Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

vectra C stukanie tylne prawe koło

daca94
 Share

Recommended Posts

Witam

Zanim pojadę do mechanika może zaczerpnę trochę wiedzy co to może być natomiast chodzi o takie dziwne stukanie w tylnym kole jakby stuk taki typu rozpędzone coś walnęło w coś no ciężko to opisać w dodatku dziwne skrzypienie zauważyłem. Może dodam tez, ze to pojawiło mi się podczas gdy dzisiaj nie mogłem wyjechać z lekkiego blotka i trochę musiałem rozbujać vectre. 

Do mechanika będę zaprowadzał vectre na rozrząd dopiero we wtorek, jutro będę miał możliwość zobaczenia od dołu co to może być jednak jako, że nie jestem mechanikiem to nie bardzo wiem na co zwrócić uwagę jeżeli byłoby możliwość to wstawiajcie najlepiej zdjęcie czegoś co warto sprawdzić.

Liczę na wasza pomoc najlepiej zdj z zaznaczeniem który element najlepiej sprawdzić bądź sam opis. Wydaje mi się ze przy tym "bujaniu" auta co po prostu puściło jakaś tuleja jednak no vectre mam od tygodnia i nie zaglądałem szczerze mówiąc jeszcze jej do zawieszenia stąd liczę na waszą pomoc.

Trudno coś z tego wywnioskować. Piszesz o kole i skrzypieniu. W pierwszej kolejności przyjrzyj się łożysku tylnego koła.

A jeżeli coś puka to luknij na tuleję pływającą przy bananie. u mnie też tak zaczeło łomotać. okazało ze tuleja skończyła swój żywot. 

Miałem jutro wymieniać lecz części nie dojechały.

Znaczy no to też jakby ciężko opisać to jest takie stukanie jakby przy hamowaniu jakaś cegłą sunęła się sunęła i nagle bach. Ciężko opisać bardziej tutaj liczę, że jak oże macie znacznie wydaje mi się dłuższe do czynienia z vectrą niż ja to że opiszecie co to może być najprawdopodobniej. Jutro wjade na kanał i popatrze co gdzie moe mieć luzy. Tak czy siak dzięki za odpowiedź najpóźniej w środę napiszę co to było.

Jedź na stacje diagnostyczna z szarpakami, za około 40-50zł zrobią Ci przegląd całego zawieszenia, amortyzatory zawieszenie przód i tył. Konkretnie diagnosta wskaże, co jest do zrobienia. Jadąc na kanał, nie zawsze dokładnie zdiagnozujesz, tylko wyraźne uszkodzenia gum/tulei amortyzatorów, sprężyn zobaczysz, bawienie się łyżką monterską nie zawsze wskaże poprawnie przyczynę.

Vector C ma rację, lecz nie zawsze wychwycą. Duzo ludzi skarży się że coś puka z tyłu a na stacji wychodzi wszystko ok. 

Ja moją przyczynę znalazłem poprzez odkręcanie elementów i sprawdzanie luzów.

Hej, mogę jedynie potwierdzić to co Jamal8000, obecnie sam przerabiam problem dość intensywnych stuków w zawiasie z tyłu VC, byłem na zaprzyjaźninej stacji diagnostyczniej, na szarpakach i niestety nic, w 3 staraliśmy się coś wychwycić ale bez skutku. Postawiłem na to że jak tylko zrobi się cieplej to zawias idzie w części, może coś znajde, na początek Banany, amory, sprężyny, stabilizator. Jak coś wyjdzie to dam znać.