Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Błąd P0100 i tryb awaryjny

MikiQ
 Share

Recommended Posts

Jakiś czas temu miałem problem z ogólnym mułem samochodu i trybem awaryjnym. Pojechałem na komputer i pokazało jakiś błąd, sorry ale nie pamiętam jego numeru ale chodziło o dolot powietrza. Przejrzałem układ i znalazłem pęknięcie na rurze idącej od intercolera do turbiny więc ja wymieniłem. Auto od razu zaczęło się lepiej zbierać. Jakiś czas był spokój a od kilku dni znowu to samo. Od kilku dni problem powrócił. Auto wchodzi w tryb awaryjny i wywala błąd 0100671. Wiem że P0100 to przeplywomierz a to 671 może ktoś podpowiedzieć czego szukać dalej?

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

odczytywałeś to pewnie jakimś dziadostwem co nie odseparowało P0100-69 albo jakoś tak mógł być ten błąd. Pojedz na opcoma lub techa

• 2 weeks later...

Witam - jesli to przepływka według tego twojego kompa to niech ten komp pokaze wartosci jeki powinien miec a jakie otrzymuje tego powietrza , tylko rozumiem ze podłaczasz do sprawdzonego kompa a nie jakiegos wynalasku który pokaze tobie wartosci kosmiczne .

Ogólnie Dla P0100 to jest najczęstszą przyczyną dziura w dolocie.

Teraz jak się cieplej zrobili zaczęło jeździć normalnie ale i tak zawiozlem go do mechanika. Były dwa błędy P0100 i P0400. Na pewno jest jakaś nieszczelnosc w dolocie bo sprawdził przeplywomierz na kompie i jakieś różnice wyszły. W każdym bądź razie ma jutro szukać tej nieszczelnosci a dopiero później zobaczyć czy dalej będzie wywalalo błąd egr.

Potwierdziło się. Zawór egr się przycinal mechanicznie więc go wyczyscili ale jest jeszcze problem z elektroniką w nim. Na dzisiaj umówiłem się na programowe wyłączenie zaworu w Rybniku. Zastanawiam się czy od razu nie kłamiesz trochę mocy? Może ktoś doradzić?

Więc tak. Wymieniłem filtr paliwa, wyczyscilem jego obudowę i zbiornik paliwa bo było w kom pełno syfu. Już po tych zabiegach auto zaczęło zdecydowanie lepiej jeździć. Nie było żadnych błędów ale dla świętego spokoju wyprogramowalem zawór egr i od razu podniosłem moc. Wprawdzie mam gdzieś jeszcze jakaś nieszczelnosc (chyba intercolera) bo słychać jakby gdzieś powietrze spier...o. ale i tak jest o niebo lepiej.

• 1 year later...

odkopie temat

mianowicie vectra podczas jazdy wchodzi w tryb awaryjny nie mogę dojrzeć kiedy tak się dzieje często było to po rozgrzaniu ale ostatnio nawet jak był zimny po wyłączeniu zapłonu i ponownym włączeniu kontrolka auto z kluczem znika i po paru kilometrach znów to samo po podłączeniu op ca błąd P100-67 błąd przepływomierza przepływomierz nowy boscha nic to nie zmieniło nie wiem czy to nieszczelność czy coś innego nie wiem gdzie szukać

Po pierwsze sprawdzić szczelność całego układu , wyczyścić Mapsensor , po drugie jeśli masz OP-COM-a  to sprawdzić parametry zadane do odczytanych przepływki , turbo i Mapsensora , po trzecie Przepływka kupiona w ASO czy na wolnym rynku ? 

A po czwarte jak byś poszukał to jest ten błąd opisany i rozwiązany

Edited by dare40

Sprawdziłem dolot i jest szczelny ale niestety zauważyłem delikatny luz na łopatkach turbiny więc czeka mnie remoncie może to coś zmieni

Tylko niepokoi mnie to ciśnienie zadane a rzeczywiste skoro dolot szczelny to skąd taka różnica

Sprawdź też działanie mechatroniki próżniowej czy nie ma dziury gdzieś. Może masz braki w podciśnieniach.

Sprawdzone jedyne co to zmieniłem elektrozawór turbiny ale on ma troszkę cieńsze wyloty podciśnienia ale to nie powinno mieć nic do tego

Tak dokładnie taki jak jest od EGR i klapy gaszącej wiem że może być odpowiedzialny za błąd ale do różnicy nie ma nic bo pomiary robione na wolnych obrotach po dodaniu gazu różnica się utrzymuje

• 5 months later...

Panowie powracam z tematem walka z trybem awaryjnym i błędem P0100-67czy ostatnio-66 trwa nadal do tej pory zrobiłem turbosprężarkę sprawdzony dolot nowy intercoler zawór n75 zmieniony Vectra wchodzi w tryb awaryjny po przekroczeniu 3 tyś. obrotów na wyższych biegach czyli 140kmh i aut dalej nie pójdzie 

Jak regenerowali sprężarkę ( Bosch w Łodzi) powiedzieli że jest problem z kompresją albo uszczelniacze zaworowe albo tłok nie ma kompresji co skutkuje wysokim ciśnieniem w skrzyni korbowej i wyrzucaniem oleju odmą w dolot 

Nie wiem czy od tego może być błąd przepływomierza 

W boschu powiedzieli jeszcze że błąd przepływomierza może być przez słabą masę przepływomierza ale to by błąd wyskakiwał losowo a nie tylko w danym momencie tak przynajmniej sądzę 

Mi też tak robi właśnie od tygodnia. Nie wiem czemu. Dolot cały. Nie kopci, powietrze normalne wartości ma przepływu.

ja miałem dziś taki błąd i parę dni temu, zgaszę i odpalę to jest dobrze, auto leci 205 wg gps na A1, ale nie kumam o co mu chodzi. Błąd mi się zrobił przy niskim obciążeniu silnika

10 minut temu, modrzey napisał:

Mi też tak robi właśnie od tygodnia. Nie wiem czemu. Dolot cały. Nie kopci, powietrze normalne wartości ma przepływu.

U mnie też nie kopci tylko że ciśnienie zadane a otrzymane jest różnica jak wcześniej pisałem i od tamtej pory się nic nie zmieniło

Ja egr mam wyłączone w moim.

Dusić mogę do odcinki, nic się nie dzieje,

Dnia 20.12.2019 o 19:46, modrzey napisał:

Sprawdź też działanie mechatroniki próżniowej czy nie ma dziury gdzieś. Może masz braki w podciśnieniach.

Modrzey możesz napisać jak domowym sposobem sprawdzić to podciśnienie

Dodam że na obrotach rzędu 1600 a 1800 słychać coś jak by gwizd turbina chyba powinna załączać się później czytałem temat który podpioł dare40 że turbo jest za wcześnie ustawione i przeładowuje jak to zmniejszyć