Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Opony do GTSa / szerokosc...

Damiano874
 Share

Recommended Posts

Witam spolecznosc forum,

Czy do Viki C poliftowej wejdą oponki 235 i 245?

Jeśli w ogóle jest taka możliwośc, ale wiąże się to z jakąś lekką / niekosztowną modyfikacją to w jaki sposób to zrobić?

Planuję na wiosnę troche szersze laczki wstawić. Myślałem o tym żeby z przodu dać 225, a z tyłu 235 / 245. Czasem auto robi się troche podsterowne na zakrętach, wiadomo to nie FR drive, a FF, ale chciałbym to trochę poprawić poprzez dobór szerszych opon z tyłu.

Jeszcze co, jak ktoś to czyta to może poleci spręzyny Eibacha do GTSa poliftowego? Widziałem różne rozwiązania - -20, -30 chyba nawet no i -40 (nie wiem czy to nie bedzie za duzo).

Kurcze, ogolnie mam swoja Viki 6 miesiecy, ale musze powiedziec, ze naprawdę to bardzo wdzięczne auto. Niedawno zalałem Valvo Racing 5w50 do mojego Z19DTH i powiem, ze bajeczka w porónaniu do 0w40 Synpower. Motor cichutki jak nigdy i czuć, że bardziej zwarty.

Duże kapcie chcesz włożyć. Ja miałem po zakupie 225 i nie byłem zadowolony. Latała mi po całej drodze. Może przez drogi na WiM. Teraz mam 215 i jest już dużo lepiej.

Pod kierunkiem prowadzenia gra nie warta świeczki. To nie lekka mocna tylnionapędówka. Jak najbardziej można 235 które było zresztą w OPC.

-20 to seria w GTS'sie

Do -40 w dół można zejść jak nie podjeżdzasz pod krawężniki i nie straszne robienie za pług śnieżny w zimie.

225 to trochę jest na nasze realia. Jeździć się da.

8 minut temu, Gepard_G napisał:

Pod kierunkiem prowadzenia gra nie warta świeczki. To nie lekka mocna tylnionapędówka. Jak najbardziej można 235 które było zresztą w OPC.

-20 to seria w GTS'sie

Do -40 w dół można zejść jak nie podjeżdzasz pod krawężniki i nie straszne robienie za pług śnieżny w zimie.

225 to trochę jest na nasze realia. Jeździć się da.

Dobrze mówisz. Podjeżdżać pod krawężnik, to jeszcze pół biedy. Ja się boję parkować poprzecznie bo nieraz zawadziłem.

55 minut temu, Damiano874 napisał:

...Czasem auto robi się troche podsterowne na zakrętach, wiadomo to nie FR drive, a FF, ale chciałbym to trochę poprawić poprzez dobór szerszych opon z tyłu...

Bo vectra jest tragicznie wyważona przód-tyl i niewiele ci pomoże 235 czy 245 opona. Na różnych setupach jeździłem: 235/35/19, 225/35/20, 235/35/20, 235/40/18, o oponach 18 czy 17 na profilu 45 nawet nie wspominam. W pewnym punkcie gdy już ostro zapier... po prostu przód wyjeżdża i nic z tym nie zrobisz, VC to nie jest auto do szybkiej jazdy w zakrętach. A jeśli ostro przegniesz to też zapewne doświadczysz jak lekki tył chce wyprzedzić przód, mnie osobiście już 3 razy znienacka tył odjechał, za każdym razem się wyratowałem ale raz mało brakło ;)

Edited by matherr

8 minutes ago, matherr said:

Bo vectra jest tragicznie wyważona przód-tyl i nic ci nie da 235 czy 245 opona, jeździłem na różnych tj 235/35/19 czy to 235/35/20 albo 235/40/18 i w pewnym punkcie gdy już ostro zapier... po prostu przód wyjeżdża i nic z tym nie zrobisz, VC to nie jest auto do szybkiej jazdy w zakrętach

Ciekawa opinia. Coś w tym jest... W sumie to czasem mam wrażenie, że z racji posiadania opon 215 na chwile obecną to przy zarzucaniu dupska na zakręcie nie łapię tego poślizgu ze względu na większy kąt pochylenia kół, ewidentnie to czuję jak d*** dociska tylną oponę do pionu przy przechyleniu. Chociaz gadałem z jednym gościem to mówił, że na 225 już spora różnica w przyczepności jest i ze auto lepiej sie prowadzi.

