Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Czasami dymi na niebiesko 1.9cdti

dragox25xev
 Share

Recommended Posts

Witam mam problem z Viki 1.9cdti mianowicie z dymieniem podczas przyspieszania zdarza się to raz po raz dziś nastąpiło dymie ie dopiero po przejechaniu 10km ostatni raz dymilo 2tyg temu.... Auto ma program

To raczej normale diesel musi dymic. Poprostu wszystko zalezy jak jezdzisz jak jezdzisz spokojnie a potem wdepniesz to zadymi 

Lee no to nie dobrze. Ale powinno sie wznowic wypalanie. Jak by byly uszczelniacze to caly czas bylby jasno niebieski dym i czul bys zapach oleju silnikowego

37 minut temu, suchy201180 napisał:

A może ty już masz tam z 8 l oleju w silniku przez to gaszenia na wypalania, 

Hehehehe tez tak moze byc

42 minuty temu, dragox25xev napisał:

Zauważyłem że jak go przeciagne na wyższych obrotach to przez chwilę jest taki dymek ale myślę że to chyba normalne co? Teraz jest normalny dymek jak to w taką pogodę ;)

Tak normalne to jest

Za niedługo odbiorę op coma oraz dziś prawdopodobnie dojdzie moduł csm więc będę miał świecąca kontrolke jak się zacznie wypalac. Dziś jak pojadę do pracy to zwrócę uwagę czy kopci oraz sprawdzę olej i dam znać 

Ja nie mam dpf bo to wymysł, i go wywaliłem z puszki, 

A mianowicie wypalanie DPF na wolnych obrotach to tragedia wali dawka 4 4,5l to teraz zobacz jak gąszcz auto ta ropa zostanie na tłoka i słynie do miski, i masz ropę w oleju, tyle dobrze ze się miesza z olejem, ale nie dobrze bo olej jest rozrzadzony, ja za każdym razem jak serwisowo wypalałem, to od razu wymienialem olej 

Ja myślę że ten dymek może być powodowany lekkim podbieraniem oleju, 

Bo masz sporo go i jest rozrzadzony, 

Najlepiej go spusc 

Zalej nowy 4,3 litra 

I pilnuj wypalania 

Jak się zacznie będziesz widział po spalaniu na wolnym 

I będzie lekko silnikiem rzucać na wolnych 

Wtedy 3 biegu i gaz powyżej 2000rmp 

Przerywasz wypalanie DPF a on tego nie lubi  

Tak jak pisali ci wyżej ten dymek jak jest od czasu do czasu i czujesz drgania silnika to się wypala 

Ten wężyk też zrób 

Edited by suchy201180

Jak dojdzie op com to zobacze jakie jest nasycenie a moduł Csm pomoże mi w sytuacji kiedy zacznie się wypalac.. A jak się wkurza to usunę i czesc;) dziś np zero niebieskiego dymka podczas dojazdu do pracy 

Edited by dragox25xev

7 minut temu, dragox25xev napisał:

Jak dojdzie op com to zobacze jakie jest nasycenie a moduł Csm pomoże mi w sytuacji kiedy zacznie się wypalac.. A jak się wkurza to usunę i czesc;) dziś np zero niebieskiego dymka podczas dojazdu do pracy 

Kolego powiedz mi gdzie? U kogo? Kupiles modul csm? Widze jestes z poznania mozemy sie spotkac i zobaczymy jakie masz nasycenie mam op coma

Edited by tomi188