Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Dziwny dźwięk przy pełnym obciążeniu silnika - nie turbina

Recommended Posts

Cześć :-) 

Pacjent Vectra C 2005 1,9 cdti 150 KM Caravan

Mam problem, wczoraj jadąc samochodem w 4 osoby pod górę usłyszałem coś jak by szum z przodu samochodu. Występuje tyko wtedy gdy obciąży się silnik na 100 procent, najpierw słychać jak turbia się rozkręca, a później jak już ciągnie maksymalnie to dochodzi jakby taki szum, jakby coś tarło (uciekało powietrze, ale nie gwizd, kiedyś w passacie tak miałem jak był inter przetarty, tyle że wtedy było głośniej). Po puszczeniu gazu przestaje i po dodaniu powtarza... Zrobiłem tak kilka razy wczoraj, działo się tak samo z tym że przy ostatnich próbach auto mi szarpło jeden raz, później jeszcze raz, i już go nie naciskałem bo byłem ponad 100 km od domu, na powrocie już nie dawałem na max, nie bardzo zależało mi na podróży lawetą. Jeszcze jedną rzecz którą zauważyłem to to że na zbiorniku płynu chłodzącego, na obrzeżach pojawił się płyn chłodzący.

Miał ktoś coś podobnego?

Wszelkie odpowiedź - podpowiedzi co sprawdzić mile widziane :-) 

obstawiam nieszczelność w układzie dolotowym, węże icek... zrób test, wyłącz radio i dmuchawę... jedź normalnie i przygazuj, jak szum się nasila to nieszczelność. Miałem tak ostatnio jak mi turbina przeładowała i przewód od icka spadł :)

dodam jeszcze tylko, że objawami nieszczelności (jakie miałem nieprzyjemność doświadczyć) - przy normalnej jeździe zero błędów (jak mała nieszczelność - luźna opaska), przy gazowaniu wąż spada i... auto z kluczykiem, koniec zabawy.

2 minuty temu, MzpiraT napisał:

obstawiam nieszczelność w układzie dolotowym, węże icek... zrób test, wyłącz radio i dmuchawę... jedź normalnie i przygazuj, jak szum się nasila to nieszczelność. Miałem tak ostatnio jak mi turbina przeładowała i przewód od icka spadł :)

dodam jeszcze tylko, że objawami nieszczelności (jakie miałem nieprzyjemność doświadczyć) - przy normalnej jeździe zero błędów (jak mała nieszczelność - luźna opaska), przy gazowaniu wąż spada i... auto z kluczykiem, koniec zabawy.

A co myślisz o wywalaniu płynu chłodniczego? Dziś też pojeździłem i sytuacja się powtórzyła poza szarpnięciami.. Plyn też był na obudowie zbiorniczka, co ciekawe nie zauważyłem go nigdzie indziej, w innym samochodzie było zapaćkane też poniżej zbiorniczka, tu jest czysto, tylko na zbiorniczku.

może nakrętka puszcza... podmień z kimś na próbę i sprawdź... czasami najprostsze rozwiązania działają...

Przed chwilą, MzpiraT napisał:

może nakrętka puszcza... podmień z kimś na próbę i sprawdź... czasami najprostsze rozwiązania działają...

Nakrętka nowa, wymieniłem bo w starej kiedyś został środek w zbiorniczku.

Mogę cyknąć.. ale to nic nie da - jest opcja że zbiorniczek jest strzelony podobno lubią pęknąć przy zgrzewie... niby jest mokry ale nie wygląda żeby się lało z przelewu..