Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Kolektor po wymianie jak powinny wygladać klapy wirowe

Kostek91
 Share

Recommended Posts

Witam vectra 1.9 cdti z19dth jakieś 8-10tys km temu wymieniłem kolektor ponieważ miałem zapocone klapy wirowe i tak sobie zajrzałem pierwszy raz od wymiany tam na dół i jedna klapa licząc od lewej ostatni na około niej jest delikatnie widoczny olej czy to znaczy że coś tam przepuszcza? Czy nie ma czym się martwić?  Reszta klap jest idealnie czystych czy może to jest nie opodal korka oleju i np tam się mgła olejowa lekko osadziła? Foto do wglądu dzieki za odpowiedzi 😉

DSC_1121.JPG

Edited by Kostek91

Ale sam fakt ze przepuszcza a to raczej dobre nie jest. Latwiej bylo by zaslepic klapy i miec problem z glowy. 

Nad tym miejscem co jest olej jedna śróba jest ubrudzona olejem również i nie wiem czy sobie coś tam nie sciekło przypadkiem muszę tam wyczyść to jakimś sposobem i obserwować co dalej bo kolektor jest dalej na gwarancji i skoro teraz przepuszcza to co bedzie np po roku używania lub po 100tys km. Ta śróba jest widoczna na zdjeciu tylko z bliska tak dobrze nie wyglada i tez jest delikatnie pokryta olejem i nie wiem czy coś tam nie skapło... 

Edited by Kostek91

Zrobiłem trase 1000km w weekend i nic nie ma naokoło klapy od razu w tym miejscu po którym ona się porusza  gdy sie otwiera zamyka a było dekikatnie oleju na sciance i nie wiem o co chodzi cześć jest na gwarancji i musze porozmawiac z mechanikiem co z tym robić bo jak wszyscy na forum wiedzą ta część tanio nie kosztowała i miało być ładnie i sucho a nie po 12tys km cos zaczyna sie dziać... 

Dnia 13.03.2018 o 04:30, Kostek91 napisał:

Witam vectra 1.9 cdti z19dth jakieś 8-10tys km temu wymieniłem kolektor ponieważ miałem zapocone klapy wirowe i tak sobie zajrzałem pierwszy raz od wymiany tam na dół i jedna klapa licząc od lewej ostatni na około niej jest delikatnie widoczny olej czy to znaczy że coś tam przepuszcza? Czy nie ma czym się martwić?  Reszta klap jest idealnie czystych czy może to jest nie opodal korka oleju i np tam się mgła olejowa lekko osadziła? Foto do wglądu dzieki za odpowiedzi 😉

DSC_1121.JPG

odkręć egr i przepustnice i sprawdz czy kanały na wylocie kolektora są drożne być może są przytkane i dlatego możesz mieć mokrą klapke ... jak przygazujesz listwa chodzi jak należy zamyka otwiera?

przy okazji przeczysc sobie egr i przepustnice

Edited by perkoz

11 godzin temu, perkoz napisał:

odkręć egr i przepustnice i sprawdz czy kanały na wylocie kolektora są drożne być może są przytkane i dlatego możesz mieć mokrą klapke ... jak przygazujesz listwa chodzi jak należy zamyka otwiera?

przy okazji przeczysc sobie egr i przepustnice

w pakiecie wymontuj też sobie odme .... czesto się o niej zapomina a zawalona kisielem może generować problemy ;-)

Listwa chodzu błędu żadnego nie ma przepustnica nowa wymieniona 3 miesiace temu bo stara sypała błedami i przy wymianie kolektora było wszystko czyszczone. Ale jak zrobi się cieplej coś popatrze w tym temacie 

• 1 month later...

Samochód po przejechaniu 3tys km  80% tego dystansu to były trasy po autostradach oczywiście niemieckich :P prędkość cały czas między 160-235 - były testy osiągów :P nie pojawiło się ani więcej ani mniej tego oleju więc chwilowo oleje temat a w razie co kolektor jeszcze ma 18 miesięcy gwarancji :)