Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

szukam kogoś z łodzi do diagnostyki

kbrud8
 Share

Recommended Posts

Witam, mam problem z autkiem vectrą b 20.16v x20xev +LPG 2000r

otóż przedwczoraj zajechałem pod biedronkę zgasiłem auto no i po powrocie z zakupów nie mogłem już odpalić. zostawiłem tak samochód na parkingu bo nie chcaiało już mi się plaka przynosić z mieszkania żeby sprawdzić czy paliwo gdzieś przypadkiem nie zleciało czy coś ale rano psikałem kilka razy i strasznie długo kręciła i tylko raz odpaliła ale zaraz zgasła i wycieńczyłem akumulator niestety tym kręceniem. 

problemy zaczęły się z tydzień temu i występowały przypadkowo i nie codziennie tylko raz na jakiś czas. 

miałem problemy z uruchmieniem silnika czy to gorący czy zimny ale było to sporadycznie w okolicach rezerwy (dziwnie zachowuje się pływak od pb ale to od dłuższego czasu) ale co tydzień tankuję za jakieś 30-40 zł teraz zimą wiecej bo na zimnym nie przełączam na gaz (instalacja 2gen).

świece wymieniałem jakieś 3 miesiące wstecz plus przewody bo już strzelała w dolot od czasu do czasu po wymianie te problemy znikły. 

mam jeszcze zagadkę z falowaniem obrotów, ale wydaje mi się ze to wina układu dolotowego zamówiłem już rurkę gumową od przepływki do przepustnicy bo była nieszczelna, jest poki co sklejona taśma ale występuje często tak że jade sobię obojętnie czy 20 czy 40 na godzinę i jak wciskam sprzęgło to mi obroty spadają do 600-700 ale za chwilę do 1200 i tak w kółko i tak też jest nie zawsze. ale to zostawię na weekend jakiś wolny żeby coś z tym zrobić narazie chciałbym po prostu odpalić auto.

czy jest ktoś z łodzi kto ma urządzenie do odczytania błędów i nie zechciałby odpłatnie podjechać do mnie i podpiąć autko.

obstawiam albo pompkę paliwa która mogła się popsuć z mojej winy ale raczej odpalałaby za każdym razem z psiku w filterek powietrza albo czujnik wału korbowego.

jutro będe działał odnośnie czujnika bo dzisiaj nie miałem klucza. pozdrawiam wszystkich i dzieki za pomoc z góry