Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

dziwne zachowanie w prawym kole

bartek2606
 Share

Recommended Posts

Witam. Pomijając sprawę że prawe koło mi głucho puka na pofałdowanej drodze, przejeździe przez krawężnik to jest druga strona tego medalu.... 

Otóż zawieszenie razy set sprawdzone, wymienione wszystko z nawiązka (amorki, poduszki, sprężyny, końcówki, drążki, tuleja na wahaczu, gumy stabilizatora, łączniki stabilizatora nadal jest tak samo. Pukanie pukaniem, ale ....

Otóż lewa strona cisza, nic nie puka, po najechaniu lewym kołem na dziurę auto spokojnie się prowadzi, kierownica jeśli się okręci to minimalnie tak jak ma być.  Jednak prawe koło to porażka, najechanie na zapadniętą studzienkę, bądź też dziurę od razu kierownica ucieka, trzeba kontrować. Niebezpiecznie robi się przy prędkości powyżej 80km.  Jak na łuku drogi wpadnę w jakieś zagłębienie muszę mocno trzymać kierownice bez kontrowania się nie obchodzi, a przy najechaniu na ostrą krawędź (studzienka, dziura) nie dość że trzeba kierownice trzymać mocna (i tak ucieka) to do tego na kierownicy czuć hmmmm (wibracje lub jakby kierownica uciekała ) i wrażenie że na prawym kole jest luz i lata sobie jak chce. 

Na stacjach diagnostyczny byłem w 4 miejscach (w niektórych po 6razy) do mechanika woziłem kilak razy, mechanikowi się to auto prowadzi elegancko.... Jad ac większa prędkością mijając tira także gwałtowna kontra, wyprzedzenie tira przy prędkości nawet 100km to też dość duże ryzyko