Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Otwór na czujnik świateł cofania - F17 Easytronic

termito17
 Share

Recommended Posts

Cześć Panowie,

mam mały problem ze światłami cofania. Zakupiłem Vectrę C z silnikiem Z18XER w której była przerabiana skrzynia z easytronic na manual. Problem polega na tym, że podczas wrzucania jedynki zapalają się na chwilę światła cofania (w zależności jak mocno dam lewarek od siebie w górę). Jest to denerwujące, ponieważ włącza się parktronic, nie mówiąc już o dezinformacji pojazdów za mną :) Rozwiązanie zostało przygotowane trochę po  druciarsku - czujnik został zamontowany na blaszcze, a czujnik wciska metalowy element (o ile dobrze zapamiętałem to wybierak), a że wsteczny i 1 mają praktycznie to samo położenie, to przy wrzucaniu 1 czujnik jest wciskany. Mechanik powiedział mi, że nie ma w tej skrzyni otworu na czujnik, gdzie powinien być zamontowany czujnik - pokazywał mi brak otworu w skrzyni. Czy rzeczywiście istnieje taka opcja? Czy może taki otwór gdzieś jest, tylko jest zaślepiony i mechanik nie mógł go zlokalizować? Niestety nie mam żadnego zdjęcia, ale jutro spróbuję pokazać jak to wygląda pod maską.

Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc i spokojnego weekendu. 

Zrób foto. Skoro został włożony manual F17 to musi być otwór pod czujnik. Postaram się jutro zrobić u siebie też foto 

16 godzin temu, jamal8000 napisał:

Zrób foto. Skoro został włożony manual F17 to musi być otwór pod czujnik. Postaram się jutro zrobić u siebie też foto 

Skrzynia niby nie była przekładana tylko "przerabiana" na manual. Fotę dodam.

Poniżej linki do zdjęć:

Czujnik na luzie:

c16d0df5beb3f5bcgen.jpg

czujnik z biegiem 1:

6fd87164a186deccgen.jpg

Czujnik z biegiem wstecznym:

29bb2abc40647c7bgen.jpg

Edited by termito17
Dodanie zdjęć

Fajna opcja:)

Nie moja skrzynia, ale jak na załączonym obrazku nie masz gdzieś tutaj otworu M12?

czujnik 1.jpg

Niestety, nie ma otworu, na zdjęciu jest typowy manual. Właśnie samochód jest u mechanika w trakcie przeniesienia czujnika do tunelu, żeby nie kolidowal z tą jedynką. 

Edited by termito17

• 2 months later...

Witam nie ma otworu na czujnik,ale mozna wywiercic otwór i nagwintowac 12 jest to dosc proste i wygląda jak oryginał.Ja tak zrobiłem własnie ale jeszcze nie podłączyłem go nie wiem gdzie sie wpiąć aby czujnik działał.Nie ma przejscia miedzy kostką sterownika a swiatłem cofania.Czy ktos moze podpowiedziec bo nie chcem ciagnac osobnego kabla do lampy.pozdr