Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

[Zamknięty]pompa wody czy uszczelka? vectra c 2004 1.8

Recommended Posts

Na wstępie się przywitam.

Jeżdzę po Oxfordzie Vectra C 2004 1.8 Pb. Od jakiegoś czasu przestało mi grzać w kabinie, ale że były tu zabójcze mrozy (-5*C) pomyslałem - zamarzł płyn.

Dolałem koncentratu i rozgrzałem porządnie silnik. Wąż doprowadzający płyn - gorący, waż odprowadzający płyn z chłodnicy - letni/chłodny. Wentylator się włacza przy około 95*C, a z nawiewu chłód. Pomyślałem, termostat nie daje na duży układ to wymienię - co też uczyniłem. Sytuacja taka sama, a do tego kapanie z chłodnicy w rogu, gdzie jest wąż odprowadzający schłodzoną ciecz - pewnie to zbieg okoliczności i przy okazji zauważyłem kapanie - wcześniej dolewałem sporo płynu, ale skoro grzał to nie brałem tego tak na poważnie.

U znajomego, polskiego mechanika, dowiedziałem się, że może to być pompa wody (oczywiste) lub uszczelka. Auto ma sprężanie wysokie (zbiera się znakomicie) TORQUE, PISTON ODB Car Doctor, ODB Harry nic nie widzą poza przepaloną zarówką...

Mogę wymienić pompę - ale przy okazji zrobię porządek z rozrządem ( 350 GBP ), tylko co jesli to uszczelka?...

Czy jest jakiś sprytny sposób, by zdiagnozować faktyczną przyczynę tego co jest uszkodzone?

Jeśli to pompa, to zainwestuje 300-400 funcików i przywróce Vectre do żywych - "Ku chwale Ojczyzny", ale jeśli to głowica to "do piachu"...

Pozdrawiam

Jagger

Edited by jagger

[Wiadomość wygenerowana automatycznie]

Przed napisaniem posta/tematu należy zapoznać się z "Poradami", strukturą forum oraz użyć wyszukiwarki.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...
UP