, ze z duzej predkosci zeby zwolnic hamujac czuje jakby cos mnie pchalo z tylu.

Nie do końca. Błąd czujnika lun skorodowana koronka na przegubie może powodować uruchamianie ABS 

Postaram się sprawdzić w tym tygodniu jak w przegubie to wszystko wygląda. Ale z tego co pamiętam, to przed wymianą tarcz i klocków wydaję mi się że tego nie było.

Gwałtownie jak hamuję to oczywiście abs działa normalnie.

Ale gdyby czujniki zbierały złe odczyty to w każdym bądź razie byłby błąd?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.