Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

No i znowu brak mocy...Turbina?

vikis
 Share

Recommended Posts

Witam,

Ledwie co uporałem się z zawali drogą a tu znowu klops i brak mocy,jak by ze 20 kucy mniej... .Błędów w ecu nie ma,posprawdzałem pomacałem i... moim zdaniem mam spory luz na turbinie po str,zimnej.Luz jest na boki i jak by delikatnie osiowy -sprawdzane na lekko rozgrzanym silniku.Jak sprawdzam op-com'em turbo na postoju to pompuje,ale w jeździe turbo jak by nie wyrabiało.Byłem na "sprawdzeniu" turbo.Gościu pomacał oś i powiedział,że skoro łopatki nie trą i obudowę to turba nie ruszać.IC i wąż dolotu do EGR też jest cały w oleju.Coś gdzieś obiło mi się o uszy że delikatne zapocenie od oleju jest dopuszczalne,ale większa ilość oleju w dolocie to już nie.Jak wcześniej walczyłem ze zawali drogą to nie raz zdejmowałem EGR węże od IC i nie było oleju.Ten olej z turba pojawił się jak by nagle.Wcześniej miałem problem,jak się okazało z kopułką na dolocie-tam gdzie jest grzybek EGR jest metalowa tuleja ona puszczała i był muł.Jak wymieniłem tę kopułkę to auto dostało mocy ale jak się okazało raptem na parę dni.Sam nie wiem czy zdemontować turbo i oddać do sprawdzenia czy kupić na all... regenerowane turbo a to stare oddać w rozliczeniu?.Nie ukrywam trochę mnie przeraża ten olej a do gościa co macał turbo to nie mam jakoś zaufania.Silnik kręci to ok.3tys. dalej nie.Mam też wrażenie jak by silnik przy jeździe pod górkę delikatnie wył-nawet matka ma to wrażenie.Nie wiem czy ma to jakiś związek z turbo ale silnik rano po odpaleniu na parę sek. puszcza delikatnie biały dymek,zapach z rury też jakiś dziwny.Nie jestem co prawda mechanikiem ale staram się opisać problem w miarę szczegółowo.