Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Temperatura silnika

Recommended Posts

Witam mam pytanie odnośnie ogrzewania silnika. Podczas jazdy w obecnych warunkach czyli -3/-10 w nocy silnik nie osiąga 90 stopni . Wymieniłem termostat wraz z czujnikiem bo był cały czas układ duzy. Po wymianie termostatu jeżdżąc spokojnie w granicach 1500-2000 obrotów wskazówka po przejechaniu 6 km zaczyna się podnosić i utrzymuje się w granicy 85 stopni gdy zwiększę prędkość rośnie do 87 max lecz podczas postoju potrafi spaść do 80 stopni. Temperaturę 90 stopni osiąga gdy wyłączę nawiew i zostawię auto na luzie odpalone to po jakimś czasie osiąga 90 stopni termostat się otwiera wentylator załączy się i temperatura spadnie. Z nawiewu ładnie grzeje ciepło. Wcześniej miałem audi i temperatura 90 stopni i ani drgnęła a tu takie coś . Jest to normalne a jak nie to gdzie szukać przyczyny. Dodam że silnik 1.8 122km 2002 r z założoną instalacja gazowa i swierzo po wymianie pompy wody 

Masz wszystko dobrze, nie szukaj dziury w całym tak jak mówi przedmówca.

w VAGU to chyba ten wskaźnik jest tak zaprogramowany, że jak osiągnie 90 to nawet jak się zmienia trochę temperatura, to się nie zmienia :P Jeżdżę też teraz najnowszą Octavią i tam wskaźnik przesuwa się skokowo mniej więcej o 3 stopnie, śmiesznie to wygląda. Ale w zakresie temperatur przykładowo 88-92 wskazówka stoi w miejscu i nie drażni kierownika :P

3 godziny temu, rafix-r8 napisał:

ale tam masz termostat na 85-87*C a nie na 90

Na termostacie jest napisane 92 , ale to pełne otwarcie.

Witajcie,może troszkę się podłączę do tematu. Mam vectrę 3.2 V6 i zauważyłem że w okresie zimowym temp silnika wynosi między 78-82 stopnie, zaś normalnie zawsze silnik osiągał 85-86. Dziś odrobinę ją pogoniłem żeby sprawdzić temp przy ciut wyższych prędkościach to przy 210-220 km/h dalej trzyma stałą temp jakieś 80 stopni, nawet przy kilkukrotnym przyspieszaniu od 140 do 200km/h temp silnika nie wzrasta. Termostat chyba jest dobry bo gdy zaczynam trochę stać na światłach lub jadę na 1-2 biegu dłuższą chwilę,  to idzie do 90 i włącza się wentylator. Zawsze po mieście bez większych korków i w trasie 85-86 stopni to była temperatura stała, teraz tym samym systemem jazdy czyli bez korków większych i w trasie jest jakieś 80 stopni. Skąd taka zmiana? Dodam że jakiś czas temu był zmieniony płyn chłodniczy, był koncentrat GM teraz został zalany również GM lecz gotowy płyn. W czym tkwi problem? Pozdrawiam