Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

X20XEV - Niewielkie ilości oleju w układzie chłodzenia


Gepard_G
 Share

Recommended Posts

Witam. Potrzebuję pomocy w temacie. VB X20XEV manual w polifcie.

Problem jak w tytule. Po czyszczeniu układu płyn zczerniał po paruset kilometrach, około 700-1000km. Nawet nie ma bardzo warstwy oleju w zbiorniczku po 6-7tyś km. Ciśnienie raczej normalne w układzie chłodzenia. Analiza spalin w układzie chłodzenia nie wykazała ich obecności. Oleju ubytek jest może jakieś od wymiany do wymiany 0.8l na 10tyś km (z czego coś poleciało przez pokrywę zaworów i uszczelkę bagnetu). Ubytek płynu to może z 0.1l na 10tyś km. Olej czysty, masła brak, na bagnecie obecności wody też nie widać. Przebieg szacowany na 274tyś km. Kompresja na ciepłym to kolejno (1)-14.5 (2)-15 (3)-14.5 (4)-15 (tyle, że mierzona też z rok temu, ale problem już był obecny).

Problem jest z 3 lata albo i więcej i jakieś 20k km. Nie było to zawuważalne bardziej.Temperaturę trzyma jak powinien, moc jest książkowa (wg hamowni). Teraz widać nieco większy stopień zabrudzenia niż wcześniej płynu.

Dwóch mechaników stawia na UPG. Czy to jest jedyne miejsce gdzie w tym silniku X20XEV może dostawać się olej (pomiędzy kanałami, gdyż po objawach przedmuchów brak)? Poza pęknięciem w głowicy? Chłodniczki oleju wiem, że nie ma tu. Nie jestem przekonany do końca co dalej z tym robić, czy zostawić to tak, czy robić głowicę, czy za chwilę nie skończy się to poważniejszym remontem jak ruszy się głowicę. Dodatkowo czy to rozwiąże problem? Instalacja gazowa była sekwencja nie najwyższych lotów. Obecnie od ponad roku tylko benzyna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...
UP