Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

trzesie autem przy ruszaniu

radi-23
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie 

Posiadam vectre c 1.8 122km 18xe 

Mam taki problem autem trzesie i lekko szarpie przy ruszaniu. Gdy jest zimny i ma wyższe obroty to można ruszyć normalnie ale wraz z nabranie temperatury jest coraz gorzej trzeba ruszać na polsprzegle. Szarpanie jest również wyczuwalne pod czas cofania. Zauważyłem ze przy ruszaniu obroty spadają do 500obr i wtedy zaczyna szarpać 

Wymieniona nowa cewka ,sswiece denso k20tt, czyszczona przepustnica 

Nie mam już wjecej pomysłów co to może byc.

Zrob test. Na postoju, na luzie pompuj, naciskaj kilkukrotnie, mocno, energicznie bez przerwy pedal hamulca i tak go wciskajac, w pewnym momencie wcisnij go mocno do dechy i przytrzymaj. Obroty silnika powinny na chwile lekko spasc, po czym, po chwili powinny sie podniesc do normalnego poziomu (caly czas trzymasz pedal wcisniety). Jesli obroty spadna bardzo nisko lub auto prawie zgasnie to cos jest nieszczelne. Objawem podobnym tez by bylo, gdyby obroty dziwnie spadaly np dohamowywujac dojezdzajac do skrzyzowania brz wcisnietego gazu i np na luzie.

Witam 

Sprawdzilem jak auto zachowuje się po wciśnięciu hamulca. Obroty nie spadają. Dopiero przy ruszaniu.

Czy może być to spowodowane słabym akumlatorem? Zmierzyłem i ma 12,18V i przy ruszaniu przygasa mi wyświetlacz komputera.

Ładowanie jest 14.3 - 14.5 także ładuje 

Robie strasznie krótkie odcinki do pracy mam 3km i pewnie nie zdąży doładować.

Ale czy to ma coś wspólnego ze spadający obrotami przy ruszaniu?

Nie mogę znaleźć ale gdzieś już podobny temat jest. Pewnie piszesz o ruszaniu bez gazu.

Wysłane z telefonu

Może sprzęgło się już kończy i tłumiki drgań siadły. Jeździłem z18xe 150 tys kupiłem gdy miała 116 tys sprzedałem przy prawie 260. Pierwsze lata nie drżało a pod koniec sprzęgło już na pewno było bardziej podjechane i trzeba było więcej gazu dodawać ale tylko na zimnym silniku po rozgrzaniu bez gazu można było ruszyć 

• 5 weeks later...

Sprawdzałeś czujnik wałka rozrządu i lambdy? Ile czasu temu był wymieniany rozrząd? Jeżeli wszystko sprawdzone to został sterownik silnika. Prawdopodobnie powoli zaczyna niedomagać. 

Rozrzad wymieniany w 2014r 45tys najechane. 

Czujnika walka jeszcze nie wymieniałem.

Dziwne jest to ze przy ruszaniu obroty spadają do 500 I wtedy ciężko ruszyć.

Rano jak auto chodzi chwile na ssaniu można ruszyć bez szarpania.

Zobacz czy nie ma przebicia na czujniku wałka. Lubi się tam rozłazić izolacja i robią się takie jaja z dławieniem obrotów. Odepnij lambde najpierw jedna potem drugą na ciepłym i sprawdź czy coś zmienia. Zobacz jak regulują w op-com. Pomierz omomierzem cewki, wszystkie mają mieć tyle samo. Sprawdź świece. Zobacz jak masz dostęp do op-coma ile prądu pobiera pompa wspomagania jak kręcisz kierą. Zobacz jaki masz współczynnik nadmiaru powietrza, może to przepływomierz. Trzeba by z kimś podmienić. Odizoluj kompa od kolektora na jakichś dystansach, tylko połącz masę. Ewentualnie sprawdź przepustnicę i połączenia masy. Powodzenia.

Ok sprawdzę czujnik.

Lamda 1 i 2 na op com ie ładnie pracują. 

Cewka i świece nowe. 

Ładowanie 14.1 jak kręcę kierownica spada do 13.5 

Powietrze na wolnych 2.0mg jak dodam gazu to rośnie 

Sprawdzę jeszcze masę. 

Dodam jeszcze ze krótkoterminowa korekta paliwa jest na -15 czyli za ubogo.

Sprawdziłem jeszcze raz ładowanie bo nie pokoi mnie przygasanie oświetlenia wewnątrz i na zewnątrz auta podczas kręcenia kierownica ładowanie 13.9 jak skręcam to spada do 12.6 

Gdzie znajdują się masy w tym aucie?

Za mało powietrza. Ja obstawiam lambdę. Zobacz w op-com co pokazuje na jałowo przepływka po odpięciu lambdy w kolektorze. Jak wzrośnie to masz odpowiedź.

Może tak być. Katalizator dławi przepływ. Masz po pierwsze rozdławiony układ, spaliny szybciej opuszczają komorę, mogą dopalać się w kolektorze. Prowadzi to do wzrostu temperatur. Lambda za katem pokazuje to samo co przed a to prowadzi do korekt w dół bo cały czas widzi bogatą mieszankę. Wspawaj kat albo lambda 2 do wyprogramowania.

Jak wpadłeś na to, że kat do wycięcia? 

Sam juz nie wiem co jest przyczyną tych spadków obrotów. Przypominam dobie ze przed wycięciem kata było to samo.

A katalizator wycialem dlatego ze auto nie wkrecalo  się na obroty przechodził w tryb awaryjny ,pierwszy raz się spotkałem z tym żeby auto na pb miało tak zatkany kat. 

Te 2mg powietrza to na jaką jednostkę? Na pewno dobrze odczytałeś? Jest To mała wartość. To jest z op-coma? Jak był zatkany to dostawał cały czas bogatą mieszankę z jakiegoś powodu. 

Który to rocznik? To jest sterownik simtec 71.6 czy 71.1? Odczytasz w op-com.