Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

zaslepienie klap wirowych 1.9 cdti

Share

Recommended Posts

witam

chcial bym sie dowiedziec jak wymontowac kolektor ssacy i zaslepic klapy wirowe w silniku 1.9 cdti 150km

znalazlem jeden temat ale tam jest tylko podane tylko zaslepienie tych klap wirowych ale nie ma podanego jak wyciagnac ten kolektor ssacy

w szukajce wpisywalem ale wyskakuje mi tylko jakis blad wyszukiwania

wiec jezeli by ktos byl tak mily i mi powiedzial jak wymontowac ten kolektor ssacy to byl bym wdzieczny

• 2 weeks later...

Witam

mam pytanie bo wyzucilem klapy wirowe i wstawilem zaslepki i chcialem sie dowiedziec czy te klapy wirowe trzeba jeszcze jakos wyprogramowac

z gory dzieki za pomoc

2 godziny temu, magnus8891 napisał:

Witam

mam pytanie bo wyzucilem klapy wirowe i wstawilem zaslepki i chcialem sie dowiedziec czy te klapy wirowe trzeba jeszcze jakos wyprogramowac

z gory dzieki za pomoc

Nic nie musisz wyprogramowywać, jedynie nastawnik możesz ale jak chodzi dobrze to zostaw tak jak jest i będzie okej:ok:

No wtyczka musi byc odpieta...

Mozesz go wyprogramowac koszt 300

Ale sa tacy co tego nie robili i poza kontrolka check nic sie nie dzieje

a jest jeszcze jedna sprawa

bo sa wyzucone klapy wirowe i wstawione zaslepki egr jest zaslepiony ale ta blaszka z tymi dziurkami  a samochod do 2 tysiecy obrotów jest strasznie mułowaty a po krzekroczeniu 2tysiecy dopiero zaczyna jechac

moze mial ktos juz cos takiego i mi pomoze z tym

z gory dzieki za pomoc

Trzeba bylo wstawic cala blaszke bez otworow ja tak mam i nie narzekam na kiepski dol. Majac ta blaszke z otworami to tylko daje to ze NIBY mniejsza ilosc spalin wchodzi ja sie przekonalem ze to bez sensu. Dorobilem sobie w robocie pelna blaszke i teraz jest zupelnie inny samochod

Edited by tomi188

witam

potrzebuje pomocy bo wyskoczyl mi blad p2279-11 wykryto nieszczelnosc w ukladzie wlotu powietrza

chcial bym sie dowiedziec czy ktos juz mial taki problem i gdzie ta nieszczelnosc moze byc

dodam jeszcze ze jak wlaczy sie ten blad to przy przyspieszaniu jest czarny dym z rury wydechowej

z gory dzieki za pomoc

Czarny dym oznacza nieszczelność w układzie dolotowym. Jeśli zmieniałeś kolektor to szukalbym tam gdzieś lewego powietrza.

11 godzin temu, magnus8891 napisał:

Ja osobiscie polecam ta pelna z drugiego linku. Bez sensu zakladac zaslepke egr ktora ma otwory i spaliny beda sie dostawac do kolektora. W sumie mialem.ta z otworami i zero poprawy.

Dorobilem pelna zaslepke bez otworow i dopiero czuje ze auto jedzie elegancko kup nie bedziesz zalowal

witam

mam pytanie bo chcialem zobaczyc czy moze ten zawor n75 jest uszkodzony i wyciagnalem z niego te 2 wezyki i polaczylem je ze soba

i po tym ominieciu tego zaworu samochod ledwo sie rozpedzal jak by turbiny wogole nie bylo

i teraz moje pytanie czy po ominieciu tego zaworu mialo tak byc ze samochod sie wogole nie rozpedzal

z gory dzieki za pomoc

witam

mam pytanie

bo dzisiaj zrobilem test gruchy wsadzilem strzykawke do tego wezyka co idzie do gruchyi pompowalem powietrze w nia

strzykawka ciezko pompowala powietrze wiec niewiem czy tak ma byc i jeszcze chcialem wiedziec czy przy pompowaniu ma byc slyszalna ta sztango w gruszce

z gordy dzieki za pomoc

Strzykawką trzeba wciągać powietrze, a nie dmuchać, bo grucha działa na podciśnienie. Sztanga ma się poruszać w całym zakresie możliwego ruchu.

witam mam pytanie

bo podlaczylem strzykawke do tego przewodu co idzie do gruchy i zaczolem wciagac powietrze na samym poczatku nie bylo jej slychac jak chodzi ale po paru pompowaniach juz ja bylo slychac jak chodzi

i chcialem sie dowiedziec czy jest do wymiany

i drugie pytanie

z tego zaworu n75 wyciagnolem przewud idacy wlasnie do tej gruchy i powietrze nie zeszlo a jak wyciagnolem drugi przewod ktory idzie do tego zaworu n75 to powietrze zeszlo

i tu moje pytanie czy tak ma byc ze z jednego przewodu slodzi powietrze a z drugiego nie jak je sie odlaczy od tego zaworu

z gory dzieki za pomoc