Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

No Exist

Vectra OPC 2.8 V6 - Z28NET - Zmiana seryjnej turbosprężarki na większą.

Polecane posty

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Ja tam do 2.8 nic nie mam Panowie hol hola hehe a mam 2.0 T :P i pewnie nie tylko ja Wam kibicuję, aby ten silnik rozpracować i pomodzić dobrze :D 

Narazie dooopa :( Na zmianę nie odbiera albo wyłączony telefon :(

Hmm wiem czym to śmierdzi :P

Widać, że temat chcą podejść do tematu kompleksowo a nie na odwal się stąd pomysł z połączeniem td04 i td05. Po majówce mam ich męczyć :)

I jak Bear się odezwał?

Ja odezwę się do nich w tym tygodniu :)

Ok :ok:

Czas rozejrzeć się za inną firmą która podjęłaby się zadania... :(

Jestem daleki od ferowania opinii ale mam przeczucie, że zadanie wymaga poświęcenia czasu na projekt który może nie wypalić a czas to pieniądz i dlatego chłopcy z Masterturbo trochę mnie zwodzą.

Zapytam Arka bo znam go osobiście to może coś mi powie na ten temat ;) wiem, że mają mase roboty, potem on w swoim aucie też dłubie sporo więc może dlatego tak to wygląda

Jakbyś mógł było by super.

W tej chwili wiemy tyle:

Nie ma problemu żeby włożyć większe koło kompresji do TD04 ale bez zmiany koła od strony gorącej robi się trochę skórka za wyprawkę. Do obudowy TD04 nie da się założyć większego koła od strony gorącej (ponoć nie ma miejsca na większy wałek)

Utknęliśmy na temacie połączenia TD04 (strona zimna) i TD05 (strona gorąca).

Oki przedzwonię do niego i zapytam jak się sprawy mają nie ma problemu :) dzieki za info.

Rozmawiałem wczoraj z Arkiem i tak jak mówisz kolego..na takie sprawdzanie, pomiary potrzeba sporo czasu..niestety są zawaleni robotą mocno i potrzebowałby conajmniej całej dniówki, aby to pomierzyć wszystko itd.. 

Podejrzewam, że jeśli dostali by zlecenie na wykonanie już takiego turbo to inaczej by to wyglądało bo w tym wypadku to tylko trzeba liczyć na chwilę czasu i dobrą wolę, aby się tym zająć.. :(

Gadał mi, że jakby robił u siebie takie rzeczy to nie było by problemu po pierwszym Twoim telefonie, a niestety pracuje u kogoś.

Próbowałem :( 

Dzięki za wsparcie :) Jak byś mógł jeszcze Arka podpytać ile za takie zlecenie trzeba zapłacić? Trzeba do tematu podejść po męsku ;)

Tak to jest, nikt charytatywnie się tym nie zajmie, w szczególności dla grupki napaleńców.
Lepiej w tym czasie robić to czego jest dużo na rynku i przynosi pieniądz.

Dowiedzmy się jakie są koszty związane z podejściem do tematu :) Myślę, że jak opracowana zostanie sensowna hybryda do 2.8T to znajdzie się więcej wariatów chętnych to zabawy :)

Panowie, tu nie chodzi o charytatywne podejscie do tematu dla grupki napalencow. Sam jestem pasjonatem, sam przelamuje steteotypy i doskonale wiem ile wymaga to poswiecenia czasu i kombinowania a o testach nie wspomne.

Niezmiernie mi przykro, ze takowa opinie sobie na temat mojej osoby i firmy w ktorej pracuje wysnuliscie.

Nie chodzi tu takze o to, ze lepiej jest robic cos czego na rynku jest duzo i przynosi zysk. Piniewaz mamy czas i ludzi ktorzy zajmuja sie standardowymi zleceniami warsztatow i osob prywatnych. Musze was zawiesc, ale nie nalezymy do tego grona, ktore klepie mase by isc w kase.

Gucio rozmawial ze mna, znamy soe juz lata, powiedzialem mu co i jak. Mamy w tej chwili kilka projektów kompleksowych aut na tapecie, ktore wymagaja od nas duzego poswiecenia czasu i prob. Siedzimy w pracy od rana do poznych godzin popoludniowych, a kazdy z nas ma tez domybi rodziny.

Ale wracajac do tematu. Przykro mi ale za duzo kombinujecie. Polacyc to z tamtym, albo to z tym, albo to i owo. I nagle zamiast ostac przy opcji polepszyc wydajnosc turbiny, jest chec dowiedzenia sie pierdyliona opcji calkowicie roznych od siebie by zaspokoic swoja wiedze, a bez przetestowania tego i tak kij sie dowiecie/dowiemy.

