Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Vectra C Problem z odpaleniem

dareckii_
 Share

Recommended Posts

Cześć, 

Mam problem z moją Vectra C 2.0 DTI, w samym silniku mam  już zamontowany patent gruszki na stałe, zrobił to poprzedni właściciel. Wcześniej ( przy - 5-6 stopni ) otwierając maskę wystarczyło pod pompować z 3 razy gruszką i udało sie zapalić autko, teraz przy - 15 stopniach pompując gruszka kilkakrotnie grucha nawet nie twardnieje, a o zapaleniu ciężko w ogóle mowic. Dziś kręciłem go z 5 min zanim odpalil, na zmianę pompując gruchą i krecąc auto. Tu pojawia sie pytanie zapowietrzyłem układ?  dodam że wychodząc z uczelni po godzinie (mróz -12,5) autko miało znowu ten sam problem, grucha miękka i też kręciłem z 3 min. Myślę że przy dłuższej takiej zabawie to zajade pompe rozrusznik i akumulator.. moge liczyć na jakieś drobne wsparcie ? :D 

Jak grucha miękka jest podczas pompowania to gdzieś masz nie szczelny układ. Pewnie grucha jest założona miedzy filtrem a pompą to albo przelewy leżą albo uszczelniacze trawersów.  Zdejmij plastikową osłoną silnika i zobaczy czy nie ma wycieków z przelewów jak nie ma to zajrzyj do filtra paliwa, jak będzie czarny to uszczelniacze trawersów nie trzymają i pompując paliwo gruchą przez nie dostaje się ropa do silnika :) ale obstawiam przelewy na 99% bo za szybko się zapowietrza

Witam - tez stawiam na rozszczelnianie sie układu , tylko jednego nie rozumiem ze zamiast szukac przyczyny co powoduje trudny rozruch to zaraz jest zakładana gruszka czy jakies zaworki zwrotne , jesli był by taki awaryjny ten uklad to od samego poczatku juz z tasmy by wychodził samochód z takimi dodatkami, u mnie tez miałem problemy z odpalaniem i pełno tematów przewaliłem juz sam nie wiedziałem co moze byc przyczyna , ale doszedłem ze jesli szybko sie zapowietrza to przewy i trzeba miec dobrej firmy przewody to sie tez tyczy trujników , i koloego jak masz tylko taki problem jak temp. spada ponizej 5 stopni i jak jest nizsza to jest coraz gozej to zmien pokrywe filtra paliwa lub oringi bo one maja swoje lata a dokładanie jakis wspomagaczy typu gruszki czy zaworki to tylko utrudniaja tej biednej pompie zasysac paliwo ze zbiornika , a jesli chodzi o trawersy to hymm... tez tak samo wymieniłem jak nie jeden koles i tylko byłem stratny :mysli:.