Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Reflektor TYC polift - homologacja

pioadam
 Share

Recommended Posts

Koledzy!

Powoli przymierzam się do przeróbki przednich lamp na bi-led. Planuję wymienić cały środek tj. na soczewki ze zintegrowanym modułem LED (chcę to zrobić porządnie więc HIDy/żarówki LED H7 nie wchodzą w grę :) ).

Aktualnie mam H7+H1 więc oczywiście założę spryskiwacze i poziomowanie jak dla ksenonu.

Chciałem dzisiaj sprawdzić jaką dokładnie mam homologację na reflektorze (wymienione na nowe "czarne" w zeszłym roku przy okazji małej przycierki) bo ponoć TYC daje wszystkie homologacje na lampę a tylko zmienia mocowanie dla halogenu/xenonu i tu pojawia się problem - nie widzę na kloszu znaków homologacji. Obejrzałem lampę ze wszystkich stron i jedyne co znalazłem to małe h7 obok kapsla, praktycznie nie do zobaczenia od góry (mam w garażu starą lampę, również TYC). Z tego co się orientuję homologacja powinna być w widocznym miejscu w razie kontroli :/

Czy mógłbym prosić o zdjęcia jak to wygląda u Was?

Pozdrawiam!

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Homologacja powinna być u góry lampy na kloszu albo plastiku zaraz przy kloszu. Spokojnie, nie znajdziesz homologacji na LED, a gdyby nawet jakimś cudem była to taka ingerencja w lampie i tak nie będzie homologowana

Tego, że nie znajdę homologacji na led to jestem w 100% pewien :) bardziej chodzi mi o jej całkowity brak - właśnie w tych okolicach szukałem, niestety ani od przodu na kloszu ani od góry nie znalazłem "E20" ani nic podobnego :/
Chciałbym mieć jakąkolwiek linię obrony i być przygotowany w razie dociekliwej kontroli :)

A po co szukasz E...? To tylko kraj dopuszczenia i nie ma nic wspólnego z homologacją na źródło światła. Szukaj HC/HCR albo DC

Oczywiście :) taki skrót myślowy - oznaczenia najczęściej występują jako ciąg znaków dlatego napisałem "E20" ale tak jak piszesz, najistotniejszy jest rodzaj źródła światła.
Widzę, że w przedlifcie oznaczenie jest na dolnej krawędzi, niestety u mnie tego nie ma :/
Czy orientujesz się może jakie oznaczenie musi mieć led mijania? Znalazłem jedynie oznaczenie DL dla świateł do jazdy dziennej no i wspomniane halogenowe / xenonowe ale nic dla LED jako mijania. 69459e3ba7b900eee511428249edf9b4.jpg

Po prostu chcę się doedukować jakie jest prawidłowe oznaczenie reflektora fabrycznie wyposażonego w bi-ledy :)

Ok, chyba znalazłem dobre źródło:

Regulamin nr 112 Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (EKG ONZ) – Jednolite przepisy dotyczące homologacji reflektorów pojazdów silnikowych emitujących asymetryczne światło mijania lub światło drogowe, lub oba te rodzaje świateł, i wyposażonych w żarówki lub moduły diod elektroluminescencyjnych (LED)

http://www.infor.pl/download/site/pl/oj/2014/l_250/L_-2014-250-01-0067-01-POL.pdf

punkt 3.5.3. : "Jeżeli moduły LED są niewymienne, nie są wymagane oznakowania modułów LED."

Więc wychodzi na to, że w przypadku ledów reflektor musi mieć homologację dopuszczającą do ruchu w UE (E..) ale nie jest wymagane oznaczenie źródła światła, bo jest niewymienne - zaraz przeczytam cały regulamin i będzie jasne ;)

Mimo wszystko dzięki za zainteresowanie! 

Edit:

Nadal pozostaje pytanie gdzie szukać oznaczenia reflektora w polifcie, gdyby ktoś dysponował takim zdjęciem będę wdzięczny. 

Edited by pioadam