Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Gaśnie po odpaleniu

blusew
 Share

Recommended Posts

Witam forumowiczów mam Problem z autkiem po odpaleniu silnik x18xe. Otóż po cyrkach z samoczynnie wzrastającymi obrotami i falowaniem na Gazie ( Gaz I GEN na sterowniku Bingo S ), postanowiłem wyczyścić silniczek krokowy, EGR oraz sprawdziłem szczelność dolotu od filtra powietrza do samej przepustnicy. Po złożeniu wszystkiego odpalam jadę na przejażdżkę i jest wszystko ok. Po kilku godzinach wsiadam odpalam a tu cyrki: Auto odpali ale praktycznie od razu zgaśnie lub obroty potrzyma kilka chwil na 500 i zgaśnie ( na benzynie ). Po ponownym odpaleniu ale z przytrzymaniem pedału gazu silnik pracuje ale jak go puszczę to jak sytuacja wyżej ( gaśnie ). Za kolejnym razem trzymam gaz wciśnięty silnik pracuje tak, po jakiejś chwili jak puszczę gaz auto chodzi, jednak obroty kuleją albo chwilę kuleją i się w miarę stabilizują. W tej sytuacji po przełączeniu na gaz praktycznie zaraz po odpaleniu ( jednak ciepły, wymaga tego instalacja gazowa ) silnik chodzi bez najmniejszego problemu. Po jeździe przełączam z powrotem na benzynę, auto nie gaśnie jednak ma nierówne obroty. Kontrolka check wywala ale z tego powodu że mam walniętą Sondę ( jeżdżę na gazie a benzyna służy mi do odpalania i ewentualnego nagrzania silnika rankiem więc sonda mi nie przeszkadza bo emuluje ją sterownik gazu), Po za tym żadnych błędów. Jakieś sugestie? Co może być nie tak? Wcześniej tak mi nie robił miał falowania na jałowym ale z odpalaniem nie było najmniejszego problemu ( z nierównymi obrotami na jałowym jeżdżę już dość długo bo nikt sobie z tym poradzić nie może ). Co może być przyczyną gaśnięcia silnika?

Zakrec całkowicie LPG. Może być tak że któryś elektrozawór nie trzyma i na pb dostaje również LPG.

Wysłane z telefonu

Witam ponownie. Problem z gaśnięciem auta jak opisywałem rozwiązany. Nie wiem czemu ale takie cyrki działy się po zmianie krokowca. Po powrocie na stary auto zaczęło odpalać ale... wróciły poprzednie problemy. Na PB faluje na obrotach ( nieznacznie ) oraz od czasu do czasu na jałowym trzyma 1400 obrotów a czasem zejdzie do tych 850-900 jednak faluje. Podczas jazdy szarpie a po zbliżeniu się do  około 2000 obrotów zamula. Mam walniętą sondę błąd sondy/regulacja poza zakresem ( to jest najmniejszy problem bo PB służy mi do odpalania i nagrzania silnika w zimne dni na postoju po rozruchu i tak mocno nie przeszkadza ). Na Gazie ( I gen sterownik Bingo S ) już jest gorzej. O ile samochód ma normalną moc i przyspieszenie, to na jałowym obroty lecą wysoko w górę ( samoczynnie ) od 2000 do nawet 4000. Czasem uda mi się go "zamulić" sprzęgłęm i trzyma 900 obrotów a czasem wraca z powrotem na wysokie obroty 2000-4000. Tak samo jest podczas jazdy, przy zmianie biegu np: 2500 obrotów, zmiana biegu a obroty albo zostają na 2500 albo podniosą się o jakieś 500 wyżej. Rzadko bywa aby obroty podczas tej czynności spadały. Macie może sugestie? Dodam że błędów komputer nie wywala poza sondą ( jak wyżej ), jednak ona na Gazie jest emulowana przez sterownik i nie ma raczej wpływu na pracę na Gazie. Za sugestie z góry dzięki wielkie.

Edited by blusew