Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Za duże spalanie 2.0 Turbo Z20NET czy to termostat ?

daroslav
 Share

Recommended Posts

Witam,
mam następujący problem Vectra C 2.0 Turbo Kombi 2.0   175 KM silnik  Z20NET
Silnik po regeneracji a cały czas jest z nim problem. Mianowicie teraz "wyszedł" ponownie od mechanika i ma bardzo duże spalanie.
Wcześniej problem był z przegrzewaniem się bardzo szybko temp. rosła do 100 C. Wymiana podobno nic nie dała termostatu więc termostat został wyciągnięty.
Auto pali około 13 litrów na 100 km w trasie/miasto. Wcześniej paliło w okolicach 8 - 9 litrów. 
Dzisiaj przejechałem nim 120 km spalił 15 litrów. Komputer pokazywał spalanie na poziomie 9,4 litrów natomiast wskazówka baku paliwa szybko powędrowała na dół pokazując spalanie na poziomie 15 litrów po kreskach.  Sonda lambda jest walnięta, przepływomierz nowy (z tym też wcześniej był problem) 

Mam pytanie czy to winny termostat czy coś innego że nagle spalanie wzrosło o 4 litry na 100 km ?

Samochód był u mechanika - rozumiem, że po powrocie spalanie wzrosło?

po 1 - ten samochód nie pali w mieście 8-9l - okresliłeś trasa/miasto - trasa trasie nie równa, jak miasto miastu... ile trasy ile miasta? Informacja od czapy.

Piszesz, że sonda lambda jest walnięta.

Piszesz że termostat wyciągnięty...

Jakim cudem tak zdrutowany samochód ma ci mało palić, jeszcze w zimie??

Dzięki za odp.
Ten samochód od października ubiegłego roku więcej stał (u mechanika) i na lawetach niż jeździł co chwila są z nim problemy. Z silnikiem :) To drugi silnik :) 

Tak ostatni raz spalanie wzrosło. Wcześniej  8- 9 litrów w trasie, pow. 10 w mieście. Dzisiaj przejechałem kawałek w mieście, reszta autostrada i krajówka i wyszło 15 litrów / 100 km.

Termostat wyjął mechanik bo co włożył nowy to nie działał ( temp. wskakiwała dalej do 100 C) spróbował dwa i wyciągnął w ogóle.
Sonda Lambda nie działa ta w rurze wydechowej. Samochód się nie dogrzewa poniżej tam chyba 70 C. Dziwi mnie to troche bo wcześniej te usterki wszystkie były i auto jeździło sprawnie ( walnięta sonda, przepływomierz ) a teraz co ruszysz to coś nowego się pojawia. 

Spalanie wzrosło po wymianie sterowania zapłonem (jak nie przekreciłem ?) taka płaska kostka montowana na dwie śruby i po wyjęciu termostatu.

Edited by daroslav

Raz piszesz że silnik regenerowany potem że zamontowany drugi. Dwa nowe termostaty i nie sprawne. Dziwne.
Sonda nie działa jakieś moduły podmieniane. Coś w przeszłości z przeplywka się działo. Trochę w aucie było grzebane i ciężko stwierdzić gdzie ktoś popełnił błąd.

Wysłane z telefonu

Termostaty były ok, tylko układu nie odpowietrzyl.
Żeby się dowiedzieć czemu tyle pali, trzeba sprawdzić korekty

Wysłane z poczty

Ja w tym silniku mam temperaturę 80st. Po wymianie termostatu. Ja mam lpg i pali mi ok 17litrów po mieście a komputer pokazuje 8 litrów.

17-18l LPG to pali moj 2.8T.

Jesli sonda lambda jest uszkodzona to nic dziwnego, ze radykalnie moze wzrosnac spalanie.

Kazdy silnik ze sprawnym ukladem chlodzenia osiaga normalnie ~90*C. 

Nie mozna oczekiwac poprawnego dzialania od niesprawnego silnika. 

Usuń usterki, zacznij od tego.

Edited by zbiku01

Dnia 1.03.2018 o 22:00, daroslav napisał:

Termostat wyjął mechanik bo co włożył nowy to nie działał ( temp. wskakiwała dalej do 100 C) spróbował dwa i wyciągnął w ogóle.

Co to w ogóle za pomysł z wyciąganiem termostatu. Zmiany zacznij od mechanika.

Dnia 1.03.2018 o 22:00, daroslav napisał:

Spalanie wzrosło po wymianie sterowania zapłonem (jak nie przekreciłem ?) taka płaska kostka montowana na dwie śruby i po wyjęciu termostatu.

