Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Dziwne objawy Vectra b 1.6 16v

Elviss
 Share

Recommended Posts

Witam postanowiłem napisać ten temat bo mam pewien problem. Chodzi o ze gdy wskaźnik temperatury lekko sie podniesie gdzieś tak na środkową niebieska kreskę i przekraczam w czasie jazdy jak i na postoju 2 tys obrotów wywala mi kontrolke chyba od elektroniki ( samochód z kluczem) obroty wyskakują i wiszą na 1,5 tys i nie ma w ogóle reakcji na gaz na każdym biegu natomiast na zimnym jak i na ciepłym silniku powyżej niebieskich kresek jest wszystko ok nie ważne czy 2 tys czy 4 tys obrotów. Byłem u mechanika przejechał sie nic mu sie nie działo stwierdził ze jest dobrze i oddal mi auto. Nie wiem juz czego to może być przyczyna. Dodam, że byłem na kompie i pokazało mi błędy przepustnicy.

Edited by Elviss

Przepustnica wątpię, samochód by łapał muła przy dociśnięciu gazu + obroty by się wieszały/falowały. Profilaktycznie możesz wyczyścić i zrobić adaptacje z kompa. 6 śrubek (torx e13 chyba), trochę benzyny ekstrakcyjnej i do pół godziny roboty. Wykluczysz jeden problem do tego będziesz bogatszy o 50zł+

Edited by rpcrepcu

• 4 weeks later...