Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Vectra c cięzko pali na zimnym.

0korneliusz
 Share

Recommended Posts

Witam jak w temacie od jakiegoś czasu moja vectra ciężko pali na zimnym silniku. to znaczy jest tak, że jak postoi przez noc w garażu t rano kręci kręci zanim zapali. Potem jak przejadę kawałek i zgaszę z zapalaniem już nie ma problemu. Sprawdzany akumulator alternator i rozrusznik wszystko ok. Moje auto to Vectra c 1,9 CDTI 2006 rok. Może ktoś wie co może być przyczyna. Pozdrawiam Sebastian.

• Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

36 minut temu, najt154 napisał:
5 minut temu, 0korneliusz napisał:

Świece sprawne przynajmniej nic na kompie nie pokazywało. Żadnych usterek. Mechanik mówi, że pewnie wtryski, ale nie daje gwarancji.

Nic się nie odzywa czy łapie ale nie końca? - o co chodzi???

Edited by 0korneliusz

Komp nie powie Ci w 100% że świeca jest sprawna wykręć i sprawdź wtedy masz pewniaka że są sprawne. Sprawdź czy prąd dochodzić do świec a jak to nie pomoże to wtedy zajrzyj do wtrysków

Sprawdz dawki. Sprawdz czujnik temperatury nalej lepszej jakosci paliwo a co do swiec wez kabel podlacz do plusa aku i dotykaj gore swieci i patrz jak iskrzy. Jak lekko yo swieca do wywalenia jak mocno ze az sie kabelek bedzie spawal powiedzmy to swiece ok nie trzeba ich wykręcac

Edited by tomi188

41 minut temu, 0korneliusz napisał:

Ok swiece sa od nowosci chyba, poza tym mechanik mówi, ze mogą się urwać i nie bardzo chce się podjąć ich wymieniania.

Ty masz ich na razie nie wymieniać tylko sprawdzić czy grzeją, podlej świece jakimś WD czy czymś odpal, niech się grzeje albo pijezdzij trochę, jak będziesz tak podchodził do świec to ich nie wykrecisz, nic się nie bój, sam sobie wykrec, 10 klucz długi na przedłuzce i już 

ok tak zrobie, jeszcze zatankuje może lepsza ropę.

A gdzie tankujesz, teraz zalej sobie też skyd, jest na stacjach Orlen dużo daje w mrozy 

2 minuty temu, 0korneliusz napisał:

Na bliskiej tankuje. Ostatnio mechaanik kazał dolewać mi d ropy mixol i tak robie. Może źle mi doradził???

No raczej nie zaszkodzi, ale miksol tylko smaruje lepiej, ja leje olej 2T rider scooter, na Orleanie jest, na zbiornik max 250 gram 

Wziąć leje skyd 

Edited by suchy201180

21 minut temu, 0korneliusz napisał:

Na bliskiej tankuje. Ostatnio mechanik kazał dolewać mi do ropy dolewać mixol i tak robię. Może źle mi doradził???

Zmien stacje zobaczysz roznice nie zaluj 10 czy 20gr na litrze bo niesie to wieksze koszty np naprawy.

Sprawdz swiece kabelkiem zrob tak jak na tym filmiku. 

U autora filmu swiece juz nie sa jakos mega dobre slabo iskrza. Jezeli iskre bedziesz mial duza ze az bedzie kabelek sie spawal do swiecy kleil czy jak to nazwac to swiece sa w bdb stanie jezeli bedzie baaaaardzo slaba iskra lub jej brak to swieczki do wymiany ino predko :)

ok bardzo dziekuje, nie zaluje kasy nie chodzi o kasę po prostu mam blisko.

Spoko rozumiem ja nic nie mowie :) tylko moim zdaniem warto lac cos lepszego :) ja np tylko na orlenie tankuje. I raz leje zwykla a raz verve i tak na zmiane

Edited by tomi188

19 godzin temu, najt154 napisał:
18 godzin temu, 0korneliusz napisał:

Witam ponownie dzisiaj np zapalił za 3 razem i jeszcze jedno żona jak jedzie zauważyła ze słabo auto grzeje. To znaczy dmuchawy chodzą super ale powietrze jest co najwyżej ciepłe, ale nie gorące. Może tu jest jakiś problem i zauważyła, ze po przejechaniu 20 km dalej słabo grzeje i termostat nie pokazuje wcale temepratury jest na zero, może to dobrze, ponieważ jest bardzo zimno nie znam się. Proszę o jakieś sugestie

17 minut temu, 0korneliusz napisał:

Witam ponownie dzisiaj np zapalił za 3 razem i jeszcze jedno żona jak jedzie zauważyła ze słabo auto grzeje. To znaczy dmuchawy chodzą super ale powietrze jest co najwyżej ciepłe, ale nie gorące. Może tu jest jakiś problem i zauważyła, ze po przejechaniu 20 km dalej słabo grzeje i termostat nie pokazuje wcale temepratury jest na zero, może to dobrze, ponieważ jest bardzo zimno nie znam się. Proszę o jakieś sugestie

Właśnie tak kolego jest zimno diesel nie grzeje się tak szybko,ale u ciebie jest coś nie tak, 20km spokojnie powinien złapać temperaturę,termostat,

Dlatego słabo grzeje bo temp może być 60stopni to nawet wskazówka się nie ruszy w ukrytym menu masz też temperaturę tam pokazuje w liczbach 

Jak będzie 85 to i będzie grzał 

Co do odpalania, jak za 3 razem 

Musiałeś 3 razy stacyjke przekręcac 

6 minut temu, 0korneliusz napisał:

Odnośnie termostatu to po przejechaniu nawet 20-30 km nawet nie drgnie. Tak 3 razy wyłączałem i włączałem stacyjkę.

Aku kręcił dobrze, błędów nie załapał żadnych?  

Masz opcom?  

Termostat na pewno do wymiany,

Przede wszystkim sprawdź świece to pierwsze 

2 minuty temu, 0korneliusz napisał:

Może wymienię termostat, świece bedę sprawdzał w sobotę. Jaki przybliżony jest koszt  termostatu?

Jakieś 130zł to jest cały z obudowa z czujnikiem, 

A weź zrób taki myk, albo dziś po długim postoju albo jutro, odlacz czujnik w termostacie i odpal, powinien od strzała odpalić 

Widzisz zrobiłbym taki myk tylko jest jeden problem, że ja zielonego pojęcia nie mam o naprawie czegokolwiek w aucie. Jestem informatykiem.  Jednak podrzucę pomysł mechanikowi delikatnie, tak żeby go nie obrazić. Teraz auto stało 45 minut na dworze po ciężkim odpaleniu wyprowadzone z garażu, żona jechała do pracy i odpala od kopa, ale dalej słabo grzeje.

Edited by 0korneliusz