Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

nawiew

Guest waldipin
 Share

Recommended Posts

Guest waldipin

Witam mam taki problem, mianowicie nawiew się nie uruchamia. Jak wyciągnę filtr przeciwpyłowy i ruszę wirnik to działa i wtedy mogę normalnie zmieniać biegi prędkości ale jak wyłączę silnik i załączę znów za jakiś czas to sam się nie włączy. Wiecie jak może być przyczyna?

Edited by Sizon
Ortografia

Guest Danielz30

Szczotki w silniczku dmuchawy :)

Koszt ok 15-20zl :)

A tak z ciekawosci ile masz najechane km ??

kolego niewiesz moze jak mozna kupic szczotki do silniczka nawiewu i jaki powinien miec zozmiaz

witam wszystkich,mam problem z klimatronikiem,a mianowicie całkowity brak nawiewu. Ogólnie klima działa tylko nie wieje, wczesniej miałem podobną historje i wymieniłem wentylator, który podziałał kilka miesiecy i padł. Po jakimś miesiącu zadziałał pochodził jakis czas i znowu nic.Tak wiec mam pytanko czy mogą to byc szczotki do wymiany? czy moze cos innego? prosze pomózcie bo jezdze juz kilka miesiecy bez klimy!!!!!!!!!:(

Kolego, znalazłem Ci w opcji "szukaj" post na interesujący Cię temat. Miłej lektury i taniej naprawy:

Guest adam25

Witam. U mnie też w tamtym tygodniu przestał działac wentylator ale okazało się że to szczotki wymieniłem je i zaczął działać. Dzis jadąc do pracy wentylator znów padł tyle że wygląda mi to na jakieś zwarcie bo nawet światła mrugnęły. Może ktoś wie co mogło się stać, może ktos miał podobny problem? Być moze to jakis przekażnik sie spalił. Od czego mam zacząć?

Guest adam25

Zalazłem spalony bezpiecznik: taka duża 30-stka po lewej stronie panelu z bezpiecznikami, Wymieniłem i teraz go nie przepala ale nawiew nadal nie działa. gdzie szukać?

Guest cbs1986

Mi rowniez ogrzewanie padlo, raz sie wlaczalo raz wylaczalo a teraz padlo mi calkiem. myslicie ze to szczotki? w ktorym miejscu znajduje sie ten silniczek dmuchawy? pozdrawiam

Guest adam25

Mi rowniez ogrzewanie padlo, raz sie wlaczalo raz wylaczalo a teraz padlo mi calkiem. myslicie ze to szczotki? w ktorym miejscu znajduje sie ten silniczek dmuchawy? pozdrawiam

to ten same objawy co u mnie- 99% szczotki. Silnik od nawiewu jest w podszybiu. Poszukaj na forum jest dokladny opis jak go wyjąć

Guest adam25

wyjąłem silniczek i po podpięciu na krótko nie chodzi. Zauważyłem że druciki od szczotek były przywarte do obudowy, mógł się przez to spalić? Bardzo proszę o szybką radę

Guest cbs1986

to ten same objawy co u mnie- 99% szczotki. Silnik od nawiewu jest w podszybiu. Poszukaj na forum jest dokladny opis jak go wyjąć

dzieki i pozdrawiam

• 2 weeks later...

witam wszystkich,mam problem z klimatronikiem,a mianowicie całkowity brak nawiewu. Ogólnie klima działa tylko nie wieje, wczesniej miałem podobną historje i wymieniłem wentylator, który podziałał kilka miesiecy i padł. Po jakimś miesiącu zadziałał pochodził jakis czas i znowu nic.Tak wiec mam pytanko czy mogą to byc szczotki do wymiany? czy moze cos innego? prosze pomózcie bo jezdze juz kilka miesiecy bez klimy!!!!!!!!!:(

Dzis chciałem naprawic nawiew w mojej viki!Mylałem ze przyczyną są szczotkiPo rozkręceniu podłączyłem wentylator na krutko do akumulatora i działa.Teraz to ja juz nie wiem co moze byc jeszcze przyczyną braku nawiewu.

prosze o jakies rady

Guest waldipin

Witam, naprawiłem nawiew oczywiście szczotki. Jeśli jest ktoś z okolic Bydgoszczy to szczotki wymiarowe 8X9 dostaniecie na toruńskiej BENDIKS.Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

• 4 years later...

siemka. u mnie działanie nawiewu dziala w sposób "przerywany". czasami gdy nie działa wystarczy "trzasnąć" maską i się włącza. to też szczotki? czy raczej coś nie styka;jakiś przekaźnik czy coś ...

sęk w tym że nie bardzo wiem gdzie ta wtyczka jest:) generalnie klepnięcie w obudowę przy podszybiu pod wycieraczkami pomaga więc to pewnie trzeba rozebrać i zbadać temat.

• 2 weeks later...

Witam mam problem z vectra b gdyz zaczelo dzialac tylko na 4 biegu (nawiew)

wiem wiem ze rezystor tematu nie moge znalesc jedynie o vc bylo ale czy ktos ma jakies foty czego tam szukac? bo walcze z tym od tygodnia ale nie wiem co tam wykrecic ;/

dokładnie rezystor nawiewu padł ale jeżeli ci chodzi o vectre b to dziwne że nie możesz znaleźć wujek google się kłania i czarno na białym masz http://www.vectraklub.pl/index.php/advices/pokaz/70

Edited by todi_wawa

wlasnie google przekierowywuje mnie nma nawiew do vectry c a wlasnie o takie cos mi chodzilo :P dzieki a czy ta zabawa trwa dlugo? kumpel ma dzialajacy nawiew normalnie (1.2.3.4) wiec moze od niego taka czesc wezmę brac caly nawiew czy tylko ten rezystorek wykrecic?

Edited by rezo