Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Emil1105

Czujnik położenia walka z19dth, nie odpala

Polecane posty

Witam, mam problem z moja Vectra otoz bylem na urlopie stala kilka dni i po powrocie przestala odpalac . Opcom wywala blad czujnika walka. Podczas krecenia widzi obroty silnika ale nie widzi obrotow walka rozrzadu. Zapala sie auto z kluczykiem. Czasami po dlugim kreceniu zapali ale po zgaszeniu znow problem z odpaleniem. Nie wiem teraz czy od razu kupowac czujnik za okolo 200 zl bo jesli okaze sie ze po wymianie dalej bedzie to samo. Dodam ze sporadycznie juz w ostatnim czasie podczas jazdy zapalala sie kontrokla auta z kluczykiem i byl blad wlasnie czujnika walka ale zapalalo sie na kilka sek i gaslo i nie bylo problemow z odpaleniem. Teraz auto nie chce zapalac za bardzo. Pytanie brzmi.czy kupowac czujnik czy moze jeszcze cos sprawdzic co.moze taki blad wywalac czy moze wogole inna przyczyna . Pozdrawiam

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Miałem to samo, czasem zapalał aż w końcu nie zapalił i wymieniłem czujnik. Możesz jeszcze sprawdzić instalację czujnika.

Wymieniaj czujnik

Wieczorem moze bede mial mozliwosc podmiany prawdopodobnie wiec chwile sie wstrzymam. Zeby sie nie okazalo ze wlasnie wiazka gdzies uszkodzona

w z19dth jest akurat to dość proste
u mnie trzeba zrzucać napęd rozrządu :)

Tak wiem to minuta roboty, pod warunkiem ze ma sie od kogo podmienic

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/uploads/emoticons/default_smile.png" alt=":)">. A wiadomo ze lepiej sprobowac a potem kupic nowy. a jakoe obkawy miales?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Tak wiem to minuta roboty, pod warunkiem ze ma sie od kogo podmienic

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/uploads/emoticons/default_smile.png" alt=":)">. A wiadomo ze lepiej sprobowac a potem kupic nowy. a jakoe obkawy miales?

Tak jak pisałem, długo kręcił zanim zapalił, w opcomie wałek rozrządu miał zero obrotów :)

A czyli tak jak u mnie. Bo walek chyba powinien pokazywac polowe obrotow tego co wal korbowy nie? Jakiej kupiles firmy ?.bo mi polecali w sklepie eps za niecale 200

Wiadomo masz mozliwosc to podmien... Kumpel ma tej firmy i jest zadowolony znaczy puki co nic sie z nim nie dzieje

Napisano (edytowany)

Najtaniej, bo za 239 zł kupiłem oryginał BOSCH 0 281 002 213 w ASO. Wałek rozrządu kręci się z połową obrotów wału korbowego.

Edytowano przez kemoth

Po wszystkim. Otoz podjechal kolega sigiem z takim silnikiem jak moj tyle ze polift,auto sprawne bez bledow wiec i czujnik raczej ok, zalozylem czujnik od niego, krece bardzo dlugo i blad czujnika walka tyle ze inny kod bledu, samochod z trudem ale zapalil, zgasilem skasowalem blad ale od razu wyskakiwal ponownie i kazdym razem bardzo ciezko zapalal na jego czujniku, po wlozeniu ponownie mojego znow nie zapalal wcale i blad mial ten kod co na poczatku. Po wlozeniu mojego uszkodzonego do jego siga jego signum odpalil normalnie i chodzil ok. Stwierdzilem ryzykuje i wkladam nowy ktory kupilem na wszelki wypadek gdyby wlasniecokazalo sie ze to jego wina. I co ? Po wlozeniu czujnika auto odpalilo od strzala i 0 bledow probowalem wielokrotnie. Problem rozwiazany ale sytuacja nie do konca jasna

Jasna i nie jasna numery czujników sprawdzaliscie? Sterownik silnika ten sam(typ)?

Noe no w zasadzie nic nie sprawdzalismy numerow itd. Jak kupowalem ten nowy to w zasadzie nie mialem jakiegos wyboru, podalem jaki silnik auto.i moc i sprzedali mi czujnik wiec chhba nie ma znaczenia jakie ma numery. Co do sterownika tez nie wiem poprostu pozamienialismy czujniki i tyle nie chodzil moj to wlozylem nowy i zaczal

Co producent to inny numer więc tym bym sie nie sugerowal... 

No wlasnie, w sumie juz sam nie wiem, zalozylem nowy i od razu jest ok, tylko czemu moje auto na jego nie chodzilo a moj uszkodzony czujnik u niego dzialal

Bo polift. Kiedys gdzies czytalem ze czesci z przed lifta do polifta dzialaja niby ok ale na odwrot juz nie wszystkie

Rozumiem tylko jak kupowalem czujnik to nie mialem do wyboru przedlift polift

Podejrzewam że mało osób jest których by nam to wytłumaczyło , podejrzewam różnice w soft w sterownikach gdzie z czasem nawet likwidowano część błędów z map itd.itp.

Najwazniejsze ze chodzi

Nic dodać nic ująć.

Bo miales oryginalna czesc.. A kupiles zamiennik. Oryginal rozni sie wieloma pie****ami niz zamiennik

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.