Siade nad tematem chodzby dla tego by ukrucic to plytkie i przedmiotowe myślenie chodzby o mojej osobie ( a siedze w gronie grup ludzi kopiacych w autach juz lata i nie pozwole sobie na popierdulki za plecami ). Wrzućcie mi tu na swiezo prosze (chyba tyle mozecie by miec w to wklad i swpja pomoc) numery (najlepiej nie oplowskie ale numery producenckie) turbin. Serii z 2.8, tej td05. Musze porownac rdzenie, ich wyjscia wodne, olejowe, przlgnie do kolektorów, muszle i pare innych rzeczy. Wtedy powiem wam czy da sie połączyć oba turba ze soba + czy jest opcja na jeszcze wiekszy walek powiedzmy typu HL w zeliwo i na ile jest miesa by pakowac kolo CNC.

Z niedzielnym pozdrowieniem

Jo, Irwin

Jesli macie jeszcze jakies dodatkowe pytanie ade tematu tego topic'u to piszcie. Bede staral sie juz teraz na biezaco byc tutaj z wami w kontakcie a nie z kazdym z osobne gdzie jest po 5 roznych pytan.

Jeszcze wracajac ciut w gore odnosnie turbiny z Insigni. Mialem takie turbo w rekach z pojemność szescienna muszli wydechowej jest niemal identyczna jak z VC, jedynie zastosowany jest inny walek wydechowy. Ale tu bardziej chodzi o profil ataku walka na spaliny. Tak jak temat meczony z turbinami Z20NET. Walki L, H i HL.

Ewentualnie, gdy bedzie juz tak daleko. Ktory z szanowych Panow ma do nas najblizej? Tak, ze wrzuci turbine i przyjedzie na pomiary by sprawdzić stabilnosc pracy, parametry zaleznie od obrotow itp. Poniewaz jak wyzej. Bez odpalenia czegokolwiek w aucie mozna sobie wszelkie obliczenia itp wsadzic gleboko. Doświadczenie mowi niestety, ze czesto to co sie oblicza malo kiedy ma odzwierciedlenie w praktyce. Ale na to jeszcze jest czas. Ewentualnie liczycie sie z tym , ze trzeba bedzie zrobic np. DP pod turbo bo powiedzmy serii sie nie zapnie, badz przerobka kolektora pod flansz, czy nawet przesuniecie szpilek mocujacych (czesty zabieg producentow turbin wlasnie po to by nie robic takich przekladek)

Bear_ dzieki za wypowiedź :) Absolutnie nikt z nas nawet przez sekundę nie pomyślał o Tobie w sposób jaki piszesz. Zdajemy sobie sprawę, że wkraczamy w nowe a nowe wymaga czasu i uwagi. Nie jesteśmy specami w tej dziedzinie i dlatego nasz gdybania mogą wydawać Ci sie płytkie i jałowe i pewnie masz rację pisząc, że łatwo nam na papierze połączyć to z owym i powinno działać. 

Jeżeli bedziesz miał czas i serce, żeby nas laików wyprowadzić z lasu będziemy zobowiązani. 

Ja ze swojej strony deklaruję gotowość na testy i wkład finansowy w przedsięwzięcie, bo jak pisze papier przyjemnie wszystko :)

Zacznijmy moze od najprostszej modyfikacji, samo koło kompresji.

- jakie największe wejdzie?

- czy jest sens pchać największe czy będzie to przerost formy nad treścią?

- jaki jest koszt i czas realizacji tej pierwszej z modyfikacji?

To czego tutaj z kolegami szukamy to wyrównanie krzywej momentu, żeby ciągnęło aż do odcinki ;)

Nie ma problemu :)

Dzięki Misiek za odpowiedź,czekałem właśnie, aż zabierzesz głos i przedstawisz sprawę jasno, teraz na bieżąco w miarę możliwości jeśli takowe będą od razu tu się wzajemnie informować i nikt nie będzie dopytywał pierdylion razy :) mam nadzieję,  że coś uda się dopasować, aby było dobrze i każdy był zadowolony :ok:

Kola kompresji mozna pchac w muszle byle zostalo okolo 1-1,2mm ścianki by cisnienie nie rozsadzilo muszli. Jednak caly szpil zarowno w dyszlu jak i w benzynie rozchodzi się o pojemnośc muszli wydechowej i jej przeplyw. W pewnym momecie wydech sie zapycha i mozna sie zesrac na miekko bo spaliny nie beda odprowadzane a beda tylko sie kotlowac nie napedzajac walka, a czasem nawet go zwalniajac do rotacji przeciwnej.

Dlatego chodzby niejednokrotnie jak slysze ze jest hybryda do 1.9 cdti na bazie seryjnego turbo przygotowane na 250 koni to wale biedronke i placze bo seryjny kolektor zapycha sir na 220 ps w piku.

