Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Hamulce

lukaszf
 Share

Recommended Posts

Witam od nie dawna pojawił się u mnie problem z hamulcami mianowicie podczas hamowania w pewnym momencie pedał staje się twardy i daje się wyczuć drganie 

płyn był wymieniany jakiś rok temu 
podobny objaw był przy hamowaniu na oblodzonej drodze choć nie zawsze i dlatego trochę mnie to dziwi że podobnie dzieje się na suchym asfalcie 

• Root Admin
12 minut temu, lukaszf napisał:

podobny objaw był przy hamowaniu na oblodzonej drodze choć nie zawsze i dlatego trochę mnie to dziwi że podobnie dzieje się na suchym asfalcie 

Bledow brak? Moze cos z ABS?

jak sprawdzałem jest  jeden błąd od prawego czujnika ale z tego co wiem błąd ten występował już u przedniego właściciela i abs nie działał od dłuższego czasu ( viki jest u ,mnie już od 2lat i nigdy wcześniej coś takiego nie występowało ) 
więc trochę mnie to zastanawia skąd to pojawiło się teraz 

Umnie podobne objawy były jak przymarzł mi ręczny i koła puściły przy ruszaniu, do ponownego uruchomienia silnika nie maiłem absu - przy hamowaniu nawet na suchym miałem dokładnie takie same uczucia. Problem zniknął wraz ze skasowaniem błędu, abs działa.

50 minut temu, lukaszf napisał:

jutro spróbuje podłączyć go pod laptopa i zobaczę co tam się dzieje 

Laptop nic nie wykaże. Obejrzyj dobrze pierścienie ABS. Na 100%  jeden jest pęknięty, zardzewiały lub tak zabrudzony że komputer głupieje. Obstawiam jednak pęknięcie. Powstała przerwa i ABS myśli że jedno koło jest w poślizgu dlatego pompa reaguje co czujesz na pedale hamulca. 

podczas hamowania  pedał normalnie się zachowuje w pewnym momencie staje się twardy dalej nie chce iść i  daje się wyczuć jakby drżenie  
występuje to sporadycznie raz to się pojawi i później już jest ok choć wydaje mi się że występuje to ostatnio jakby częściej 

Bo działa to tak. Piasta rdzewieje, rozszerza się, naciska na pierścień który pęka. Korozja postępuje i  przerwa na pierścieniu się powiększa, a zatem problem przy hamowaniu coraz bardziej zauważalny. To tak z moich doświadczeń. Oczywiście mogę się mylić. W każdym razie dokładne oględziny pierścienia w sumie nic nie kosztują.

masz rację 
wielkie dzięki za podpowiedź 

moja viki ma już najechane ponad 415 tys więc może ją coś boleć od czasu do czasu :P 

• Root Admin
18 minut temu, lukaszf napisał:

moja viki ma już najechane ponad 415 tys więc może ją coś boleć od czasu do czasu :P 

w takim wypadku juz dawno trzeba by bylo sprawdzic nie jedna rzecz a abs w Twoim przypadku jako pierwszy

w samochodzie wszystkie niezbędne naprawy są robione na bieżąco ze względu na to że jeżdżę nim w  dalekie trasy 
i tylko do czego można się przyczepić to ten abs 

• Root Admin
28 minut temu, lukaszf napisał:

w samochodzie wszystkie niezbędne naprawy są robione na bieżąco ze względu na to że jeżdżę nim w  dalekie trasy 
i tylko do czego można się przyczepić to ten abs 

Super i tak trzymaj.

W profilu popraw sobie Auto:Vectra B 2.0 TDI na Vectra B 2.0 DTI