Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Dziwny, wysoki, metalowy pisk przy 1,5 - 1,6 tyś. obr ... ??

ace08
 Share

Recommended Posts

Witam,

Panowie, mnie pomysły już mi się skończyły .... ktoś ? coś ? ....
Od jakiegoś czasu słychać u mnie dziwny, metaliczny pisk.

Pisk jest :
- słyszalny tylko podczas przyspieszania, bez względu na którym biegu przyspieszamy,
- słyszalny tylko w zakresie 1,5 - 1,6 tyś obrotów i trwa 0-1 sek, chyba że utrzymujemy w/w obroty,
- pisku nie słychać na biegu jałowym w miarę sukcesywnego wzrostu liczby obrotów (gazowania),
- pisk najbardziej jest słyszalny na zimnym motorze, na rozgrzanym jakby lekko ustępuje, ale nadal jest,
- pisk jak dobrze słyszę dochodzi z lewej strony z przodu pojazdu,
- pisk ma metaliczny i wysoki dźwięk (jakby łańcuszek rozrządu przycierał o obudowę)

Ma ktoś jakiś pomysł co to może być ?
Nadmienię, że nie dalej jak 3 tyg temu auto dostało nowy rozrząd + pasek i rolki mikro.
Przed jak i po wymianie rozrządu pisk się pojawiał.

Sławek

Edited by ace08

Witam,
Panowie, mnie pomysły już mi się skończyły .... ktoś ? coś ? ....
Od jakiegoś czasu słychać u mnie dziwny, metaliczny pisk.
Pisk jest :
- słyszalny tylko podczas przyspieszania, bez względu na którym biegu przyspieszamy,
- słyszalny tylko w zakresie 1,5 - 1,6 tyś obrotów i trwa 0-1 sek, chyba że utrzymujemy w/w obroty,
- pisku nie słychać na biegu jałowym w miarę sukcesywnego wzrostu liczby obrotów (gazowania),
- pisk najbardziej jest słyszalny na zimnym motorze, na rozgrzanym jakby lekko ustępuje, ale nadal jest,
- pisk jak dobrze słyszę dochodzi z lewej strony z przodu pojazdu,
- pisk ma metaliczny i wysoki dźwięk (jakby łańcuszek rozrządu przycierał o obudowę)
Ma ktoś jakiś pomysł co to może być ?
Nadmienię, że nie dalej jak 3 tyg temu auto dostało nowy rozrząd + pasek i rolki mikro.
Przed jak i po wymianie rozrządu pisk się pojawiał.
Sławek
Jaki silnik?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

zeberko - silnik 1.9 cdti z19dth 150 km (jest info pod tematem w tag'u)

suchy201180 - na wolnych obrotach nie piszczy nic a nic. Jak pamiętam na zimnym gazowanie nic nie daje. Jutro z rana potwierdzę. Na pewno na rozgrzanym silniku czasem mniej piszczy ale nie jest to regułą. Obstawiam cos związanego  napędem, ale pewności nie mam.

2 minuty temu, ace08 napisał:

Dzięki Panowie za diagnoze. Trochę mnie zmartwiliście 😕

A czym ty się martwisz,?  podjedz ogladniemy posłucham zobaczymy co to 

też tak miałem i to była urwana szpilka naprawa kosztowała niewiele już nie pamiętam ile 200-300 zł w zależności komu dasz do roboty...urwała się kilka miesięcy po wymianie kolektora,jak będziesz wyciągał kolektor to zaślep sobie klapy i ewentualnie jak się kończy termin to rozrząd wymień bo to jedna robota (powiedz o tym mechanikowi żeby wiedział że znasz temat i nie zdarł z Ciebie osobno za kazdą usługę)... ups nie doczytałem wymieniłeś rozrząd

Edited by perkoz

Mylisz kolego kolektory 

8 godzin temu, perkoz napisał:

też tak miałem i to była urwana szpilka naprawa kosztowała niewiele już nie pamiętam ile 200-300 zł w zależności komu dasz do roboty...urwała się kilka miesięcy po wymianie kolektora,jak będziesz wyciągał kolektor to zaślep sobie klapy i ewentualnie jak się kończy termin to rozrząd wymień bo to jedna robota (powiedz o tym mechanikowi żeby wiedział że znasz temat i nie zdarł z Ciebie osobno za kazdą usługę)... ups nie doczytałem wymieniłeś rozrząd

Mylisz kolego kolektory 

11 godzin temu, suchy201180 napisał:

Mylisz kolego kolektory 

Mylisz kolego kolektory 

no tak masz racje :-)

• 1 month later...

Też mam taki metaliczny wizg/pisk przy dodawaniu gazu...ale po przegazowaniu ustaje. Czy to będzie któraś rolka/łożysko, czy może ta szpilka o której pisaliście?

Może byś szpilka, może być łożysko, Na

Zimnym spróbuj przygazowac jak będzie cały czas to szpilka 

Jak ustanie to może być rolka 

6 godzin temu, suchy201180 napisał:

Może byś szpilka, może być łożysko, Na

Zimnym spróbuj przygazowac jak będzie cały czas to szpilka 

Jak ustanie to może być rolka 

Właśnie tak mam na zimnym i po przegazowaniu pisk znika... Łożysko???

12 minut temu, FunkyKoval5 napisał:

Mówisz że jakaś nieszczelność...?

Podejrzewam, 

Na ciepłym silniku chwilę po odpaleniu nie ma objawów 

• 1 month later...

Witam. Odgrzeje kotleta.

Pisk można by rzecz ustal w 95% ale słychać jakiś dziwny przedmuch jak obroty są powyżej 2 tys (podczas przyspieszania). I niewątpliwie auto straciło trochę wigoru powyżej 2 tys obr. Może to być wina peknietej szpilki i poprzez to powietrze zamiast do silnika ucieka na boki ?

Egr jest out. Wylot za chlodniczką spalin mam zaślepiony i tędy raczej nie lecą spaliny (czysto, brak okopcenia i nie czuć spalin w kabinie). Na dniach zaślepie wylot od razu przy turbo 

Ja też na początku tak miałem zrobione i po pół roku przepaliło mi tą karbowaną rurkę,bo pewnie zaślepiony egr nie odbierał ciepła