Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Filip 1261

2.0turbo benzyna silnik z20net po regeneracji turbiny problemy z którymś zaworem

Recommended Posts

Witam czoraj samochód odebrałem od mechanika i coś był słaby ale mówię sobie nie będę go cisnol odrazu po wymianie turbo dziś wsiadam do samochodu a tam slabiutki po jakimś czasie wyskoczył mi błąd czujnika ciśnienia doładowania samochód gdy wywala gaśnie i traci moc po ponownym odpaleniu. Gdy zresetuje błąd samochód ma mornalna moc. Przez jakiś czas bo są momenty że zgaśnie a błędu przez jakąś chwilę nie ma? Któryś zawor? Ktoś doradzi??? 

Please login or register to see this attachment.

Sam sobie odpowiedziales. Zawor cisnienia doladowania i na tym sie skup. Auto wpada w tryb serwisowy. Podmien zawor i ciesz sie jazda

Edited by tomi188

Czy od razu podnienic dwa? Bo ciężko zdiagnozować  ktory? 

A masz kod bledu?

No właśnie nie bo byłem na 3 kompach a na każdym pisało coś innego ale wszystkie nawiązywały do któregoś zaworu. Wstawiam przykładowy z nich któremu zrobiłem zdjęcie 

Please login or register to see this attachment.

Na następnym błąd czujnika ciśnienia doładowania ale brak możliwości sprawdzenia który a na 3 błąd zaworu doładowania czy coś takiego

To ciezko a nie masz kogos z op comem zeby sprswdzil kod bledu? Bylo by latwiej. Ale jsk masz mozliwosc to podmien oba 

Znalazlem kod bledu to p0033

Tu masz odpowiedz co musisz zrobic

Edited by tomi188

Turbo po regeneracji i myślisz że nie wymienił membrany? 

Magicy sa rozni

Poczekaj az inni sie wypowiedzią co maja wieksze doswiadczenie z tym silnikiem

Tylko teraz pytanie czy któryś zawor czy ktoś nie wymienił membrany? Samochód przed wymiana z turbina która brała olej chodził lepiej niż teraz. I teraz co Robić zapytać gościa go regenerowal turbo czy wymienil czy ja wyjąć? Ale to oczywiście koszty

Please login or register to see this quote.

spokojnie nie wszyscy siedza caly czas na forum cierpliwosci :ok:

Bo najlepsze ze wszystko się dzieje dopiero po rozgrzaniu silnika przed można cisnąć ile się da i nic. Np bylem u elektronika jeździłem z nim z podłączonym kapem i twierdził że wszystko Oki turbina i wogole dojechałem od niego z 2 km i zgasł później błąd później znów i stracił moc 

Jeśli błąd P0033 to w pierwszej kolejności należy sprawdzić zawór bocznikowy. U mnie było tak, że zawór był uszkodzony, konkretnie jego membrana, wymieniłem na polecany przez forumowiczów zamiennik z ProPerfekt, a błąd po tygodniu i ok 500km powrócił, i pomogła wymiana elektrozaworów podciśnienia. Ktoś na forum już pisał, że te elementy tak samo jak cewki trzeba mieć wliczone w budżet posiadania z20net

Ale możliwe że przed wymiana było dobrze a po wymianie jest gorzej? Ja bym bardziej stawiał na te zawory ciśnienia chyba. Chyba że po prostu pech

😊

Please login or register to see this quote.

Ogolnie jest to dziwne ze po wymianie jest gorzej. Powinno byc na odwrot. Sprawdz wszystkie te elementy i bedzie dobrze