Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Kod wyposażenia

Andrzej 123
 Share

Recommended Posts

Mam coś takiego w spisie wyposażenia "AAP Identyfikacyjny punkt kontroli" Czy ktoś z forumowiczów będzie wiedział co to takiego . Mam to na liście wyposażenia mojej Insigni z  odkodowania nr VIN. W spisie wyposażenia, który udostępnia w swoim poście Duke_,  nie ma takiego kodu.

wyposażenie.jpg

• Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam, korzystałem ze strony opelvindekoder.pl - Darmowy dekoder numeru VIN dla samochodów marki Opel http://opelvindekoder.pl
Oto nr VIN mojej  Insigni  W0LGM6EL2C1142551

Edited by Andrzej 123
dołączyłem adres strony na której dekodowałem nr VIN

Trzeba by skorzystać dekodera po niemiecku . Niestety najprawdopodobniej błąd tłumaczenia na język polski.

Wysłane z telefonu

• Root Admin
1 godzinę temu, michalm83 napisał:

Trzeba by skorzystać dekodera po niemiecku . Niestety najprawdopodobniej błąd tłumaczenia na język polski.

masz link do takiego dekodera?

• Root Admin

tez mam to w swoim rozkodowaniu

AAP = IDENT.PUNKT EFEKTYWNY CON.

Myślę, że dotyczy to rocznika, google wypluwa ileś tam VINów z tym atrybutem i wszystkie Insignie są z 2012r. Coś pewnie wtedy zmieniali, na pewno komputer pokładowy w liczniku mógł być wielofunkcyjny (wielolinijkowy), pewnych gniazd nie było od tego rocznika (bodajże A100) itp.

• Root Admin

znalazlem na niemieckich stronach :)

AAP - MJ 2012,5 / Fuer Kfz-Kontrolle, Motor-, Getriebe-, Chassisnummer usw

w tlumaczeniu bylo by:

AAP - Rok prod. 2012,5 / Dla kontroli pojazdu, silnika, skrzyni biegów, numeru podwozia itp 

@Sizon mysle ze masz racje, ja mam juz rocznik 2012 i inny wyswietlacz monochromatyczny miedzy zegarami ktory ma inne opcje niz jego poprzednik

Dzięki za pomoc, choć ta opcja w wyposażeniu nadal kryje w sobie tajemnicę jej zastosowania. Pewnie jest to coś przydatne bardziej dla serwisu niż dla użytkownika.

Co do wyświetlacza o którym pisze @Sizon to nie wiem czy to się potwierdza, bo w moim samochodzie jest coś takiego i ma bardzo niewiele opcji. Przebieg, przebieg dzienny, chwilowe zużycie paliwa, średnie zużycie paliwa, średnia prędkość i inspekcja i wygląda to tak.

deska.jpg

Dlatego napisałem:

13 godzin temu, Sizon napisał:

komputer pokładowy w liczniku mógł być wielofunkcyjny

Biedniejsze wersje mają taki jak na zdjęciu, lepsze up level combo, a do 2011 takiego po prostu nie było.

• Root Admin

Na Twoim zdjeciu jest najbiedniejsza wersja wyswietlacza, bogatsze wersje mialy juz wyswietlacz wielofunkcyjny

204178745-w988-h556.jpg

A w od 05.2012 wprowadzili juz nowy wyswietlacz jaki mam np ja

DSC_0021.JPG

• Root Admin
3 godziny temu, Andrzej 123 napisał:

bo w moim samochodzie jest coś takiego i ma bardzo niewiele opcji.

To ktory rok samochodu masz? Masz wersje 131PS?

1 godzinę temu, Duke_ napisał:

Na Twoim zdjeciu jest najbiedniejsza wersja wyswietlacza, bogatsze wersje mialy juz wyswietlacz wielofunkcyjny

204178745-w988-h556.jpg

A w od 05.2012 wprowadzili juz nowy wyswietlacz jaki mam np ja

Taki jak ten wyświetlacz jest w samochodzie mojego syna. Insignia z 2010r rok modelowy 2011 z silnikiem 160PS

Wyposażenie prócz silnika posiada jeszcze czujniki parkowania  z przodu i z tyłu, ponad to co jest w mojej

Edited by Andrzej 123

• Root Admin
1 godzinę temu, Andrzej 123 napisał:

Moja Iśka jest z lipca 2012r. z silnikiem 131PS.

Tak jak myslalem, opcja AAP jest od maja 2012 wiec Ci ja w VIN pokazuje, wersja bida niestety to ten wyswietlacz, mielismy w firmie podobna, nawet kiera byla w wesji bida

DSC_4264.JPGDSC_4265.JPG

1 godzinę temu, Andrzej 123 napisał:

Czy kontrolka, którą zaznaczyłem na zdjęciu jest od wypalania DPF?

Dokladnie tak, jest to kontrolka wypalania DPF ktora oryginalnie tylko modele z tym wyswietlaczem mialy.

To była Iśka bez sterowania z kiery... Przecież już chyba najbiedniejsza VC miała sterowanie z kiery...? 

• Root Admin
24 minuty temu, Skorek napisał:

To była Iśka bez sterowania z kiery... Przecież już chyba najbiedniejsza VC miała sterowanie z kiery...? 

Tez bylem zdziwiony :D

A panel klimatyzacji jaki byl ubogi, niestety nie moge doszukac sie zdjecia :D

9 godzin temu, Skorek napisał:

Przecież już chyba najbiedniejsza VC miała sterowanie z kiery...? 

Były VC bez sterowania z kiery.

Siedziałem w paru VC bieda edyszyn ale jak żyje nie widziałem żeby którakolwiek nie miała sterowania z kiery, nawet brata wysmialem po ma Passata bez sterowania... Dobrze ze tego  nie czyta.. :)

Oj były czasami niezłe rodzynki, widziałem ze 2 sztuki poliftowe 1.6, goło i wesoło, nawet nie miały dekorów w listwach deski i boczków przód, tylko całe jednolite, jak w przedlifcie, pokręteł nawiewów w chromie też brakowało :)

• Root Admin

To trochę przegiecie, Insignia jest modelem flagowym Opla więc minimalne standardowe wyposażenie powinno niektóre rzeczy zawierać.

Wersja bida max

IMG_20180305_124304.JPG

• Econ unlocked this topic