Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

kuba 82

Zapadnięte siedzenie

Polecane posty

Witam moje auto jest wyposażone w multicontury. Siedzenie kierowcy sie troszkę zapadło i mam do was zapytanie , czy można jakoś naprawić gąbkę fotela? po stronie  pasażera gąbka jest sprężysta i twarda, a kierowcy niestety się delikatnie zapada.Mam jeszcze pomysł na wymianę samej gąbki, ale do mojego fotela to raczej nie zdobędę, czy podpasuje gąbka siedziska od innego fotela?

Inny fotel = inna gąbka, jak chcesz to dopasować?

Albo szukać gąbki z MC, albo oddać do tapicera, albo samemu do tego się zabrać, ale o tyle temat wredny, że trzeba rzeźbić - omijać wentylatorki.

Wyjąłem  fotel i jak zobaczyłem tą konstrukcję to poległem

No trochę trzeba się pomęczyć i pokombinować, ale da się to poprawić.

Kolego Sizon ,jeżeli naprawiałeś fotel ,to proszę podziel się wiedzą jak tego dokonałes i jakie efekty osiągnąłeś 😉 

Ja mam zapadnięty boczek siedziska od wsiadania. Czy da się to podreperować ranim kosztem?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

nie

Kiedyś widziałem filmik jak koleś reanimował wypełnienie fotela taką strzykawą, coś jak piana poliuretanowa tylko mniejsze opakowanie. Wpychał tą igłę na szwach i wpuszczał ten środek jakby w środek lub pod uklepane wypełnienie i to sobie tam lekko puchło. Nie potrzebne mi było to wtedy więc to olałem a teraz za chiny nie mogę znaleźć, choćby po to żeby poczytać jaka trwałość i czy to nie było w stylu odpicuj i sprzedaj.

Dlaczego nie?

Boczne części są wg mnie najłatwiejsze do odbudowania, wystarczy płat gąbki dociąć, wyprofilować i załatwione.

Oczywiście najlepiej zdemontować fotel, bo i tak trzeba plastiki boczne zdjąć.

Z siedziskiem, zwłaszcza MC, jest trudniej, ale też można sobie je poprawić, akurat tego nie robiłem, ale jak się wysiedziane miejsca podłoży gąbką, to musi być lepiej. Tylko, że nie napiszę "zrób tak i tak to uzyskasz efekt". Trzeba kombinować i efekt testować na bieżąco.

ano dlatego że miało być tanio(czyli poniżej 120 zł bo za tyle można dostać w bardzo dobrym stanie) a co za tym idzie bez nakładów ..no może ekonomicznie uzasadnione

siana też można naciść i będzie do tego ekologicznie :D

można rozcięć gąbkę (ale czy na pewno to gąbka ?) i naciś pianki budowlanej..

ale czy to znaczy tanio i tym bardziej dobrze

i ile wytrzymają takie metody jak z reguły niby ta gąbka jest połamana,pozagniatana

PS. dalej uważam że się tanio nie da, ale to tylko moje zdania

Doklejenie i wyprofilowanie gąbki wydaje mi się do zrobienia, ale boję się rozbierania tapicerki. Myślę że założenie skóry ponownie tak, żeby to ładnie wyglądało może być sztuką.

Panie, gdzie dostanę siedzisko do skórzanego fotela (sport)?

Nie będzie z tym żadnego problemu, no chyba, że mocno przesadzisz z ilością gąbki :D

Swojego problemu nie rozwiązałem,ale mogę wam podpowiedzieć,że do naprawy  fotela najlepiej użyć gąbki- takiej z siedzenia samochodowego,bo inne gąbki nie wytrzymają za długo i kleju boterm GTA (tyle się dziś dowiedziałem).Po konsultacji dotyczącej mojego fotela diagnoza padła na wygniecioną gąbkę .Na domiar złego, w siedzisku są zatopione specjalne druty wzmacniające i one u mnie niestety oderwały się od siedziska. i dlatego gąbka nie tworzy całości z poszyciem.Czeka mnie rozebranie fotela, ale wykombinowałem,że na czas naprawy najlepiej wstawię jakiś inny fotel.

przeczytaj swój post

no chyba nie taki z AGATY😁☺️..

a jak sie nie ma drugiego? dodatkowe koszty..

swoją drogą ciekawe czy ktoś się dowiadywał u "profesjonalisty" ile może kosztować taka usługa ??

PS @kuba 82 a jaki masz przebieg auta ?

Przebieg to niewiele ponad 200 000,u mnie w rejonie jest tapicer i za naprawę gąbki oparcia liczy sobie około 200 PLN. Naprawy siedziska nie chce się podjąć ,ze względu na skomplikowanie w postaci wentylatorów w siedzeniu. Ja mam zamiar podmienić fotel, bo coś mnie się wydaje,że nie dam rady tego na spokojnie ogarnąć w jeden dzień.

pytałem tak z ciekawości bo przeważnie w GTS jest wytarty lewy boczek (często spotykane) widać ciężar woził ponad miarę :ok:

co do gąbki to wątpię aby długo wytrzymała co widać po obecnych meblach..

widziałem kiedyś coś podobnego do wkładu fotela, robili z tego pływaki do kamery ...

w/g mnie najlepsze by było wycięcie potrzebnych fragmentów z innych foteli a potem to wszystko posklejał bo kleje na pewno wytrzymają ale oczywiście wszystko zależy od stopnia zużycia i konstrukcji..

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.