Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Hybrydowa turbina z19dth (1.9cdti 150km)

Kazekino
 Share

Recommended Posts

Witajcie koledzy

Zwracam się z prośbą jestem z Bydgoszczy i zaczynam przygodę z zwiększaniem mocy w vc 2008r 1.9cdti już usunąłem dpf , klapy wirowe , i zaślepiłem egr , zrobiłem mapę i wyszło 185km ~400nm . Chciałbym zrobić hubrydowe turbo i tutaj moja prośbą kogo możecie polecić czego można się spodziewać po takim zabiegu i jakie są koszta . Najlepiej kujawsko-pomorskie aczkolwiek mogę wysłać gdzieś turbo . 

39 minut temu, Kazekino napisał:

Witajcie koledzy

Zwracam się z prośbą jestem z Bydgoszczy i zaczynam przygodę z zwiększaniem mocy w vc 2008r 1.9cdti już usunąłem dpf , klapy wirowe , i zaślepiłem egr , zrobiłem mapę i wyszło 185km ~400nm . Chciałbym zrobić hubrydowe turbo i tutaj moja prośbą kogo możecie polecić czego można się spodziewać po takim zabiegu i jakie są koszta . Najlepiej kujawsko-pomorskie aczkolwiek mogę wysłać gdzieś turbo . 

A czemu hybryde? Lepsza jest GTB. Jak chcesz robic turbo to musisz kupic IC wiekszy. Tez sie zabieram wlasnie za robienie GTB IC juz mam czeka na montaz. Do tego wtryski z insigni

Edited by tomi188

A efekt tego bedzie taki

225km i 480nm

Na ta chwile a bedzie 307km i 550nm po zmontowaniu wszystkiego do kupy

Edited by tomi188

3 godziny temu, tomi188 napisał:

A czemu hybryde? Lepsza jest GTB. Jak chcesz robic turbo to musisz kupic IC wiekszy. Tez sie zabieram wlasnie za robienie GTB IC juz mam czeka na montaz. Do tego wtryski z insigni

Kolego mogę w takim razie prosić Cię o pomoc nie potrzebuje aż 300km ale te 220 -250 będzie ok

Przed chwilą, Kazekino napisał:

Kolego mogę w takim razie prosić Cię o pomoc nie potrzebuje aż 300km ale te 220 -250 będzie ok

Pewnie.

Powiem Ci szczerze że raczkuje w tym temacie i teraz Tak jaki ic muszę kupić możesz polecić jakiś i gdzie kupie to turbo gtb? I jakie to są orientacyjne ceny . Słyszałem również ze trzeba będzie sprzęgło obić kewlarem

Ha ha to szykuj kasę na takie zabiegi, 

Turbo gtb to tylko na zamówienie nikt tego od tak nie robi, zależy jakie turbo 

Ceny wahają się od 2400 do 3000 zł turbo robota tzn spawanie turbo gtb z kolektorem najlepiej z Alfy 

Do tego strojenie, bo ten program już nie będzie dobry, tu koszt strojenia od 1000 do 1600 

Sprzęgło jak ci trzyma to zostaw na razie u mnie przenosi 200 km i 420 

Oczywiście w późniejszym czasie dwumas z Saaba tiid 180koni, + tarcza docisk kewlar 2000zł 

I oczywiście mówimy tu o tym że sobie to sam wszystko ściągniesz założysz 

Ktos kto chce sie bawic w takie cos to jest przekonany ze trzeba wydac kase ja pomalu tez robie i jestem swiadom tego ze trzeba wlozyc pieniadze ale jaki tego efekt bedzie :)

Pomalu malymi krokami przynajmniej wiem co mam. 

Edited by tomi188

39 minut temu, tomi188 napisał:

Ktos kto chce sie bawic w takie cos to jest przekonany ze trzeba wydac kase ja pomalu tez robie i jestem swiadom tego ze trzeba wlozyc pieniadze ale jaki tego efekt bedzie :)

Pomalu malymi krokami przynajmniej wiem co mam. 

