Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

świece żarowe

blazej06
 Share

Recommended Posts

51 minut temu, blazej06 napisał:

rozumiem że bez kompa się nie obejdzie?

Ciezko. Mozesz tez metoda hamulca ale to nie zawsze dziala i nie zawsze pokazuje bledy.

Szkoda ze tak daleko mieszkasz. Mieszkal bys blizej to zaprosil bym Cie do mnie na op coma

Edited by tomi188

W dieslu żadna metoda "hamulca" nie działa, za to świece żarowe możesz sprawdzić zwykłą probówką (lub omomierzem), choć w zasadnie jak napisał @knorski  - jakby któraś świeca padła to miałbyś na wyświetlaczu "auto z kluczem" po odpaleniu. Komp do tego raczej nie jest potrzebny.

ja nie miałem żadnych błędów, żadnej kontrolki, kontrolka od świec gasła jak zwykle a był problem z uruchomieniem, kręcił ale nie odpalał po wymianie świec samochód odpala bez żadnych problemów

3 godziny temu, zubek napisał:

W dieslu żadna metoda "hamulca" nie działa, za to świece żarowe możesz sprawdzić zwykłą probówką (lub omomierzem), choć w zasadnie jak napisał @knorski  - jakby któraś świeca padła to miałbyś na wyświetlaczu "auto z kluczem" po odpaleniu. Komp do tego raczej nie jest potrzebny.

Swiece moze nawet kabelkiem sprawdzic.... Zwykly kabelek podlaczasz do plusa i dotykasz kazda swiece u gory u nasady i patrzysz czy iskrzy i jak iskrzy. Jak iskrzy slabo swieca do wywalenia jak iskrzy mega mocno ze az sie kabelek do swiecy klei to znaczy ze jest dobra

A to ciekawe bo jak u mnie swiece padaly takze bledu nie bylo. A po wymianie pali tak jak powinien. Takze masz troche nie pelne informacje kolego. Nie zawsze blad sie pojawi jak sie koncza swiece. 

Edited by tomi188

3 godziny temu, blazej06 napisał:

Auto z kluczykiem ma się świecić na zapłonie czy po zapaleniu samochodu ma się świecić?

Ma sie swiecic caly czas

9 godzin temu, blazej06 napisał:

Bo mi auto z kluczykiem świeci się na zapłonie a po odpaleniu gaśnie

W ogole sie tym nie przejmuj wiekszosc osob ma ten blad i nie jest on taki istony takze spoko :)

Eee nie przesadzaj nie na tragedi hehe ;)

A jaki Ty masz silnik? Aa juz wiem hehe zerknalem w profil

Pamietaj ze jak bedziesz przykladal kabelek to jak dotkniesz to nie trzymaj go w jednym miejscu tylko ze tak powiem glaskaj swiece po gorze delikatnie sciagaj fajki podwaz je sobie czyms beda latwiej schodzic z swiec

Edited by tomi188

1 godzinę temu, tomi188 napisał:

W ogole sie tym nie przejmuj wiekszosc osob ma ten blad i nie jest on taki istony takze spoko :)

To że swieci na zapłonie a gaśnie po rozruchu to znaczy że jakiś błąd jest zapisany ale po odpaleniu nie występuje. Także nie wiadomo co tam jest zapisane, może być cokolwiek, może być też błąd świec. warto sprawdzić. Brat np. ma padnięta jedna świece i ma auto z kluczem przy rozruchu, a po odpaleniu gaśnie i już nie świeci. 

43 minuty temu, najt154 napisał:

To że swieci na zapłonie a gaśnie po rozruchu to znaczy że jakiś błąd jest zapisany ale po odpaleniu nie występuje. Także nie wiadomo co tam jest zapisane, może być cokolwiek, może być też błąd świec. warto sprawdzić. Brat np. ma padnięta jedna świece i ma auto z kluczem przy rozruchu, a po odpaleniu gaśnie i już nie świeci. 

Ten blad co sie wyswietla u wiekszosci osob przed zaplonem to jest napisane nie wazny kod usterki. Gdyby swieca byla padnieta i bylby blad na pewno swiecil by sie caly czas

3 minuty temu, tomi188 napisał:

Ten blad co sie wyswietla u wiekszosci osob przed zaplonem to jest napisane nie wazny kod usterki. Gdyby swieca byla padnieta i bylby blad na pewno swiecil by sie caly czas

Ale może być też błąd który jest istotny. Zawsze lampka ta oznacza że jakiś błąd jest, po zapłonie może już nie występować i zgaśnie, ale przy zapłonie będzie bo to sygnał że jest w pamięci. 

I mówię Ci ze brat ma padnięta I ma błąd w pamięci ale nie świeci non stop :P

Edit: I ja mowie o polifcie gdzie nie ma tego wyświetlacza małego. Mówię o lampce. 

Edited by najt154