Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Czy to już pożegnanie ? Błąd immobilisera, błąd ECU

rpcrepcu
 Share

Recommended Posts

Witam. 

Po raz kolejny jestem zmuszony prosić Was o pomoc. 

No to może objawy - często komuś pomagają. Nie będą bardzo istotne, więc można je pominąć. 

1) Podczas jazdy zgasł silnik - słuchałem głośno muzyki + wciśnięte sprzęgło - zorientowałem się dopiero gdy spojrzałem na obrotomierz. 

2) Zostawiłem samochód włączony, wyszedłem na papierosa, wróciłem już był zgaszony. Po przekręceniu kluczyka do pozycji || zamrugała kontrolka check engine - immobiliser odcinał pompę paliwa. Samochód zostawiłem i wróciłem na piechotę do domu (uff nie całe 3km). Dzisiaj rano podjechałem uzbrojony w komplet 2 kluczy (alarm mam na osobnym pilocie). Wsadziłem na spróbowanie jeszcze raz stary kluczyk i ku mojemu zdziwieniu odpalił na dotyk (nowe świece i cewka)

Silnik czasem dostaje drgania (nazywałem to losowym wypadanie zapłonu), przy wrzuconym kierunku/awaryjnych światłach dmuchawa mocno pulsuje (jakby jej prądu brakowało, ale to nie możliwe)

Teraz co mi mądra książka powiedziała zwana laptopem + op com:

P1600 - Przeprogramować lub wymienić ECU - nie występuje 

P1612 - Brak lub nieprawidłowy sygnał immobilisera - nie występuje

P1613 - Brak lub nieprawidłowy sygnał immobilisera - nie występuje // Czemu inny błąd a treść taka sama ?

Nie ukrywając jestem w kropce. Co dalej robić ? Patrzałem ECU po regeneracji to koszta 1tyś zł. Tyle chyba nie chcę inwestować. Siada mi do tego pompa wspomagania i maglownica... Może ... ten błąd z ECU jest powiązany złą pracą immobilisera ? Szczerze nie mam pojęcia na czym stoję. Planowałem jeszcze z rok dwa posiadać VB. Nawet myślałem o kupnie maglownicy (używki) i pompy wspomagania. Rdzy nie ma za dużo (przednie nadkola i przednie drzwi).

Chciałbym zdiagnozować czy aby na pewno ECU wysiada. Może tylko panikuję i ECU jest okay, a błąd wywołany jest czymś innym? Czy jest sens jeszcze inwestować w ten samochód? Na to pytanie powinienem sobie odpowiedzieć samemu, wiem o tym. Przydało by mi się trochę informacji co faktycznie się stało, wtedy podejmę trudną decyzję. 

Silnik bez gazu

Prosiłbym o jakieś sugestię, porady, czy  prościej pisząc o pomoc.

Jeśli wiązka się okaże okay, jest pewność, że ECU pada ? 

Teraz głupie pytanie, gdzie owa wiązka się znajduje ? wiem, że to stos kabli, ale od czego zacząć ?

A ja osioł szukałem obok filtra kabinowego ... Nie ważne. 

Wszystkie przewody mam w otulinie (ala plastikowy wąż), pytanko czy powinno się przewody jakoś zabezpieczyć ponownie ? Obstawiam, że taka taśma izolacyjna raczej nie zda egzaminu ? 

Wiem, poczytałem trochę i miejsce sterownika dobrze nie wróży. Trochę dużo tych kabli. Trochę nie wiem jak się za to zabrać, ale coś wymyślę. Problem mam taki że ta otulina plastikowa kruszy się w palcach 

Dokładnie tak zrobię, jeszcze tylko zastanawiam się jak bardzo trzeba wybebeszyć te okablowanie. Dokładnie mi chodzi, czy rozcinać gumowe otuliny itp. inaczej pisząc, czy mam mieć wszystkie pojedyncze przewody w stanie surowym (tak by można poznać ich kolor itp)

Najlepiej byłoby rozebrać na tyle, aby było widać każdy pojedyńczy przewód. Nie wiem czy jest sens bo w przypadku z18xe wiązki raczej się nie sypały. Jeśli już to pada sterownik

Jeszcze nie wszystkie sprawdziłem, ale wyglądają bdb. 

Jeśli bym się zdecydował na wymianę sterownika w co się wyposażyć ? Klucze itp mam, zastanawiam się bo na alledrogo widziałem wylogowany sterownik po regeneracji + testach za 1300zł.

Używkę mogę dostać za 650zł tylko nie wiem jak to z logowaniem itp, no i oczywiście ktoś by mi musiał zaprogramować jeśli dobrze rozumiem. 

Innymi słowy jak się zabrać za taką operację, puki jeszcze jestem w stanie się przemieszczać tym samochodem.

Musisz mieć kogoś kto zaprogramuje albo posiadać opcoma. Jeśli sterownik jest nie wylogowany to trzeba mieć pin. Jest jeszcze opcja zakupu zestawu sterownik, pętla immo i transpondery do kluczyków wtedy tylko przekładasz. Weź pod uwagę regenerację sterownika

Opcoma mam, wersja china clon ale jest. Takim magicznym ustrojstwem jest się w stanie zaprogramować ? 

Jest może na forum jakiś poradnik jak programować sterownik silnika ?(nie potrafię znaleźć)

@cichy117Jesteś w stanie oszacować koszt regeneracji ?