Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

GTS 2003

Nie działają przyciski kierownicy

Recommended Posts

Witam wszystkich. Mam problem otóż nie działa w ogóle sterowanie radiem z kierownicy i nie podswietla tych przycisków, z radiem jest wszystko ok wszystko działa i gra w kierownicy jest 6 okrągłych przycisków 3 po lewej stronie i 3 po prawej, autko vectra c 2003, radio CDR2005. Jeśli ktoś ma jakis pomysl od czego zacząć to prosze o odp. Z góry dzięki.

opcom czy są podłączone a nie tylko atrapy

lub wyciągnąć poduchę i sprawdzić podłączenia

Ok dzięki bede próbował a czy jest jakaś możliwość dobrania się do tych przycisków od góry?

Witam,

A przyciski są podświetlone normalnie?

Poszła taśma w kierownicy

Dzięki za porade.

A jak mogę sie do niej dostać? I czy da się naprawic czy trzeba nową?

Trzeba odpiąć poduszkę lub chcący dostać się  do samych przycisków to są wkręty od tyłu

Odgrzeje kotleta.

Witam mam VC z 2004r radio niby fabrycznie zamontowane z jedną różnicą są tam adaptery i u mnie też ten sam problem z przyciskami w kierownicy z tym że są podświetlane. W op-com pokazuje dwa błędy jeden to brak cdc a drugi ... no właśnie ten problem jest " nie znany ".

Dodam tylko bo może to mieć zależność że nie działa podświetlanie radia.

Please login or register to see this attachment.

Edited by marian18pl
Dodanie fotki

Też mam problem - nie działa sterowanie z kierownicy. Przyciski są podświetlone, ale radio nie reaguje. Auto - przedlift. Generalnie była w nim kierownica poliftowa, więc myślałem, że w tym problem, ale po zmianie na przedliftową guziki nie działają. Poprzedni właściciel wymieniał wyświetlacz i dołożył manetkę do sterowania BC. Czy zmiana wyświetlacza mogła mieć wpływ na to, że teraz nie działają przyciski na kierownicy?

Oczywiście opcomem zmieniłeś z kiery z rolkami na kiere z guzikami ?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Please login or register to see this quote.

Tak, po tym pojawiło się podświetlenie, ale reakcji na wciskanie nadal brak. Fabrycznie było radio NCDC2015. Teraz włożyłem CDR2005 z Omegi. Docelowo będzie niefabryczne z dołożonym adapterem do sterowania z kiery. Tylko chcę to sterowanie najpierw uruchomić.

Mozliwe ze w kostce iso jest odlaczone swc. A jeszcze zmieniles wyswietlacz z cida na gida?

Edited by jarcio_1001

Kabelek siedzi w kostce. Wyświetlacz poprzedni właściciel wymienił na GIDa XR  oraz dołożył manetkę do sterowania BC.

Edited by kln

No jezeli wszystko wyglada ok.. To ostatni pomysl jaki mam to tasma w cim.

Też to obstawiałem, bo była uszkodzona i wyrzucało błąd poduszki, ale po jej wymianie przyciski nadal nie działają. Choć pojawiło się podświetlenie. Może jeszcze trzeba coś w Opcomie ustawić? Ustawiłem w okienku 'kierownica' opcję 'regulacja' i sterowanie przyciskami. A ten GID mógł coś namieszać, czy nie powinien mieć wpływu?

Sterowanie ustawiasz w cim. Na występuje i rodzaj sterowania przyciski. A jaki masz cim chodzi o oznaczenie? Mozliwe ze ktos zalozyl poliftowy cim.

Nie kojarzę tej opcji. Było tylko coś w stylu - 'kierownica' i tam można było wybrać opcję 'regulacja'. No i przyciski albo rolki. CIMa mam GK. A taśmę założyłem od UZ, ale to chyba nie ma znaczenia?

Edited by kln

Jest jeszcze opcja w cim odnosnie sterowania trzeba ustawic na występuje. 

Podłącze się i zobaczę jeszcze raz. Jeszcze chcę się wpiąć miernikiem w kabelek SWC w kostce i sprawdzić, czy jest reakcja na wciskanie guzików. Tylko co tam się powinno zmieniać - napięcie czy jakaś inna wartość? Ktoś się orientuje?

Napięcie okolo 3v-5v.. 

Wpiąłem się miernikiem w kabelek SWC, ale nie ma na nim w ogóle napięcia. Cały czas 0V. Natomiast w Opcomie w blokach pomiarowych przyciski działają. Chyba pozostaje mi jeździć bez sterowania z kiery.

No to ci powiem ze gdzies na instalacji pod deska rozdzielcza musi byc przerwa..