Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Z20net klepanie zaworów na zimnym- poszukiwania przyczyny cd

DamianSig
 Share

Recommended Posts

Witam. Mam problem z moim 2.0T. 

W ostatnie mrozy zauważyłem ze klepią popychacze na zimnym. Miałem zalany przez poprzednika 5w30 gm. Po tym jak zaczęły klepać sprawdziłem stan i była połowa na miarce. Następnego dnia zrobiłem płukankę i zalałem 0w40 motula x-max. Zrobiłem jakieś 700 km na tym oleju i nadal na zimnym przez ok 2-3 min stuka. Miał ktoś może podobny problem ? Może zły olej zalałem i powinienem inny zalać ?

Proszę doświadczonych kolegów o wsparcie w temacie.

pozdr Damian

Edited by DamianSig

• Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

7 minut temu, Rafalg napisał:

to nie popychacze tylko rozrzad

Kurczę wydaje mi się ze popychacz bo chwile klepie czyli jest pusty, zaworek się napełnia przestaje i po chwili to samo. Zaczyna pukać gdy zejdzie z tzw ssania.Po lekkim przegazowaniu do ok 1500 obr wzrasta wraz z obrotami stukanie i po ok 2 min cichnie i słychać tylko szum rozrządu. Szczerze wolał bym aby to był rozrząd bo się zrobi komplety i spokoj na grube tysiące. Rafal orientujesz się z jakim kosztem się liczyć jeśli to rozrząd z robocizna? I czy znasz przypadek stukających popychaczy? 

Przed chwilą, Rafalg napisał:

nie spotkalem sie ze stukajacymi popychaczami w z20net

To może ze szwagrem zle diagnozujemy albo tak się niesie bo na moje ucho to nie jest lewa strona czyli od rozrządu. Ale wszystko możliwe. Może napinacz siada😐 jesteś w stanie po nagraniu z filmiku ocenić co to ? Z tego co widziałem u innych to dużo głośniej wali rozrząd czy to balans czy to główny chyba ze początki są takie ciche 😐

nagrania to mozna gole d*** ogladac a nie naprawiac auto

Edited by Rafalg

5 minut temu, Rafalg napisał:

nagrania to mozna gole d*** ogladac a nie naprawiac auto

No d... to wole na żywo 😜 

Rafal jesteś w stanie powiedzieć na jakie koszty się nastawić przy kpl rozrządzie wraz z uszczelkami uszczelniaczem na wał płynem i pompa ? 

Zrobiłem już 1000 km na motulu 0w40 i zauważyłem ze zawory przestały klepać po zejściu z tzw ssania po odpaleniu gdy ustabilizują się obroty. Za to jest tak ze wystarczy iż na zimnym delikatnie go przegazuje max 2.5 tys obr i gdy zejdzie do wolnych obr zaczynaja się odzywać tak jakby nacisk wałków przy większych obr wyciskał olej z popychaczy a one nie zdarza się uzupełnić i klepią. Możliwe jest takie zachowanie czy moja teoria jest dziwna i to raczej rozrząd. Dodam iż po odpaleniu rozrządu nie słychać 

Mam identycznie jak Ty i walczę z tym od pół roku w Saab'ie 9-3 SS z B207E (praktycznie to to samo co Z20net w VC i Signum). Objawy i moja diagnoza wraz z moim mechanikiem na podstawie długich i namiętnych nasłuchów tak jak u Ciebie czyli popychacze. Płukanka + wymiana oleju z Motul 0W-40 na Valvoline 0W-40 pomogła na ok. 2000 km. i od nowa to samo czyli klepanie na zimnym i czasami na ciepłym silniku. Choć tak w zasadzie to nie ma na to reguły i czasami kilka dni pod rząd, a nie raz i tygodni jest cisza i tzw. święty spokój. Czasami potrafi stukać na zimnym przez 2-3 min. po odpaleniu przez kilka dni pod rząd. Oczywiście brałem cały czas pod uwagę że może to być niedyspozycja napinacza rozrządu jednak mój słuch jednoznacznie kierował mnie w kierunku zaworów i popychaczy. Rozwiązania tego problemu niestety jeszcze nie znalazłem jednak nie mam zamiaru się poddawać i o wszelkich postępach w tym temacie u mnie będę starał się informować.

9 godzin temu, Sławek47 napisał:

Mam identycznie jak Ty i walczę z tym od pół roku w Saab'ie 9-3 SS z B207E (praktycznie to to samo co Z20net w VC i Signum). Objawy i moja diagnoza wraz z moim mechanikiem na podstawie długich i namiętnych nasłuchów tak jak u Ciebie czyli popychacze. Płukanka + wymiana oleju z Motul 0W-40 na Valvoline 0W-40 pomogła na ok. 2000 km. i od nowa to samo czyli klepanie na zimnym i czasami na ciepłym silniku. Choć tak w zasadzie to nie ma na to reguły i czasami kilka dni pod rząd, a nie raz i tygodni jest cisza i tzw. święty spokój. Czasami potrafi stukać na zimnym przez 2-3 min. po odpaleniu przez kilka dni pod rząd. Oczywiście brałem cały czas pod uwagę że może to być niedyspozycja napinacza rozrządu jednak mój słuch jednoznacznie kierował mnie w kierunku zaworów i popychaczy. Rozwiązania tego problemu niestety jeszcze nie znalazłem jednak nie mam zamiaru się poddawać i o wszelkich postępach w tym temacie u mnie będę starał się informować.

