Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Błędy 0170 0014 z18xer

hetman83
 Share

Recommended Posts

Witam, ostatnio zmieniałem listwę wtryskową lpg i wracałem do domu 40km, przed końcem trasy zapalił mi się check. "Wypedałowem" dwa błędy - liczyłem mignięcia "checka", są to 0170 oraz 0014, wcześniej nigdy błędów tak nie szukałem a jak zapalał się check podczas złego przełączenia na lpg to za chwilę sam gasł a teraz nie gaśnie. zanim pojadę znów do gazownika te 40-50km to minie z tydzień, co te kody oznaczają może ktoś wie? może jest jakaś prosta rzecz którą mogę sam zrobić i skasować błędy np odpiąć aku? Pozdrawiam

Odłączyłem aku na 2h, nic się nie zmieniło dalej są te dwa błędy, gazownik przy wymianie listwy stroił wszystko w czasie jazdy, muszę jeszcze raz do niego jechać, może coś "wypadło". Dodatkowo sprawdzi mi luzy zaworowe.

•  

To akurat nic dziwnego. Gdyby to było takie proste to wszystkie zakłady mogły by się pozamykać bo każdy umie odpiąć akumulator. Widzę że wolisz szukać tam gdzie nie trzeba zamiast poszukać czego dotyczą błędy

wiem czego dotyczą błędy już wczoraj znalazłem ale pomyślałem że trafi się ktoś to je miał i wie jak je pokonać niż wypisywać "znajdź se" 

•  

Dnia 6.03.2018 o 15:13, hetman83 napisał:

Odłączyłem aku na 2h, nic się nie zmieniło dalej są te dwa błędy, gazownik przy wymianie listwy stroił wszystko w czasie jazdy, muszę jeszcze raz do niego jechać, może coś "wypadło". Dodatkowo sprawdzi mi luzy zaworowe.

•  

To widocznie tak dobrze wystroił, że check się zaświeca :D  P0014 wyrzuć sitka z zaworków sterujących zmiennych faz

dziś kolega mi skasował błędy, coś tam było z sondą lambda uboga mieszanka itd, check się nie pali, ale z "pedałowania" błędów to błąd zniknął 0014 a nr 0170 nadal jest.

Zanim wymienisz sondę to sprawdź jej wskazania, sprawdź wskazania przepływomierza. Dodatkowo pojawia sie błąd kół zmiennych faz rozrządu. Kiedy robiony rozrząd. Koła zmiennych faz w jakim stanie. 

Edited by michalm83