Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Automatyczne włączanie swiateł problem.

Kitek1337
 Share

Recommended Posts

Witam! pacjent Vectra B 2.0 dti . Ostatnio mialem przykry incydent z dzikiem i caly przod w viki byl do roboty, wiec polecialy nowe lampy itp. 

i tu jest problem wczesniej po odpaleniu silnika wlaczaly sie swiatla mijania a teraz jak włącze zapłon to juz sie swieca i ciężko pali ;/

Pytanie do was czy da sie cos zrobic zeby bylo tak jak wczesniej? czy najlepiej usunać ten moduł (byl juz przy zakupie auta) i gdzie on sie znajduje.

Z gory dzieki!

Po pierwsze to czy to masz te załączanie automatyczne oryginalne czy dokładane? Ja mam dokładane (DRL) i to czy zapalą się po zapłonie czy już po odpaleniu to zależy od tego czy jest ten moduł podpięty bezpośrednio po zapłonie, czy wpięte pod instalacje gdzie sprawdza sobie sam moduł , czy już jest ładowanie czy nie. Czyli lampy się zaświecają dopiero jak będziesz miał ładowanie na poziomie np. 13,5V Z tego co pamiętam, to te moduły dokładane, montowało się w okolicy bezpieczników po lewej stronie. Dotyczy to normalnych świateł, nie DRL

3 godziny temu, arturross15 napisał:

Po pierwsze to czy to masz te załączanie automatyczne oryginalne czy dokładane? Ja mam dokładane (DRL) i to czy zapalą się po zapłonie czy już po odpaleniu to zależy od tego czy jest ten moduł podpięty bezpośrednio po zapłonie, czy wpięte pod instalacje gdzie sprawdza sobie sam moduł , czy już jest ładowanie czy nie. Czyli lampy się zaświecają dopiero jak będziesz miał ładowanie na poziomie np. 13,5V Z tego co pamiętam, to te moduły dokładane, montowało się w okolicy bezpieczników po lewej stronie. Dotyczy to normalnych świateł, nie DRL

tego czy oryginalne to niewiem bo kupilem juz z tym samochod , i wczesniej swiatla sie wlaczaly dopiero po odpaleniu samochodu a teraz sie swieca jak przekrece na zaplon a stalo sie to po tym jak mialem stluczke i lakiernik robil mi caly przod + montowal nowe lampy wiec mozliwe ze przy lampach cos zle podpiete? albo on cos robil przy module....

• Root Admin

Oryginalny modul wlacza swiatla dopiero po odpaleniu. Jesli wczesniej takdzialalo a teraz nie to znaczy ze cos jest zle podpiete i wine nalezy szukac w tym kierunku a nie w module, on sam sobie nie mieni sposob wlaczania swiatel.

6 minut temu, Duke_ napisał:

Oryginalny modul wlacza swiatla dopiero po odpaleniu. Jesli wczesniej takdzialalo a teraz nie to znaczy ze cos jest zle podpiete i wine nalezy szukac w tym kierunku a nie w module, on sam sobie nie mieni sposob wlaczania swiatel.

mozesz mi cos wiecej powiedziec na ten temat? ;) to jest bezposrednio przy lampach? jakies kable do zamiany? bo w sumie to przy takim czyms jeszcze nie robilem i jestem zielony z tego zakresu ;/

• Root Admin

To sie nazywa modul skandynawski i jest wlozony w kostke za bezpiecznikami po lewej stronie kierownicy na dole

Tyle że równie dobrze ktoś wcześniej mógł sobie go samemu zamontować, sporo osób tak robiło kupując uniwersalny moduł z allegro.

Być może fachmani robiący naprawę gdzieś w kablach coś źle podpięli.

Obecnie sygnał sterujący masz podpięty bezpośrednio do plusa po zapłonie, natomiast oryginalnie jest podpięty do plusa z lampki kontrolnej ciśnienia oleju z zegarów (odwrotne sterowanie) moduł oryginalnie działa w sposób następujący:

podanie zasilania po zapłonie uruchamia przekaźnik, następnie czeka on na spełnienie warunku: brak przepływu prądu na lampce kontrolnej cisnienia oleju, czyli odpalenie auta (ciśnienie oleju wzrasta po odpaleniu silnika przez co gaśnie lampka na zegarach), to skutkuje spełnieniem obydwóch warunków , wysterowaniem przekaźnika, podaniem sygnału na przekaźnik świateł i ich odpaleniem.

