Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Recommended Posts

Witam

Mam ogromny problem z moim z20net w signum 2005r. W trakcie jazdy spokojnej jest w miarę ok. jak się zacznie się go trochę podkręcać na obrotach i z czasem gdy trochę dam mu w palnik wyłącza mi turbinę do momentu resetu zapłonu kluczykiem(nawet widać różnice na monitorku spalania chwilowego na 6 biegu gaz w podłogę dochodzi do 20 może trochę więcej a jak wyłączy jest spalanie max 13,6). ostatnio zdechły mi cewki i przepustnica po wymianie jest trochę lepiej żwawiej się zbiera ale dalej wyłącza turbinę.A na komputerze żadnych błędów(sprawdzałem u mechanika). Nie wiem co mam z tym zrobić. Na chwilę obecną nie mam swojego kabla do niego ale chcę kupić op com-a i zrobić logi. Tylko teraz kolejne pytanie do was jaki najlepiej kupić szukam na aliexpres bo są w bardzo śmiesznych cenach ale nie wiem jaką wersję zamówić. Link Do OP COM-a

Jest temat o tym, poczytaj

Wysłane z poczty

Tylko w sprawie op com-a czy mojej usterki :[

Wysłane z mojego ASUS_Z01HD przy użyciu Tapatalka

I to i to, każde zagadnienie ma swój temat. Użyj szukajki.

Co do op-coma - to do zdiagnozowania problemów silnika, nie musisz od razu kupować op-coma, bo z tymi chińskimi róznie bywa, jedne działają, jedne nie.

Możesz kupić elm327 na blutucie za 30 zł - do tego Obd Doctor z google play i masz wszystkie parametry silnika do wglądu.

Co do samego op-coma jest to loteria, ja kupowałem dwa, jeden działał, drugi nie.

przerabiałem już elm327 i jest trochę ubogi dla mnie a op kom ma większe możliwości a co do ali to jak nie będzie chodzić zawsze można się spierać o zwrot kasy (już przerabiałem tam kilka aukcji i oddali prawie za każdym razem całość) a co do szukajki  nie umiałem znaleźć nic na ten temat więc piszę.

a wracając do tematu opcom-a  V1.95  V1.78  V1.70 V1.65  V1.59 to która wersje wybrać i proszę o radę lub linka do post-a na ten temat

Edited by smolak

Może to zależy od wersji sterownika, ale opcomem nie jestem w stanie podejrzeć jednego z ważniejszych parametrów czyli korekt długoterminowych. Mam tylko krótkoterminowe. elm i torque pokazuje to bez kłopotu.

17 minut temu, Klosiu napisał:

Może to zależy od wersji sterownika, ale opcomem nie jestem w stanie podejrzeć jednego z ważniejszych parametrów czyli korekt długoterminowych. Mam tylko krótkoterminowe. elm i torque pokazuje to bez kłopotu.

OK najwyżej zaopatrzę się w elm-a jeszcze na allegro bo to też nie duże pieniądze ale z jaką wersją byś radził kupić do signum z20net. No i tego op com-a jaką wersje bo niby czym wyższa tym lepsza ale pierwszy raz widzę wersje op com 1.95 więc zastanawiam się czy to nie jakaś lipa

1 godzinę temu, smolak napisał:

OK najwyżej zaopatrzę się w elm-a jeszcze na allegro bo to też nie duże pieniądze ale z jaką wersją byś radził kupić do signum z20net. No i tego op com-a jaką wersje bo niby czym wyższa tym lepsza ale pierwszy raz widzę wersje op com 1.95 więc zastanawiam się czy to nie jakaś lipa

poczytaj

Edited by siwy1538

no i tak dzisiaj trochę pojeździłem z elmem i zrobiłem kilka filmików parametrów ze smartfona jeśli by ktoś z was mógł mi pomóc i zerknąć na te filmiki był bym wdzięczny(nazwy filmików jest to czas wyłączenia się turbo) i jeśli brakuje czegoś to dorobię

https://drive.google.com/open?id=1zXeVg_ZUiMcQ_EsDxLU_hPoENa74tj9u

Edited by smolak

Dnia 6.03.2018 o 08:22, Rafalg napisał:

zawor bocznikowy do sprawdzenia/wymiany

@Rafalgsprawdziłem zawór bocznikowy i jest wszystko ok a okazało się że jest to część którą poprzedni właściciel też wymieniał i robił regeneracje całej turbiny

@siwy1538 a co do lekturek które mi wysłałeś to z pierwszego postu to u mnie brak jakichkolwiek błędów a drugiego to z turbiną mam wszystko ok jak pisałem wyżej jest po regeneracji jakieś 1,5 roku temu, gruszka w 100% pracuje i zawór sterowany gruszką jest ok