Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Radio niefabryczne - problem !!

mysz1500
 Share

Recommended Posts

Witam. Jeśli temat już był to przepraszam ale nie mogłem się doszukać. Mój problem polega na tym iż od jakiegoś czasu radio w mojej Vectrze zaczęło wariowac. Nie potrafię ustalić przyczyny problemu. Otóż po odpaleniu silnika radyjko nie chce się włączyć. Nie za każdym razem ale w większości przypadków muszę odczekać dłuższą chwilę żeby można było je włączyć. Czasem jest to 5 minut, czasami nawet pół godziny. Na postoju przy wyłączonym silniku dzieje się podobnie. Wcześniej wszystko było ok. Nie działa się żadne problemu, radio działało bez zarzutu. Nie modyfikowalem systemu audio, nie ruszalem nic związanego z radiem bądź też prądem w aucie. Czy ktoś z forumowiczów miał kiedyś podobny problem? Gdzie może tkwic jakiś błąd? Proszę o pomoc ! 

24 minuty temu, mysz1500 napisał:

Witam. Jeśli temat już był to przepraszam ale nie mogłem się doszukać. Mój problem polega na tym iż od jakiegoś czasu radio w mojej Vectrze zaczęło wariowac. Nie potrafię ustalić przyczyny problemu. Otóż po odpaleniu silnika radyjko nie chce się włączyć. Nie za każdym razem ale w większości przypadków muszę odczekać dłuższą chwilę żeby można było je włączyć. Czasem jest to 5 minut, czasami nawet pół godziny. Na postoju przy wyłączonym silniku dzieje się podobnie. Wcześniej wszystko było ok. Nie działa się żadne problemu, radio działało bez zarzutu. Nie modyfikowalem systemu audio, nie ruszalem nic związanego z radiem bądź też prądem w aucie. Czy ktoś z forumowiczów miał kiedyś podobny problem? Gdzie może tkwic jakiś błąd? Proszę o pomoc ! 

Skoro nic nie modyfikowałeś w przewodach tzn, że radyjko możesz załączyć tylko gdy masz przekręcony zapłon lub odpalone auto? Sprawdzałeś czy zawsze są napięcia na tych przewodach (zazwyczaj czerwony i żółty) ?

Jak wszystko tam jest ok to wina samego radia i chyba bez fachowca się nie obejdzie

Radio od samego początku można było włączyć bez wlaczania zapłonu. Wszystko było ok do pewnego momentu. Napięcie jest zawsze. Radio sprawdzone w innym aucie, wszystko działa jak powinno. Czy to znak że coś mogło stać się z instalacją w viki? 

Wszystko jest poprowadzone jak w fabrycznej instalacji. Do radia została tylko dołożona  kostka żeby można było je wpiac  w fabryczna instalacje. W tej chwili sytuacja uległa zmianie. Przy wyłączonym zapłonie radio można włączyć w każdej chwili natomiast po odpaleniu silnika brak takiej możliwości nawet po godzinie jazdy. Jakieś problemy z napięciem?? Co to może być bo opadam  z sil