Odepnij tablicę bezpieczników, wyciągnij ją w swoją stronę i zajrzyj za nią, sprawdź czy jest tam czarną kostka 8 pinów wraz z jakimś ustrojstwem, to właśnie będzie ten moduł. Jeżeli kostka będzie pusta to znakiem tego masz zamontowany jakiś uniwersalny z allegro i bez znalezienia podania modelu nic więcej sie powiedzieć nie da. Na ogól uniwersalne modele były upychane za bezpieczniki lub w narożniku przy nogach kierowcy, tam spotykają się wszystkie sygnały.

5 minut temu, JarekS napisał:

Jesteś z Warszawy?

W czwartek będzie spot mazowieckiego w Reducie o 19, jak się wykuruję do tego czasu i się byś pojawił to mogę Ci do tego zajrzeć

nie do wawy mam ze 150 km ;/

ale dzieki za wskazowki jutro sam pokombinuje i sie odezwe co z tym fantem ;)

13 godzin temu, JarekS napisał:

Jesteś z Warszawy?

W czwartek będzie spot mazowieckiego w Reducie o 19, jak się wykuruję do tego czasu i się byś pojawił to mogę Ci do tego zajrzeć

posiadam takowe cudo, wyglada mit o na modul skandynawski ale niemam pojecia co lakiernik przestawial podczas zmiany lamp ze to tak dziala jak dziala ;/

28584206_1630236747091664_1685507527_o.jpg

28555175_1630236737091665_543721820_o.jpg

28459333_1630236717091667_2135115579_n.jpg

3 godziny temu, JarekS napisał:

Ale to nie jest oryginał, to jest jakaś samoróbka. Zobacz czy w okolicach lamp nie ma jakiś dodatkowych kabli nie idących w oryginalnych wiązkach.

do lamp idzie tylko wiazka kabli i wszystkie wchodza w oryginalna kostke ;/ 

i to jest wlasnie dziwne ze ten pie****nik jest wpiety przy lampach wszytsko ok a nie dziala tak jak powinno...

brak mi słów jak w tych lampach niema wsadzonych zarowek pozycji to moze byc tego wina?

Edited by Kitek1337

30 minut temu, arturross15 napisał:

Żarówka kosztuje od 2-4 zł. Kup, zamontuj i napisz wnioski dla potomnych.  :)

tak zrobie ale dopiero w piatek bede w miescie ;/ a ze tak odrazu zapytam jest jakas roznica w mocy? ;P czy pierwsze lepsze kupic?

Ja kupiłem takie https://www.ceneo.pl/45164884;pla?se=-k-aFTIbsHWzyXn7QGJKYPUL_WUc7rQs&gclid=Cj0KCQiAw9nUBRCTARIsAG11eidoMvPE4P_1xwW5Wdkkknh8iD_HSSqpBCGfAiPx0aUdC9Qh3PjKhSAaAtF6EALw_wcB#tab=click

Ładnie świecą prawie białym światłem. Pasują z moimi ksenonami. Poza tym mają homologację i to nie ledy.  Cena na moje jest ok.

23 minuty temu, arturross15 napisał:

Ja kupiłem takie https://www.ceneo.pl/45164884;pla?se=-k-aFTIbsHWzyXn7QGJKYPUL_WUc7rQs&gclid=Cj0KCQiAw9nUBRCTARIsAG11eidoMvPE4P_1xwW5Wdkkknh8iD_HSSqpBCGfAiPx0aUdC9Qh3PjKhSAaAtF6EALw_wcB#tab=click

Ładnie świecą prawie białym światłem. Pasują z moimi ksenonami. Poza tym mają homologację i to nie ledy.  Cena na moje jest ok.

ok dzieki ;)

• 2 weeks later...

Sory ze tak pozno odpisuje ale smieszna sprawa bo samo sie naprawilo :D pytalem sie mechanika czemu tak jest to mi odpowiedzial ze pewnie przekaznik zlapalo od mrozu i w sumie to sie samo naprawilo wiec niewiem :D