Edited by Damiano874

11 minut temu, matherr napisał:

Bo vectra jest tragicznie wyważona przód-tyl i niewiele ci pomoże 235 czy 245 opona. Na różnych setupach jeździłem: 235/35/19, 225/35/20, 235/35/20, 235/40/18, o oponach 18 czy 17 na profilu 45 nawet nie wspominam. W pewnym punkcie gdy już ostro zapier... po prostu przód wyjeżdża i nic z tym nie zrobisz, VC to nie jest auto do szybkiej jazdy w zakrętach. A jeśli ostro przegniesz to też zapewne doświadczysz jak lekki tył chce wyprzedzić przód, mnie osobiście już 3 razy znienacka tył odjechał, za każdym razem się wyratowałem ale raz mało brakło ;)

To bardzo ciekawe co piszesz, ale nie mogę się z Tobą zgodzić. Sam zapierdzielałem po zakrętach jak szalony, żeby odczuć różnicę od tylnego napędu, który miałem praktycznie zawsze i od przedniego GTS-a. Byłem zadowolony. Ale dałem koledze, który cisnął na zakrętach ile się da. Zdziwiony, że trzyma się jak przyklejona. Może Twoje wrażenia biorą się stąd, że masz ON, a to jak wiadomo silnik sporo cięższy od PB i przód jest dociążony mocno. Przejedź się VC z innym silnikiem, a poczujesz różnicę. A mówię to jako zadeklarowany tylnonapędowiec.

39 minut temu, Cretux napisał:

To bardzo ciekawe co piszesz, ale nie mogę się z Tobą zgodzić. Sam zapierdzielałem po zakrętach jak szalony, żeby odczuć różnicę od tylnego napędu, który miałem praktycznie zawsze i od przedniego GTS-a. Byłem zadowolony. Ale dałem koledze, który cisnął na zakrętach ile się da. Zdziwiony, że trzyma się jak przyklejona. Może Twoje wrażenia biorą się stąd, że masz ON, a to jak wiadomo silnik sporo cięższy od PB i przód jest dociążony mocno. Przejedź się VC z innym silnikiem, a poczujesz różnicę. A mówię to jako zadeklarowany tylnonapędowiec.

a może po prostu za powoli jechałeś ;) co mi da vectra z innym silnikiem skoro i tak ciągle będzie tragicznie rozłożona masa, to że będzie z 70-80kg z przodu mniej niewiele w tym przypadku zmieni

Edited by matherr

faktycznie ja na oponach 245 35 19 gwintowanym zawieszeniu z rozpórką też się zdziwiłem na zakręcie że driftem poleciałem a byłem przekonany o super przyczepności

Edited by Adrian M

1 godzinę temu, Damiano874 napisał:

W sumie racja, takie 245 to przesada, ale powaznie myslalem nad 225 z przodu i z tylu 235 :mysli:

ja mam wszystkie 4 245 ale zamienię przód na 235 bo zdarza mi się obetrzeć oponą o nadkole a przy 235 tego nie miałem z tyłu mam lekki negatyw to i 255 bez problemu wejdą

Jeśli ktoś coś chce w VC poprawić coś w prowadzeniu zakładając, że ma wersję sport zawieszenia to optymalnym wyjściem jest wsadzić 225/45/18 czy 225/45/17 ew. rozmiar z opc 235/40/18 lub max co instrukcja sugeruje tj 235/35/19 - opona tak nie pracuje na boki, czuć dobrze drogę i co się dzieje z autem. Osobiście 2 czy 3 razy faktycznie ten profil 35 wykorzystałem, reszta przypadków to jedynie lans dużym kołem i nic poza tym, jak ktoś ma duszę rajdowca to polecam inne auto.

Edited by matherr

9 godzin temu, matherr napisał:

a może po prostu za powoli jechałeś ;) co mi da vectra z innym silnikiem skoro i tak ciągle będzie tragicznie rozłożona masa, to że będzie z 70-80kg z przodu mniej niewiele w tym przypadku zmieni

To zależy co rozumiesz przez słowo powoli ;) I spróbuj przejechać się inną wersją, to może będziesz miał inne zdanie ;)

Ja śmigałem na 215/50 17 i było nawet wygodnie, o ile mozna nazwac to ''wygoda'', ale ogólnie dobrze sie jezdziło na słabszych drogach. Teraz założyłem 225/45 i na lepszych drogach jest bajka;) ale na nierównościach porazka. Mam tez rozpórke, w zakretach jako tako sie jezdzi ;) Chociaz wiadomo ze Viki nie jest królowa w tych sprawach ;)