Ta płaska kostka na prawo od pompy vacuum, to moduł jonowy, którego się nie rusza, póki nie ma 100% pewności, że jest uszkodzony. Niech się wypowie któryś z mechaników, kto regularnie serwisuje 2.0t, ale ja jeszcze nie słyszałem, żeby się ten element zepsuł. Spalanie wzrosło bo auto się nie dogrzewa. Jak masz niskie temperatury wody, to sterownik

23 minuty temu, uki kalisz napisał:

a mam lpg i pali mi ok 17litrów po mieście a komputer pokazuje 8 litrów.

17l lpg po mieście, to nie wiem jak trzeba jeździć, żeby tyle spaliło sprawne auto z 2.0. Szczególnie podejrzane jest to, że komp wylicza spalanie benzyny na poziomie 8l. Gazu ma palić 20% więcej, a nie dwa razy więcej. Jak jeździsz na pb po tym mieście, to pali 14l?

10 minut temu, Klosiu napisał:

Jak jeździsz na pb po tym mieście, to pali 14l?

Według raportów spalania to chyba nic dziwnego;https://www.autocentrum.pl/spalanie/opel/vectra/c/hatchback/silnik-benzynowy-2.0-turbo-ecotec-175km-2003-2008/

Ja w tym silniku mam temperaturę 80st. Po wymianie termostatu. Ja mam lpg i pali mi ok 17litrów po mieście a komputer pokazuje 8 litrów.

Dramat! Ustaw porządnie lpg, wtryski ci pewnie leją, komp skraca czas wtrysku jak moze, zarabiesz katalizator taka jazda.

Wysłane z poczty

1 godzinę temu, JaGrab3 napisał:

Dramat! Ustaw porządnie lpg, wtryski ci pewnie leją, komp skraca czas wtrysku jak moze, zarabiesz katalizator taka jazda.

Wysłane z poczty

Muszę gdziesz znaleźć w okolicy jakiegoś mądrego gazownka.

2 godziny temu, wigo napisał:

Można jeździć, że będzie palił 17pb. Ale nie o to mi chodziło. 

Problemem jest rozbieżność między bc, który pokazuje 8l, a spalaniem LPG, które wychodzi bardzo wysokie. Stąd pytanie, czy jak jeździ na pb, to mu pali te 14, czy np 9, 10. Może faktycznie jeździ tak, że pb dużo pali, a bc np. ma zły indeks i głupoty pokazuje.

Swoją drogą, to nie wiem kto ten raport wrzucił. Wiesz jak trzeba kłaść, żeby ten silnik łyknął 15l pb? No chyba, że komuś hamulce trzymają. Wszystkie.

2 godziny temu, Klosiu napisał:

Swoją drogą, to nie wiem kto ten raport wrzucił. Wiesz jak trzeba kłaść, żeby ten silnik łyknął 15l pb

Pod moją nogą było by to możliwe :D moja 1.8 bierze 12 L. miasto

• 1 month later...

Mi max spalil ponad 16 lpg przy trasie i predkosci 200-220km/h. W jeździe mieszanej z przewagą trasy wychodzi ok 12.5l - 13.5l LPG. Komp pokazuje 9.5-10.5. Moc 200KM

Najpierw wymień sondę i zamontuj termostat

Edited by dam9an

Wypowiem się w kwestii termostatu , bo u mnie też był dupny. Przed wymianą silnik nie osiągał wiecej niż 70 stopni, po wymianie 85-90. Nie zauważyłem drastycznego zmniejszenia spalania po wymianie termostatu, w mieście bez dużych korków ok. 13 litrów LPG. Być może spalanie zmalało, ale tak nieznacznie ,ze aż niezauważalnie.Podzielę zdanie kolegów, ogarnij instalacje gazową, wymień sondę , a przede wszystkim zmień człowieka ,który grzebał w silniku , bo mechanikiem nie można go nazwać.Przydać się może podpiecie pod komputer i sprawdzenie błędów i parametrów silnika

Termostat nie bedzie mial wplywu na spalanie , mialem taka sama sytuacje co kolega wyzej i po wymianie termostatu nie ma wogole roznicy w spalaniu . To moze byc wina sondy lambda.

Kolego daroslav, znajdź dobrego mechanika bo , coś mi się zdaje,że przez niesprawną sondę(nie napisałeś czy pierwsza ,czy drugą)  i źle wyregulowane LPG możesz ugotować motor.