Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sporadyczne drgania, buczenie, uderzenia.

maydayovsky
 Share

Recommended Posts

Witajcie ;)
Otóż pojawił się pewien problem, który jest dosyć trudny do wyjaśnienia.
Jakiś miesiąc temu jadąc trasą, stałą prędkością na tempomacie (ok 120) nagle stopniowo zacząłem czuć dziwne drgania i głuche uderzenia na kołach. Jakbym jechał po takiej starej drodze z kostki. Autem szarpało, a na kierownicy wibracje i ten głuchy odgłos "walenia". Przy hamowaniu kierownicą szarpało jakbym miał cegłę przywiązaną do felgi i uderzenia całej budy były jakbym przejeżdżał przez progi zwalniające.
Zjechałem czym prędzej na stację.
Sprawdziłem wszystko, opony, felgi, odważniki, łożyska, przeguby.. Wszystko okej.
Bezradnie ruszyłem w dalszą drogę i odziwo problem ustał.
Pomyślałem, że coś mi się przykleiło do koła i odpadło.
Wczoraj problem pojawił się 2 razy w odstępie 4 h, również na autostradzie, w dwóch różnych miejscach. 
Najpierw delikatnie, a potem coraz mocniej. Szapranie, wibracje i głuche walenie. Przy naciskaniu hamulca był dramat, chciało wyrwać kierownicę z rąk.
Przejechałem tak ze 2-3 km i stopniowo w ciągu natępnego kilometra problem ustał. Cisza i spokój.
Kompletnie nie mam pomysłu co to może być..
Śruby na kołach sprawdzone, wciśnięcie sprzęgła niczego nie zmieniło.

Dodam, że kiedy problemu nie ma to przy prędkości od 130 do 180 czuć drgania na kierownicy i na siedzeniu.
Kiedy nic się nie dzieje mogę się rozpędzić do 160 i albo hamować delikatnie albo mocno wdepnąć w podłogę i nie ma najmniejszego drgnięcia czy bicia.

Koła praktycznie nowe. Felgi były nówki ori gm, opony też nówki continental. Przejechałem na nich jakieś 3 tyśkm.
Dobrze wyważone, sprwdzone.
Najbardziej mi to wskazuje na coś z hamulcami dlatego też piszę to w tym dziale gdyż analizując wszystkie objawy, nie mam pojęcia gdzie mógłbym to napisać.

Jakieś pomysły ? 1f641.png:(

Edited by maydayovsky