Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Poszukuje emulatora c EGR do opel Vectra C Z19DT

0korneliusz
 Share

Recommended Posts

Faktycznie niema, swojego czasu również go poszukiwałem dla znajomego, był na allegro w cenie chyba 300 zł o ile dobrze pamiętam. Zastanawiałeś się żeby może go całkiem wyprogramować? Koszt był podobny, bo z zaślepką to chyba było 350-400, tak też zrobił znajomy, bo teoretycznie mniejsza ilość rzeczy która może paść, a wiem, że te emualtory potrafią się zepsuć czasem :/ 

Tak chyba zrobie tylko pytanie. Nie chodzi tu o kasę tylko czy potem nie będę miał jakiś problemów z autem. Co człowiek to inna opinia, a racja jest jak d*** każdy ma swoją. dlatego nie wiem. Proszę o radę czy po wylogowaniu EGR, są jakieś kłopoty z autem. Dziękuje.

Jeśli pytasz o samo wylogowanie EGR to nie ma żadnych problemów, jeśli zrobisz to w zakładzie, który się na tym zna, a nie u byle pana Kazia w garażu, który przy okazji skasuje całą tablicę błędów. Poszukaj na forum regionalnym, na pewno znajdziesz kogoś polecanego w tym temacie.

Akurat u siebie w Sigu nie mam wylogowanego EGRa (choć planuję to zrobić, bo prześladuje mnie P0400), ale mam w rodzinie Alfę z silnikiem 1.9JTDm (bliźniacza jednostka do Z19DT) i absolutnie żadnych problemów po dwuletniej eksploatacji z wyprogramowanym EGRem. Spalanie nie wzrosło, a kultura pracy w trasie delikatnie lepsza.

Dnia 14.03.2018 o 08:41, 0korneliusz napisał:

Witam, chodzi mi o zachowanie auta już po wylogowaniu, czy coś się złego dzieje.

Niektóre osoby pisały o większym zużyciu paliwa po wylogowaniu zaworu.

Emulacje możesz wykonać ale lepiej wylogować. Niewiem jak w 1.9 ale np w 3.0 nie wystarcza sama emulacja zaworu musi być również zemulowany sygnał przepływomierza bo mimo poprawnej emulacji egr komp widzi że egr działa jak powinien czyli dostaje powiedzmy 40% powietrza z egr i 60 % z maf. A w tym wypadku bedzie dostawal 0% egr i 60% maf ? Efekt czarny dymek bo mieszanka jest uboższa w powietrze o 40% a dawka paliwa zostaje bez zmian.

Oczywiście mogę się mylić bo aż tak niemam obcykanego tematu egr wiec przepraszam jeśli coś zle napisalem i prosze mnie poprawic.

Taką bardzo prymitywną emulacje możesz wykonać sam ale nie będe nikomu odbierać zarobku xd

Tak, ECU musi brać pod uwagę już tylko powietrze z MAF więc przy wylogowywaniu (profesjonalnym) robiona jest korekta. Nie wiem czy emulatory też to potrafią.

16 minut temu, najt154 napisał:

Tak, ECU musi brać pod uwagę już tylko powietrze z MAF więc przy wylogowywaniu (profesjonalnym) robiona jest korekta. Nie wiem czy emulatory też to potrafią.

Te emulatory do 1.9 CDTI są podłączane do przepływomierza więc chyba to potrafią.

• 3 years later...

Oczywiście że potrafią bo po to właśnie są... one mają sprawić żeby przepustnica nie domykała się w momencie otwarcia EGR i wpuszczała powietrze z dolotu tak jakby EGR był całkowicie odłączony..

Mam wrażenie że wszyscy o tym zapominają... jak wywalisz fizycznie EGR i zaślepisz a następnie odepniesz wtyczkę to leci błąd a samochód działa tylko dlatego że sterownik wie że ma uszkodzony EGR i wtedy nie steruje klapą w przepustnicy. Jak zaślepisz EGR ale wepniesz go wiszącego na kablu to komputer będzie myślał że wszystko ok uchyli zawór EGR przymknie przepustnice o 40% i będzie liczył że wlatują spaliny a tu d*** bo jest zaślepka. Emulator jest po to żeby sterownik myślał że egr się otworzył a przepustnica przymknęła i tylko tyle i aż tyle.