Oczywiście nie każdy ma od razu na wyłożenie 6,7 tysi 

Można pomału 

To kolega Kazekino pyta się ciebie jaki ic turbo to mu powiedz 

1 godzinę temu, suchy201180 napisał:

Oczywiście nie każdy ma od razu na wyłożenie 6,7 tysi 

Można pomału 

To kolega Kazekino pyta się ciebie jaki ic turbo to mu powiedz 

Pisalem juz mu na pw zeby reklamy nie robic

7 minut temu, tomi188 napisał:

Pisalem juz mu na pw zeby reklamy nie robic

Jaka reklama założył temat chce się dowiedzieć, można pisać 😁

Będzie więcej chętnych na gtb 😁😁😁😁

Hehehe no tak to niech bedzie IC https://allegro.pl/listing?string=Fmic 550 230 65&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-uni-1-4-1003

Firma ktora robi gtb na zamowienie polecamy kupic tak jak suchy wspomnial kolektor od alfy https://m.facebook.com/profile.php?id=360556834143902&ref=content_filter

Wtryski insignia polecam allegro itp

Program hmm to juz zalezy gdzie kto mieszka. Musi byc dobry tuner 

Trzeba wywalic klapy w 1.9cdti 150km

Egr rowniez wywalic

Dpf takze wywalic.

Edited by tomi188

• 3 years later...

Cześć, nie znalazłem żadnego nowszego tematu odnośnie turbiny hybrydowej.

Możesz ktoś powiedzieć coś więcej o takiej przeróbce? Jaki jest obecnie koszt takiej turbiny? Moja właśnie zaczęła przepuszczać powoli olej i lekko gwizdać więc pewnie nadaje się do regeneracji lub wymiany.

Zastanawiam się nad zwiększeniem mocy mojej Vectry C kombi automat. Była już czipowana, ale nadal mi brakuje mocy. DPF mam pusty, EGR zaślepiony blaszką z małą dziurką, klapy wirowe zablokowane w pozycji otwartej, IC wymieniony na większy firmy Fmic.

1 godzinę temu, luke.popek napisał:

Zastanawiam się nad zwiększeniem mocy mojej Vectry C kombi automat. Była już czipowana, ale nadal mi brakuje mocy. DPF mam pusty, EGR zaślepiony blaszką z małą dziurką, klapy wirowe zablokowane w pozycji otwartej, IC wymieniony na większy firmy Fmic.

najtaniej wstawić Z30DT. 400Nm w serii od samego dołu i samy "cipem" od chińczyka zrobisz sobie +15%.

Znajdź najbliżej w ogłoszeniu z takim sprawnym motorem i udaj się na jazdę próbną nigdy więcej nie wsiądziesz wtedy do auta z liczbą cylindrów mniejszą niż 6.

Dnia 1.06.2021 o 15:53, espaceP9X napisał:

najtaniej wstawić Z30DT. 400Nm w serii od samego dołu i samy "cipem" od chińczyka zrobisz sobie +15%.

Znajdź najbliżej w ogłoszeniu z takim sprawnym motorem i udaj się na jazdę próbną nigdy więcej nie wsiądziesz wtedy do auta z liczbą cylindrów mniejszą niż 6.

Ciekawe rozwiązanie tylko że taka przeróbka kompletnie się nie opłaca. Goły słupek jeszcze jest do kupienia w atrakcyjnej cenie, ale należy jeszcze dokupić osprzęt i ecu. W takim wypadku taka przeróbka jest raczej nie opłacalna.

Wolałbym jednak zostać przy moim z19dth i wymienić turbo na lepsze oraz dać samochód na wgranie (skonfigurowanie) odpowiedniego oprogramowania

@espaceP9X z choinki sie urwał z tym pomysłem :) 

Dokłądać, większy,  dużo cięższy silnik, który nie jest "tuningowany" bo to stara generacja silników. Tylko dlatego że ma 6 cylindrów...

Ja się powtózrzę i wyślę CI to... poczytaj :)

Wszystko opisałem, co trzeba zrobić aby ile osiągnąć :)

Dnia 1.06.2021 o 15:53, espaceP9X napisał:

Najczęściej to wyrzuca się silnik Z30DT, a nie wstawia się za inny :P 

Dnia 6.06.2021 o 21:10, Leszek__J napisał:

No to koledze doradziłeś...

:ok: