Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Spalanie ...

Bialyuno
 Share

Recommended Posts

Witam. Od stycznia jestem posiadaczem vectry C 1.9 cdti 120 km. I takie mam do was pytanie: jak u was ze spalaniem? Bo u mnie jest granicy ok 8.5l na 100km. Czy to normalne? Fakt faktem przed jazdą odpalam ją na 5/10 minut. Ale czy to aż taki może mieć wpływ ? 

20180305_180225.jpg

Spalanie duze. Tak ma wplyw na dzialanie. U mnie srednua to 7l ale jak samochod chodzi i pracuje kilka minut to tez mi wzrasta. Wyzeruj po grzaniu auta i jezdzij i zobacz jak jest.

Moja 1.9 tyle ze 150 KM( tankuje zawsze do pelna )na komputerze pokazuje 6.1 srednie ale ono sie nie pokrywa z rzeczywistym. Realnie pali 6,6-6,7 wychodzi mi tyle podczas tankowania za kazdym razem, jezdze mozna powiedziec w cyklu mieszanym, troche po miescie , troche w trasie ( nie mowie o autostradzie) jezdze raczej spokojnie do 120 czasem zdarzy sie depnac wyprzedzic ale nie katuje auta. Nigdy mi wiecej nie spalil jak narazie. Pewnie w te mrozy co byly ostatnio spalilaby wiecej, ale auto mrozy przestalo bo mialem uszkodzony alternator wiec sie nie wypowiem

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

6 minut temu, Bialyuno napisał:

Witam. Od stycznia jestem posiadaczem vectry C 1.9 cdti 120 km. I takie mam do was pytanie: jak u was ze spalaniem? Bo u mnie jest granicy ok 8.5l na 100km. Czy to normalne? Fakt faktem przed jazdą odpalam ją na 5/10 minut. Ale czy to aż taki może mieć wpływ ? 

20180305_180225.jpg

Pozatym prawdopodobnie jeździsz tylko po mieście bo masz niską średnią prędkość

Jeśli w zimie, w mieście i na krótkich odcinkach to 8,5l/100km można osiągnąć. Podaj więcej danych na temat tras jakie robisz.

Mój Z19DT przy jeździe mieszanej w okresie zimowym 5,7-6,2, w okresie letnim 5,2-5,5.

A ciekawe ile koledze z tankowania wychodzi , a nie tylko na kompie?

Właśnie co do tego grzania to delikatna bieda i nie wiem za bardzo w czy rzecz bo na tym schowanym menu pokazuje mi w granicach 66 a 72 stopnie. I nie wiem w czym będzie problem czy czujnik czy termostat. Niby w te mrozy moment się ciepło robiło w srodku.

3 minuty temu, Emil1105 napisał:

A ciekawe ile koledze z tankowania wychodzi , a nie tylko na kompie?

Spalanie na kompie skorygowane op-comem tak, że pokrywa się z realnym przy dystrybutorze z dokładnością do 0,1l/100km. Tak więc Z19DT potrafi mało spalić, pomimo tego, że Sig do lekkich nie należy.

Ale chodzilo mi o zalozyciela tematu czy sprawdzal wg. tankowania, a nie tylko z kompa. A co do temperatury to chyba ten silnik na postojuto mega dlugo nie osiagnie temp roboczej w mrozy, ja wymianialem termostat z czujnikiem i mimo nwszystko dosc dlugo sie nagrzewa

3 minuty temu, Emil1105 napisał:

Ale chodzilo mi o zalozyciela tematu czy sprawdzal wg. tankowania,

Założyciel się póki co ciągle nie wypowiedział na jakich odcinkach i w jakich warunkach osiąga takie spalanie. Jeśli tylko w mieście przy ciągle niedogrzanym silniku to 8,5 można uznać za normę.

3 minuty temu, Bialyuno napisał:

No ale przejade z 15/20 km i w środku nie idzie wysiedziec a temp ok 70 stopni

Złap za wąż od chłodnicy po tych 15 km jazdy i sprawdź czy aby na pewno jest w dalszym ciągu zimny. Jeśli jest to znaczy, że termostat w porządku i po prostu masz taką samą bolączkę jak ja, czyli w zimie trzeba wybierać - albo ciepły silnik, albo ciepło w środku. Te silniki tak niestety mają.

Również mam Niuńkę 1.9 cdti 120 ogierków kombiaczek. Wczoraj przyjechałem do Holandii, więc  cykl autostradowy wypadł bardzo fajnie, podczas tankowania w Niemczech wynikło iż na 732 km auto spaliło 42 litry zdrowej ropy, co daje wynik 5,75L /100km
dodam ze 15 minut przed odjazdem chodziła na postoju. średnia prędkość 125km/h
Ja jestem zadowolony

.

Jeśli wąż za termostatem przy 70°C będzie ciepły to znaczy, że termostat jest cały czas otwarty, czyli do wymiany.

A podczas jazdy jaka Ci trzyma temperature ? Chodzi mi jak juz przejedxiesz jakis odcinek? Ale przede wszystkim jak koledzy mowia sprawdz ten waz czy jest zimny czy cieply

Miedzy 66 a 72 stopnie. Jak jadę przez ok 20 km z prędkością 120 km/h to dojdzie do 80/83 ale tylko zjade na miasto i w oczach spada na dol. To samo jak stanę w korku np w centrum to pokaże te 85 stopni. Ale tylko ruszę i moment w dół 

To tak jak koledzy mowia sprawdz ten waz bo skoro ruszasz i temp spada to tak jakby byl duzy obieg czyli caly czas otwatry termostat. Pierwsze co musisz ten waz zobaczyc

Tragedia to będzie jak się już namęczysz i wymienisz ten termostat (bo dojście dosyć słabe) a za rok w środku zimy się okaże, że znowu padł. Ja tak miałem, a termostat Wahler, czyli nie najgorszy. Ale cóż było robić, jedynie wymienić znowu.