Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Terkotanie wydechu

Recommended Posts

Witam, sprawa wygląda następująco. Jakieś ponad 3 tygodnie temu po dolaniu oleju po dwóch dniach zapaliła się na żółto kontrolka emisji spalin. Zgasła jednak po kilku dniach i nic się nie działo. Następnie po niespodziewanych opadach śniegu zdarzyła się sytuacja, iż utknąłem w śniegu i musieli mnie wyciągać na linę. Podczas wyciągania urwał się już lekko pordzewiały tłumik końcowy. Udało się go jeszcze naprawić i zamontować jednak po przejechaniu kilku kilometrów samochód, stracił moc, zaczął się dusić, terkotać i puszczać biały dym z wydechu. Diagnoza -> nowy tłumik. Jednak po ściągnięciu felernego naprawionego tłumika samochód oczywiście jest głośniejszy, jednak dalej terkocze, dusi się i puszcza biały dym. 

Co może być przyczyną? Czy to jednak wina braku tłumika? Czy też coś podziało się niedobrego z silnikiem? lub ma to jakiś związek z dolaniem oleju? Może znacie kogoś na miejscu kto by mógł na to zerknąć. Obecnie przebywam w UK w okolicach Bedford, Milton Keynes. Mam nawet sąsiada mechanika ale trochę nie ogarnia tematu.

Z góry dziękuję za pomoc :)

• Root Admin
2 minuty temu, michalm83 napisał:

YY a co to jest kontrolka emisji spalin ?

Gdyby to byl diesel to bym pomyslal ze to wypalanie DPF ale w benzynie to tez nie mam pojecia :blink:

No własnie tu mowa o benzynie.

Nie wiadomo jaki olej został dolany do jakiego. Nie wiadomo czy podczas prób wyjazdu z zaspy np silnik sie nie przegrzał . Wiadomo że przy tym grzebał machanik z UK i to już brzmi groźnie dla silnika.

2 minuty temu, Koko_roko napisał:

Takie wyjaśnienie znalazłem na pewnej stronie. Wrzucam zdjęcie.

kontrolka.JPG

To jest kontrolka błędu silnika. Należało by odczytać błędy. 

3 minuty temu, michalm83 napisał:

No własnie tu mowa o benzynie.

Nie wiadomo jaki olej został dolany do jakiego. Nie wiadomo czy podczas prób wyjazdu z zaspy np silnik sie nie przegrzał . Wiadomo że przy tym grzebał machanik z UK i to już brzmi groźnie dla silnika.

Olej który był to Castrol 5W-40 . A dolany to Shell helix ultra 5w-40. Mechanik tylko ten tłumik montował, nic innego nie robił. Niestety nie pamiętam czy przy wyjeżdżaniu się zapaliła. Jednak jak wspomniałem zapaliła się już jakiś czas temu przed tą całą sytuacją.

12 godzin temu, michalm83 napisał:

YY a co to jest kontrolka emisji spalin ?

5aa61c8b0fb10_emisjaspalin.png.600eb49e99ffbe2feed68b6861610f53.png

Od czasu kiedy samochód z kluczem zastąpił ten helikopter to ma on troszkę inne znaczenie, także kolega dobrze napisał.

Co nie zmienia faktu, że powinien być zapisany błąd i należałoby go odczytać.

Podejrzewam że uszczelka pod głowica się kłania. Sprawdź w zbiorniku na płyn czy nie pojawia się olej w płynie..

Wysłane z mojego E5603 przy użyciu Tapatalka

Udało mi się sprawdzić samemu błędy za pomocą interfejsu bluetooth elm327 i aplikacji na androida. Pierwsze podejrzenie, felerne świece. Co myślicie? Zobaczcie sami. (Wydech wymieniony na nowy. Nie dymi na biało w ogóle już, to była jednorazowa sytuacja. Aczkolwiek dalej szarpie przy jeździe szczególnie przy gwałtownym przyspieszaniu i czasem terkocze, trzęsie się cały silnik cały silnik).

19126187_2136417973065471_1072250829_o.png

15 minut temu, Koko_roko napisał:

Udało mi się sprawdzić samemu błędy za pomocą interfejsu bluetooth elm327 i aplikacji na androida. Pierwsze podejrzenie, felerne świece. Co myślicie? Zobaczcie sami. (Wydech wymieniony na nowy. Nie dymi na biało w ogóle już, to była jednorazowa sytuacja. Aczkolwiek dalej szarpie przy jeździe szczególnie przy gwałtownym przyspieszaniu i czasem terkocze, trzęsie się cały silnik cały silnik).

Może świece, może cewka.

13 godzin temu, Koko_roko napisał:

Świece to tania diagnoza, warto spróbować choćby w ciemno

Sprawdziłem świece, wyglądają okej. Za to 2 na 4 świece (tylko w dolnej części, u góry są suche) są pokryte olejem dosyć konkretnie a jedna tylko trochę. To nie wygląda dobrze. Jakieś dalsze sugestie? :(

Edited by Koko_roko