Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Problem z silnikiem 1,8 benzyna

Jacek1990
 Share

Recommended Posts

Witam mam problem z silnikiem po puszczeniu sprzęgła przy zmianie biegu auto szarpie a jak się zatrzymuję lub zwalniam często gaśnie . Myślałem że to problem z filtrem paliwa więc go wymieniłem ale nic to nie pomogło , może ktoś już miał taki problem z Oplem i mi pomoże :D z góry dziękuję za pomoc .

Przy zatrzymywaniu się, gaśnie jak wciskasz sprzęgło??
Może silnik krokowy nie daje rady odpowiednio się ustawić i za mało powietrza dociera do silnika, w efekcie czego gaśnie - miałem tak w C20XE.
Porządne czyszczenie i będzie śmigał bez problemu.

Takie moje pierwsze skojarzenie.

3 minuty temu, No Exist napisał:

Może silnik krokowy nie daje rady odpowiednio się ustawić i za mało powietrza dociera do silnika, w efekcie czego gaśnie - miałem tak w C20XE.

Nie wiem jaki to silnik, ale jeśli X18XE, to krokowca lepiej wymienić niż bawić się w czyszczenie. To nie są wielkie pieniądze.

33 minuty temu, Cretux napisał:

Nie wiem jaki to silnik, ale jeśli X18XE, to krokowca lepiej wymienić niż bawić się w czyszczenie. To nie są wielkie pieniądze.

Już od dawna się bujam z tym silniczkiem chyba 2 razy h.. czyściłem więc pora na nowy i z tego co pamiętam nie bawić się w zamienniki chinskie tylko Siemens'a odrazu kupić . THX za podpowiedz

42 minuty temu, No Exist napisał:

Tak przy zatrzymywaniu jak wciskam sprzęgło gaśnie bestia :P

3 minuty temu, Jacek1990 napisał:

Już od dawna się bujam z tym silniczkiem chyba 2 razy h.. czyściłem więc pora na nowy i z tego co pamiętam nie bawić się w zamienniki chinskie tylko Siemens'a odrazu kupić . THX za podpowiedz

Mi się kiedyś udało jak ślepemu psu w innej wiosce pobzykać i trafiłem na działający zamiennik :D Ale ogólnie prawidła są takie, że ople tolerują ori.

No to jak już czyściłeś, to nie pozostaje Ci nic innego jak wymiana na nowy, ew. podmień od kogoś kto ma ten sam silnik, żeby się upewnić.
Jeżeli nowy kosztuje <100zł to kupuj w ślepo.

2 minuty temu, Jacek1990 napisał:

Autko chce zrobić żeby było wszystko cacy i zamienić przesiąść się z B na C .

Na to wygląda :D

18 godzin temu, Cretux napisał:

Mi się kiedyś udało jak ślepemu psu w innej wiosce pobzykać i trafiłem na działający zamiennik :D Ale ogólnie prawidła są takie, że ople tolerują ori.

Sorry że zawracam gitarę ale wolne być pewny :D : czy to jest orginał czy lecą w h.. z opisem
http://allegro.pl/silniczek-krokowy-opel-vectra-omega-a-b-1-8i-2-0i-i7169261273.html#thumb/2

W uj kasy. Ja jakoś kupiłem za ok 70 zł jak dobrze pamiętam. Nawet nie wiem co. Ciężko mi coś więcej powiedzieć bo tylko raz krokowca wymieniałem. Ale znalazłem http://allegro.pl/silnik-krokowy-opel-oryginal-gm-siemens-90411546-i5299083161.html

Siemens do opla pasuje. W Twoim jest opis Hitachi. Nic mi to nie mówi w powiązaniu z oplem