Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Dziwne objawy ładowania na mrozie

cold_vibe
 Share

Recommended Posts

Panowie,

Od jakiegoś czasu zauważyłem dziwne zachowanie podczas rozruchu przy ujemnych temperaturach. Nagrałem filmik poglądowy tak aby zobrazować co się dzieje.

Dodam od siebie, że altek był regenerowany (jakieś 3 lata temu), jednak chciałem potwierdzić z wami, żeby szukać tam problemu. Wystarczy, że temp = 0 lub powyżej i tego problemu nie ma.

Objawy: gaśnie wspomaganie kierownicy, ładowanie akumulatora, przerywa nawiew, nie ma oświetlenia wewnątrz i na zewnątrz auta.

Auto chwile popracuje (im niższa temperatura tym czas może sie wydłużyć do kilku minut) a problem sam znika. 

Mi to wygląda na brak ładowania. Odpal go, podłącz miernik i sprawdź czy ładuje.

Możesz też mieć zużyty akumulator, ostatnio jak wsadziłem do swojego auta niedoładowany, zajechany to w momencie skręcania kierownicą migał wyświetlacz i wyłączał się nawiew pomimo prawidłowego ładowania

Podepne się. Mam taka sytuację ze przy mrozie auto ledwo odpala. Chciałbym uniknąć nieodpalenia rano. Zrobiłem takie foto.Jak je interpretować. Da się samemu sprawdzić czy świece sa ok? Albo czy alternator ładuje? Pozdrawiam

20180225_200923-1.jpg

Capture+_2018-02-25-20-13-40.png