Tak samo ilosc garow, pojemnosc. Mamy td04 w 2.0 a td04 w 2.8. pierwszy nie wygeneruje tyle spalin wiec przy walku HL, wiekszej pojemnosci muszli wydechowej tzw. "6tce" dobre kolo CNC o profilu racing (ostre ciecie powietrza) i robimy 300+. A to samo turbo zapcha się w 2.8 bo na starcie dostanie spalin na kocioł. Dlatego potem cos pomaga DP, nawet duzo ale znowu do etapu kotła na wydechu.

Samo kolo CNC poprawi sporo gore, ale rowni3z do pewnego momentu. Niuta plaskiego jak stol jie ma co oczekiwac, ale mysle ze wszystko jest do ogarniecia by jak najbardziej rozciagnac caly zakres, ewentualnie lekko plaszczac zakres do 4000 rpm tak by wyciagnac gore. Nie zawsze super wynik w piku, a wlasciwie to zawsze, oznacza super moce. Juz nie raz objechałem auta gdzir na papierze mialem nizsze wartosci jak inne "papiery" ale tam gdzie inni nie mieli czym jechac ja dalej mialem do dyspozycji czym jechac. Temu moja Astra nie ma wyje***ego niuta w kosmos, ale ja przy 4500+ rpm mam dalej 450 Niuta do dyspozycji.

Postaram sie wam rzucic konkretne propoycje w tym tygodniu. Z 2, 3 najbardziej sensowne i konstruktywne na jakies tam setupy i warunki finansowe. Bo jak wyzej. Jedna hybryda bedzie jeździła niemal z serią osprzetem, a inna bedzir wymagala dodatkow by ja wykorzystac, takich jak solidny wydech, sporo miejsca na powietrza i szybszej reakcji na zapotrzebowanie w paliwo

Ja mam na stanie seryjną sprężarkę z VC.
W tym roku średnio tydzień w każdym miesiącu jestem w Gliwicach, więc jak skończę kolektor wydechowy, to mogę Ci ją podrzucić.

Wszelkie przeróbki to dla mnie nie problem, tylko potrzeba mi trochę czasu.

Napisano (edytowany)

Ok, na tą chwilę co udało mi się ustalić to:

Turbina 55564299 - Z28NET posiada wałek wydechowy 52 x 45,7 i posiada wałek typu H

Turbina 55569051 - Z28NER posiada wałek wydechowy minimalnie mniejszy ale typu HL

Obie z nich to dokładnie TD04H (HL)-15TK3-12.5

Jeśli chodzi o Insignie to jest to również TD04 jednak o oznaczeniu: TD04HL-19TK3-12.5

Nie ma jednak podanej wielkości wałka, a z częściami do wszystkich w/w jest kurewny problem. Ogółem sprawa wygląda tak szukając po różnych naszych źródłach, że A28NER z Insigni ma identyczne turbo jak w Z28NET z różnicą w kole kompresji i wałku wydechowym względem Insigni. Insigna posiada wałek HL a 28NET wałek H. HL jest wałkiem wyższym i pełniejszym - mówimy o samym wirniku wałka.

W każdym razie obie turbiny to TD04 z największymi dostępnymi do serii TD04 gratami.

Jeżeli mówimy o TD05 to już podstawowa różnica jest taka, że TD04 jest na ułożyskowaniu 7,5mm a TD05 na 9mm. Także odpada możliwość manewrowania elementami wirujacymi między obiema turbinami. Kwestia czy dało by radę wrzucić cały flak z TD05 w alu i żeliwo z TD04 z uwzględnieniem tego, że zapniemy wodę/badź będzie możłiwość i miejsce np. na przeróbkę lini wodnej do turbiny. Wtedy da się to ogarnąć.

Edytowano przez Bear_

Ok, czyli z TD04 mamy sprawę wyjaśnioną.
Właśnie chodzi czy do muszli TD04 da się wstawić rdzeń od TD05, bo wg firmy Klasen jest to możliwe.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Przy naszych przeróbkach z taką turbosprężarka wycisnęli ok 417KM

Na pierwszy strzal jest to mozliwe bo zeliwo laczone jest z muszla na wcisk i zabezpieczane segerem. Po stoczeniu rdzenia od strony zimnej pod wymiar muszli td04, o ile jest tam na tyle mięsiwa, wskakuje on w obrobiona muszle pod jakie chcemy kolo i gra. Ta sama sprawa tyczy sie strony cieplej. Podobna sytuacja. Obrobka i wskakuje w dupe td04, badz podpasowac cos z td05 o mozliwosci zapięcia.

Problem polega jedynie na tym, ze typow rdzenia td05 jest conajmniej 9. Pod rozne konfiguracje, auta itp. Dosteonosc czesci praktycznie slabawa, juz nie mowiac o tym że trzeba by to trzymac w łapach by jakis rdzen dobrac pod wymogi zapiecia w 2.8

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.