Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Kontrolka wspomagania I trakcji

Modrag16
 Share

Recommended Posts

Witam, jakis czas temu kupiłem Vectre C 1.8 GTS 2003 I przed wczoraj pojawiła mi się kontrolka od wspomagania I trakcji (wspomaganie nie działało, reszta samochodu ok), zgasilem odpaliłem I wszystko okej ale dzisiaj znowu było to samo, czytałem że to może być CIM ale nie wiem za bardzo co jak i gdzie, może mi ktoś wytłumaczyć o co dokładnie chodzi I jak kosztowna może być naprawa? (moje pierwsze auto więc trochę się boje)

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Nie jest powiedziane ze Cim pada

CIM – jest to Moduł sterujący kolumny kierownicy (steering integration column module).
Cim pełni rolę interfejsu pomiędzy szybko i wolno-przesyłową magistralą komunikacyjną CAN, posiada rozbudowaną funkcje immobilaizera wraz z anteną do komunikacji z transponderem w kluczyku. Ponadto cim posiada zwiniętą taśmę służącą do przewodzenia elementów na kierownicy oraz czujnik kąta skrętu kierownicy.

Ze względu na to że jest to jeden z najważniejszych modułów  jego niesprawność może różnie się objawiać wpływając na pozostałe elementy na magistrali CAN. Częstym przypadkiem jest samoistne zapalanie się kontrolek, lub całkowity problem z zapalaniem.

P0500 Sygnał prędkości pojazdu nie jest wiarygodny z prędkości silnika i masy wtrysku 
P0500 Sygnał prędkości pojazdu Zakres / Performance ABS / TC / ESP (Vehicle Dynamic System)

B3055  PROBLEM Z KLUCZYKIEM Z TRANSPONDEREM itd....

na poczatek sprawdz bledy op comem

odlacz akumulator na 10-15 minut

Edited by tomi188

wymie

53 minuty temu, Modrag16 napisał:

Witam, jakis czas temu kupiłem Vectre C 1.8 GTS 2003 I przed wczoraj pojawiła mi się kontrolka od wspomagania I trakcji (wspomaganie nie działało, reszta samochodu ok), zgasilem odpaliłem I wszystko okej ale dzisiaj znowu było to samo, czytałem że to może być CIM ale nie wiem za bardzo co jak i gdzie, może mi ktoś wytłumaczyć o co dokładnie chodzi I jak kosztowna może być naprawa? (moje pierwsze auto więc trochę się boje)

wymień cim i po problemie najlepiej na DL lub uY

Dzisiaj wystąpił kolejny problem, samochód nie chciał zapalić, przekrecilem kluczyk, pojawiły się kontrolki o których pisałem wyżej I słuchać bylo tylko cykniecie, rozrusznik nie kręcił. Auto odpalilo po paru próbach I tamte kontrolki zniknęły jak na razie, jakies pomysły co to może być?

• 2 years later...

Witam problem w Opel Signum 2004 1.8 benzyna.Zauważyłem delikatne parowanie pod maską i zapach płynu chłodzącego ale jednak zauważyłem że delikatnie ubywa płynu ale wspomagania...Zbiorniczek znajduje się po środku za silnikiem a wycieku nie widać nigdzie tylko tak jakby od spodu silnika...następnego dnia zapaliła mi się kontrolka trakcji a zaraz po niej także wspomagania kierownicy...Napisałem nowy post bo może to nie moduł ponieważ wspomaganie działa mimo to a kierunki odbijają bez problemu... Płyn kapie w okolicy rury wydechowej przy sondzie lambda za katalizatorem jest to śladowa ilość ale jest...Po przekręceniu kluczykiem od razu zaświeca się kontrolka trakcji ale w położeniu kierownicy o jeden obrót w lewo jej nie ma więc odpalam i nic się nie świeci ale wystarczy małych ruch kierownicą w lewo lub prawo i świeci się...Jestem w Niemczech i nie mam możliwości podpięcia komputera przynajmniej narazie a jedynie skaner w którym pokazuje mi tylko dwa błędy sond lambda... Może coś to ma też do tego że pedał hamulca łapał bardziej od połowy...Kupiłem go tydzień temu i przyjechałem 800km bez problemu i teraz już mam. Proszę o jakieś pomysły lub rady od czego zacząć i co sprawdzić

Bez odczytania błędów jednak się nie obejdzie, bo to wróżenie.

Dnia 3.03.2018 o 17:53, Modrag16 napisał:

Witam. Zapytam czy może coś się wyjaśniło w tym temacie. Mam taki sam problem.  Świeci się kontrolka trakcji i ABS. 

20 minut temu, Adidu napisał:

Świeci się kontrolka trakcji i ABS. 

Błędy odczytane?

To przeskanuj fejsem i poszukaj na forum, bo pewnie było omawiane.

Dnia 5.03.2021 o 09:44, Cretux napisał:

To przeskanuj fejsem i poszukaj na forum, bo pewnie było omawiane.

Chciałem kupić jakiś programik do skanowania ale nie mam wiedzy jaki. Tyle tego jest. Proszę o podpowiedź.