Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

lusterko z pamięcią montaż

perkoz
 Share

Recommended Posts

kupiłem komplet foteli multicountur z pamięcią uzupełniłem zgodnie z instrukcją zamieszczoną na forum (poradnik) wszystko pięknie ładnie elektryka działa ale chciałbym wykorzystać wszystkie możliwości a więc zsynchronizować fotele z lusterkami bocznymi i z lusterkiem wstecznym(już zakupiłem takowe) 

lusterka boczne u mnie są elektrycznie składane z pilota i przyciskiem w drzwiach podgrzewane a po stronie kierowcy dodatkowo fotochromatyczne więc chyba nic nie trzeba będzie dokładać(mam nadzieję)do lusterek bocznych idzie 13 przewodów + dwa do głośniczka

z lusterka wstecznego wychodzi również 13 przewodów(w poprzednim było 6 kabelków)

teraz moje pytanie

JAK MAM UZUPEŁNIĆ WIĄZKĘ???

czytałem opis montażu ale była tam mowa o trzech kabelkach  masa , 12+ i pamięć  a co z pozostałymi brakującymi czterema??? i do czego służą???

czy brakujące kabelki należy poprowadzić od lusterka wstecznogo do rec??? czy może trzeba się wpiąć do instalacji fotela?

bardzo prosze o pomoc ponieważ sam nie jestem wstanie ruszyć z tym tematem

mile widziane zdjęcia

jeden z kolegów opisywał przebieg instalacji ale niestety zdjęcia się nie wyświetlają

poniżej kilka fotek jak to u mnie wygląda

p.s. na jednym ze zdjęć widac kostkę czy wie ktoś do czego jest ta koska?

z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

20180316_205111.jpg

20180316_212119.jpg

20180317_112816.jpg

20180316_212119.jpg

20180316_222837.jpg

Edited by perkoz

Słabo szukałeś, taśmę lusterka podmieniasz, musisz uzupełnić gniazdo pod fotelem kierowcy wg rozpiski.

A22 piny 30-36 -> Rec XR2 piny 6-12.

,

kable w fotelach mam uzupełnione(napisałem o tym) a więc rozchodzi się o taśme?więc na jaką taśmę mam wymienić

u mnie jest taka 

20180316_205122.jpg.446a7038c50e87db185c04a74b51a6dd.jpg

a w lusterku z pamięcią jest + 7 kabli

20180317_112816.jpg.23b40c213145b7ad0b8a2f73499efad3.jpg

czy są taśmy orginalne do lusterek z pamięcią? czy trzeba ciągnąć kabelki? i gdzie te kabelki mam podciągnąć? rec wtyczka z taśmą?

chodzi mi o pamięć wstecznego i bocznych w sumie to nie wiem czy w bocznych mam pamięć jest 13 kabelków we wtyczce a lusterka el skladane kierowcy fotochrom i podgrzewane

chcę wykorzystać wszytkie opcje jakie ma do zaoferowania wyposażenie które posiadam w chwili obecnej

Źle to zrozumiałem, myślałem że podpiąłeś tylko CAN i elektrykę.

Podpinasz tylko taśmę 13 pinową lusterka wewn. i masz już pamięć tego lusterka. No chyba, że masz pecha i moduł fotela nie ogarnia tej opcji, czasami się takie zdarzają. Ale najpierw podepnij taśmę i wszystko się wyjaśni.

Co do zewn. lusterek, to w modułach ustawiasz składanie, zmieniasz lustra i tyle.

dzięki za odpowiedz

3 godziny temu, Sizon napisał:

Źle to zrozumiałem, myślałem że podpiąłeś tylko CAN i elektrykę.

Podpinasz tylko taśmę 13 pinową lusterka wewn. i masz już pamięć tego lusterka. No chyba, że masz pecha i moduł fotela nie ogarnia tej opcji, czasami się takie zdarzają. Ale najpierw podepnij taśmę i wszystko się wyjaśni.

Co do zewn. lusterek, to w modułach ustawiasz składanie, zmieniasz lustra i tyle.

a wiesz może gdzi mógłbym kupić taką taśme?

jak ustawia się składanie lusterek zewnętrznych? i jak sprzwdzić czy wogóle są z pamięcią??? we wtyczce jest 13 pinów do lusterek bocznych czy to mogłoby sugerować że pamięć jest czy trzeba rozbierać lusterko i sprawdzić czy silniczki są z pamięcią i jak to rozpoznać?

Wrzuć zapytanie w dziale handelek. W "najgorszym" wypadku dołożysz piny i przeciągniesz przewody od lusterka do RECa.

Lusterka składane z pamięcią mają 13 i 11 pinów, tak jak piszesz, po pinach to wyjdzie.

Programujesz techem lub opcomem, musisz znać security code do auta.

Nie chcę mi się rozpisywać (właściwie to nawet nie powinienem), bo to wszystko znajdziesz na forum.

temat uznaję za zamknięty lusterko podłączone

dziękuję za pomoc

Wiadomość wygenerowana automatycznie

Ten temat został zamknięty przez moderatora.

Jeśli nie zgadzasz się z tą opinią poinformuj o tym Administratora Forum.

Pozdrawiam, Administracja Vectra Klub Polska

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...
UP