Ja właśnie podjechałem do TurboLpg na wymianę sprzęgła na pancerny jednomas i poproszę Bartka aby posłuchał co to może być. Jeśli będzie trzeba zrobię rozrząd i przy okazji popychacze i z głowy. Dam znać czy coś zdiagnozował. Ewentualnie zaleje jeszcze 5w40 penrite i wezmę go od Bartka zeby mieć pewność ze to orginał. U mnie na ciepłym cisza 

pozdro

Ja miałem podobnie w z22se i okazało się, że w rozrządzie posypał się napinacz. Objawy były identyczne - stukanie zaworów.
Popychacze naprosciej sprawdzić odpalajac silnik i sprawdzić jak szybko znika kontrolka ciśnienia (w zasadzie powinna zniknąć od razu).

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

3 minuty temu, vc_sykacz napisał:

Ja miałem podobnie w z22se i okazało się, że w rozrządzie posypał się napinacz. Objawy były identyczne - stukanie zaworów.
Popychacze naprosciej sprawdzić odpalajac silnik i sprawdzić jak szybko znika kontrolka ciśnienia (w zasadzie powinna zniknąć od razu).

Znika po ok 1 sek. Oby to był rozrząd. Zrobię i na lata spokoj ale dziwne bo na ciepło spokoj 😐 

Znika po ok 1 sek. Oby to był rozrząd. Zrobię i na lata spokoj ale dziwne bo na ciepło spokoj [emoji52] 
U mnie na ciepłym po 3k km też zaczynał stukać, ale ciszej i nie zawsze.

Przed chwilą, vc_sykacz napisał:

U mnie na ciepłym po 3k km też zaczynał stukać, ale ciszej i nie zawsze.

A który napinacz? Główny? 

Nie wiem. Oddałem samochód do mechanika i zrobił. Zbytnio się nie interesowałem, bo to było w ramach gwarancji (5k km wcześniej robiłem rozrząd). Z tego co wiem to właśnie rzeczony napinacz z zestawu był wadliwy.

2 minuty temu, vc_sykacz napisał:

Nie wiem. Oddałem samochód do mechanika i zrobił. Zbytnio się nie interesowałem, bo to było w ramach gwarancji (5k km wcześniej robiłem rozrząd). Z tego co wiem to właśnie rzeczony napinacz z zestawu był wadliwy.

Zobaczymy co zdiagnozują u mnie. Jeśli coś zdiagnozują. Oby to był tylko rozrząd. Przebieg niespełna 120 tys potwierdzony w oplu. Bo jak dodatkowo popychacze to dodatkowe koszty chyba ze coś z ciśnieniem oleju 

Jak mi w galancie 2.0 klepaly popychacze, dodałem ceramizer, jak ręką odjął.
Napisałem to mną forum Mitsubishi i inni też tak zrobili. Pomogło.

Wysłane z poczty

9 minut temu, JaGrab3 napisał:

Jak mi w galancie 2.0 klepaly popychacze, dodałem ceramizer, jak ręką odjął.
Napisałem to mną forum Mitsubishi i inni też tak zrobili. Pomogło.

Wysłane z poczty

Nie dziękuje 🙂 to półśrodek a nie naprawa. Auto robię pod siebie na kilka lat wiec chce zrobić to porządnie. 

Ale dzieki za sugestie 

pozdr 

44 minuty temu, JaGrab3 napisał:

To nie jest półśrodek. To nie jest motodoktor. Poczytaj o ceramizerach.

Mam podniesiona moc i wole mieć wszystko tip top bo szykuje się na więcej koksu 😁

Jak ci zawory klepią, to albo masz wyjechane samoregulatory, albo są przypchane, albo masz niskie cisnienie oleju - te symptomy raczej nie powinny sugerować podnoszenia mocy...

Jak ciśnienie oleju masz niskie, to poprostu któregoś pięknego ranka obrócisz panewkę i będzie płacz.

Ceramizer regeneruje powierzchnie tarcia i zmniejsza opory w silniku - przykładowo w opisywanym galancie, po dodaniu ceramizera - (to jest 5ml) podskoczyły mi obroty na wolnych o 100, a i spalanie spadło, no i silnik ciszej chodził - no i te samoregulatory ucichły. Na ceramizerze zrobiłem potem z 50 tys - efekt się utrzymywał - z tym, że dolewałem go przy każdej zmianie oleju.