Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Problem ze skrzynią biegów

Gawo
 Share

Recommended Posts

Witam. Od pewnego czasu mam problem z 1. i 2. biegiem. Podczas ruszania jedynka nie zawsze wchodzi i muszę ruszać z dwójki. Podczas dojazdu do skrzyżowania przy redukcji np. z 3 na 2 słychać straszne zgrzytanie ( tylko przy redukcji ). Podczas ruszania nie ma problemu. Mam zamontowane zwykle sprzęgło.

Vectra C sedan rocznik 2003, silnik 2.0 DTi

Nie wiem czy to może być cos poważnego. Proszę o pomoc i cenne rady doświadczonych użytkowników. Pozdrawiam.

Sprawdź czy to ma związek z temperaturą.

U mnie jest problem ale tylko przy temperaturach ujemnych, jedynka i wsteczny nie chcą wejść, dopiero jak nagrzeje silnik i rozchlapię olej w skrzyni biegi wchodzą .

W sobotę wygospodarowałem trochę czasu kupiłem olej full synt. 75W140  i do mechanika  a mechanik mi :

"jak jest zima to jest i zimno, olej gęsty jak masło  to jak mają  biegi wchodzić, a to co Pan przyniósł to nie wiem co to jest jakieś czerwone i rzadkie ,przyjdzie lato skrzynia zacznie huczeć bo olej rzadki , jeszcze szczelinami  wyleci na ulice i skrzynia się zatrze ,jeżeli nic nie cieknie  poczekać zaraz mrozy ustaną to będzie dobrze"

:(  

Edited by stasnowak

hmm.. ostatnio 2 wchodzi, jedynka przy redukcji zgrzyta. Wczoraj mniejsze mrozy i jak ręką odjął.. sam już nie wiem. za 1000 km mam wymiane oleju. Może spróbować dodatkowo aby wymienił olej w skrzyni?

A jak było poprzedniej zimy ?

Czy to świeży nabytek? 

Może tam wlany jest Hipol 15F  bo skrzynia huczała ?

"Wymiana za 1000km"   Jak będą dodatnie temperatury to efekty wymiany mogą być niezauważalne.

3 lata już mam i z tym nie było problemów. Ogólnie bardzo pechowy egzemplarz a naprawy już przewyższają wartość samochodu :)

U mnie też na zimnym 1 i 2 ciężko wchodzą. Po rozgrzaniu silnika wszystko wraca do normy. Na temperaturze plusowej już lepiej. Rozmawiałem z mechanikiem i tak samo powiedział że nie brać do głowy bo jak olej zimny to i biegi będą ciężko wchodzi i to dodatkowo jeżeli chodzi o Opla VC.  Do oleju nie mogę się przyczepić bo w tamtym roku wymieniony, jedyna opcja jaka może tu pomóc według mechanika to w ostateczności sprawdzenie synchronizatorów i ewentualna ich wymiana. Z tym że takie żeczy pewnie tylko w ASO czyli drooggooo ehhh.  Jak narazie nie ruszam tematu u siebie. Pojeżdżę teraz przez wiosnę, jak dalej będzie z tym problem jak w zimę to zacznę kombinować ze zrobieniem żeby było raz a dobrze.